Android' inize Linux Kurun // DeV KoNu // SandPoxTHT

SandPoxTHT

Katılımcı Üye
28 Ocak 2016
745
0
Nereye..
Öncelikle selamın aleyküm arkadaşlar. Bugün Androide linux kurmayı anlatacam. Öncelikle en aşağıdakı uygulamalarımızı yükleyelim.Evvet hazır olun, başlıyoruz..

Öncelikle birinci linkteki BusyBox adlı uygulamamızı açalım ve sağdan en altta ki İnstall kısmına basalım ve bekleyelim.

j35d1J.jpg

Şimdi ise ikinci linkte verdiğim Complete Linux İnstaller adlı uygulamamızı açıyoruz ve ok diyip root yetkisi verip bekliyoruz.

m6P07V.jpg

PkqjPQ.jpg

Uygulama menüsünden en üstte birinci sırada olan yükleme talimatlarına giriş yapıyoruz.

4rgNr4.jpg

Girdikten sonra istediğimiz linux dağıtımını seçiyoruz. Ben debian ı seçicem.

VaVjYr.jpg

İstediğimiz Linux dağıtımını seçtikten sonra, Page 2 ye giriyoruz.

7gkjA5.jpg

Kalıp dosyası indire tıklıyoruz. [Alttakileri zaten indirdik]

VaVjPn.jpg

İstediğimiz boyutta kalıp dosyasını indirelim. Ben temeli yani en küçük boyutluyu seçicem.

g85QW5.jpg

İkinci sıradaki SourceForge ye basıyoruz ve bizi tarayıcımıza yönlendirecektir.

ZkDlEG.jpg

Tarayıcıda 5 saniye süre vericek ve saniye bitince inmeye başlayacak.

RkYjO7.jpg

İndikten sonra ise Dosya Yönetimize girip Hafıza Kartında seçtiğimiz linux dağıtımı adında bir klasör açalım.

3LDkE0.jpg

İndirdiğimiz linux dosyalrını hafıza kartında oluşturduğümuz klasöre atalım. Rardan çıkartarak. Ondan sonra Complete Linux Installer e girelim. Solda en üstteki simgeye tıklayalım ve ikinci sıradan çalıştıra girelim.

qMYzdZ.jpg

Girdikten sonra yüklediğimiz linux dağıtımını seçelim. Ben debian ı indirdiğim için debian ı seçicem. Siz yüklediğinizi seçin.

v5E3aA.jpg

Seçtikten sonra sağ üstten Settings e giriyoruz.

VaVjLq.jpg

Girdikten sonra üçünce sıradan Düzenle ye tıklıyoruz.

rMQGjz.jpg

Tıkladıktan sonra üç nokta var. Ona tıklıyoruz.

lj7A0p.jpg

Sonra klasörü oluşturduğumuz yere yani External_sd ya da extSdCard a giriyoruz. İkiside hafıza kartına gidiyor.

nM74GR.jpg

Hafıza kartında oluşturduğumuz klasöre giriyoruz.

1vyRjG.jpg

Linux dağıtım adı + .img dosyamızı seçiyoruz. Ben debian ı indirdiğim için debian yazıyor.

z5ANRO.jpg

Seçtikten sonra değişiklikleri kaydet diyoruz.

YkBo8A.jpg

Ve çalıştıra basıyoruz..

7gkGOl.jpg

Bizi terminal emulator e yönlendircek. Gelen soruya n diyin geçin.İslemleri yapacak ve sizden parola isteyecek.

> Enter the New UNİX Password

Siz buraya hangi*linux*dağıtımını indirdiyseniz onu yazın. Ben debian ı indirdim o yüzden debian yazacam.

NOT : Şifre yazarken sanki klavye yazmıyomuş gibi olur. Siz dikkatle yazmaya devam edin.

>> BURASI ÖNEMLİ <<

ŞİMDİ SİZE START VNC DİYECEK. Y DİYİN.

ONDAN SONRA ÇÖZÜNÜRLÜK İSTEYECEK.

TELEFON :800×480
TABLET : 1280×720

Hangisini kullanıyorsanız onu yapın. [SAYILARIN ARASINDA ki NORMAL X (İKS) DEĞİL. MATEMATİKTEKİ ×. BUNU YAPMAZSANIZ olmaz.]

İşlemleri yaptıktan sonra ; root@localhost#/ yazısı gelecek. Buraya kadar geldiyseniz linux unuz çalışıyor demektir.

lj7ANg.png

Şimdi ise vnc serverimizi açalım.

QBAdbj.jpg

ZkDy83.jpg

Ayarları uygulayıp connect' e basın.

LİNUX' UNUZ HAYIRLI UĞURLU OLSUN. YARDIMCI OLDUYSAM NE MUTLU BANA. TEŞEKKÜR BUTONUNA BASMANIZ YETERLİ. KOLAY GELSİN. :)

UYGULAMA LİNKLERİ ;

BusyBox :

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jrummy.busybox.installer&hl=tr&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dbusybox&pcampaignid=APPU_1_UtfSVr2hGMWvsAH4qImoDQ

Complete Linux Installer :

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.zpwebsites.linuxonandroid

Terminal Emulator :

https://play.google.com/store/apps/details?id=jackpal.androidterm

Vnc Viewer :

https://play.google.com/store/apps/details?id=android.androidVNC

%10 Alıntı

Son düzenleme:

BufGix

Uzman üye
7 Ağu 2015
1,089
2
Phobos/Space
Kardeş burada reklam felan yapmak istemiyorum bu konu daha önce açıldı en %50 ini kopyaları yapıştır yapmissin en azında alıntı yaptım diyebilirsin bilgi paylaşmaya saygım sonsuz ama bilgiyi kendi yazmış gibi göstermek hiç hoş deil.

Son düzenleme:

SandPoxTHT

Katılımcı Üye
28 Ocak 2016
745
0
Nereye..
%10 alıntı çünkü kendime kuramadım, kaldırmıyor fakat bilgim var nasıl yüklendiğinde

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.