Mobil Android cihazda uygulamanın kaldırılıp kaldırılmadığını tespit edilebilir mi ?

#root

Yeni üye
15 Mar 2022
44
8
Geliştirilen bir mobil uygulama eğer kaldırılmak üzereyse ona göre reaksiyon vermesi için bir kod yazılabilir mi ?

CEPATR

Katılımcı Üye
Onun için şöyle bir şey yapabilirsin reklam verdirebilirsin bu o uygulama için çok fazla işine yarayacaktır. Veyahut kişi uygulamayı sildi, onun için gene reklam vermen lazım oda şöyle olur, o kişi uygulamayı sildiği zaman her yerde sildiği uygulamayı görsün ve yeniden yükleme isteği oluşsun. Bana göre böyle bir şey yapabilirsin

İYİ FORUMLAR.

#root

Yeni üye
15 Mar 2022
44
8
Onun için şöyle bir şey yapabilirsin reklam verdirebilirsin bu o uygulama için çok fazla işine yarayacaktır. Veyahut kişi uygulamayı sildi, onun için gene reklam vermen lazım oda şöyle olur, o kişi uygulamayı sildiği zaman her yerde sildiği uygulamayı görsün ve yeniden yükleme isteği oluşsun. Bana göre böyle bir şey yapabilirsin

İYİ FORUMLAR.
Zaten anlayan anlamıştır.Aklımdaki proje çok ayrı birşey yinede yanıtladığınız için teşekkürler

#root

Yeni üye
15 Mar 2022
44
8
Tabi yazılabilir bu çok büyük bir sorun olarak görülmez. Anlaşılır dil ve bir tık teknik dil kullanarak anlatım.

1. Anlaşılır dil
Ek bir uygulama ile arka plan çalışan kaldırılan hangi uygulama paket ismi tanimliysa onu pm listesinde tarar eğer listede com.zehirx.app p.isimli uyg görmezse otomatik down eder. Bu yöntem genellikle sinsilik ve spy olarak kullanılır.

2.Teknik bilgi
accessibility launcher java ile uygulamayı Autostarter without battery limitation yükleyip calistırılırsa o cihaz üzerinden uyg silmek format gerektirir çünkü prod system içerisine alır ve onu kendi sistem uyg olarak görür.
Cevaba By Zehirx hocamın soru-cevap konusundan ulaştım.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.