android exploit bulmak

Hammurabi1

Üye
1 Haz 2023
119
10
gerçekten misal bir web sitesinde veya oyun sunucusunda nmap ile güvenlik açıkları exploit bulurken andorid cihazlarda sadece 53 portu gösteriyor ve hiçbir versiyon bilgisi vermiyor yani bir telefona rat atmadan sızmak mümkün değilmi ? bu konu hakkında android telefonda exploit açığı bulan bir uygulama varmı çünkü birisine rat yedirmek baya baya çok zor bir olay yani hedef android sisteme rat atmadan exploit açıklarından yararlanarak sızmak mümkünmü ?

MorfiNNN

Üye
16 Eyl 2018
64
17
gerçekten misal bir web sitesinde veya oyun sunucusunda nmap ile güvenlik açıkları exploit bulurken andorid cihazlarda sadece 53 portu gösteriyor ve hiçbir versiyon bilgisi vermiyor yani bir telefona rat atmadan sızmak mümkün değilmi ? bu konu hakkında android telefonda exploit açığı bulan bir uygulama varmı çünkü birisine rat yedirmek baya baya çok zor bir olay yani hedef android sisteme rat atmadan exploit açıklarından yararlanarak sızmak mümkünmü ?
Versiyon bilgisi alabilirsin, sadece biraz araştırma yapman gerekiyor.
nmap -p80 --script http-mobileversion-checker.nse <host>
Buradaki nmap scriptini kullanabilirsin.

Hammurabi1

Üye
1 Haz 2023
119
10
Versiyon bilgisi alabilirsin, sadece biraz araştırma yapman gerekiyor.
nmap -p80 --script http-mobileversion-checker.nse <host>
Buradaki nmap scriptini kullanabilirsin.
hocam exploit açığıda bulunabilirmi ? çünkü eski laptoplarda açık bulabiliyorum ama android eski cihazlarda sürekli 53 portunu gösteriyor ve başka bilgi vermiyor çoğu portun kapalı olduğunu bana gösteriyor.

Hammurabi1

Üye
1 Haz 2023
119
10
-nmap -Pn -Ss -Sv --script vuln <Host>

Bu şekil kullanmayı deneyebilirsin.
hocam ben bunu denemiştim ama yine portlar kapalı hatası aldım daha güçlü bir tool veya nmap komutu varmı andorid cihazlar için ?

hiçbir türlü exploit bulamıyorum android cihazlarda başka toolmu kullanmam lazım veya gerçekten işe yaracak bir nmap komutu lazım onun harici hiçbir şey bulamıyorum.

MorfiNNN

Üye
16 Eyl 2018
64
17

Extazİ

Moderatör
20 Haz 2021
2,551
1,503
https://tr.wikipedia.org/wiki/Ekstazi
Merhabalar sızmadan yararlanmak mümkün olmaz aldığın bilgiler yetersi kalır ayıca android için RAT-Mobil Version X-Spy Apk Build Uygulama Üzerinden Trojen Oluşturmak ve Apk indirmek bu konuya bakabilir ayrıca @ByZehirx konularını incelebilirsin.

Hammurabi1

Üye
1 Haz 2023
119
10
Tararken public adresi mi taratıyosun private adresi mi?
tabikide public adresi tarıyorum kendi evimdeki kendi cep telefonuma sızmaya çalışıyorum ama bütün portlar kapalı diyor bana koskoca serverların açığını bulan nmap nasıl oluyorda kalitesiz bir vivo android telefonun açıklarını bulamıyor ben anlamıyorum internette ise tam istediğim şeyleri bulamadım bu android cihazlara rat atmadan sızmak mümkün değilmi ya?

MorfiNNN

Üye
16 Eyl 2018
64
17
tabikide public adresi tarıyorum kendi evimdeki kendi cep telefonuma sızmaya çalışıyorum ama bütün portlar kapalı diyor bana koskoca serverların açığını bulan nmap nasıl oluyorda kalitesiz bir vivo android telefonun açıklarını bulamıyor ben anlamıyorum internette ise tam istediğim şeyleri bulamadım bu android cihazlara rat atmadan sızmak mümkün değilmi ya?
private adresi taratıp dener misin

Hammurabi1

Üye
1 Haz 2023
119
10
IP Adreslerinde public ve private adresler vardır.
Public adres örneğin: 88.321.54.31 gibi bir de private adres vardır.
Private adresler de 192.168.1.XX şeklindedir.
Ayrıntılı bilgi için buraya bakabilirsin.
hocam büyük kusuruma bakmayın ben zaten private adresini taratıyordum bu public adresi nasıl bulabilirim çünkü netdiscover de sadece 192 ile başlayan ip leri gösteriyor bana o yüzden. biraz bu konularda acemiyim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.