Android mi iOS Telefonlarmı ? Sebepleriyle Birlikte

'Albatros

Anka Team Junior
7 Mar 2023
1,355
874
anka.html
Bu konuyla birlikte sanırım bir savas başlattım :D neyse konuya geçecek olursak başlıktan anlaşılacağı üzere sizce iOS mu Android Telefonmu ve seçme amacınız ne ? Bunu anlatalım hem yeni şeyler öğrenmiş oluruz :D

Fikrim: Android çünkü özgür bir işletim sistemi, son nesil telefonlarda performans konusunda barındırdığı işlemci sayesinde iPhone telefonlara kıyasla daha iyi islemcilere sahip snapdragon 8 gen 3 veya MediaTek Dimensity 9200+ islemciler ios tarafındaki telefonlara nazaran daha iyi islemciler. Ve iPhone tarafındaki dayatmalar yok. Örneğin;
Iphone 11 ve iPhone 11 pro arasındaki ekran kalitesi birisinde ips lcd iken diğerinde oled ekran olması. iPhone son telefonlarda USB-C e gecmisti. iPhone 15 ve İPhone 15 plus modellerinde USB-C üzerinden 2.0 değerinde bir aktarım hızı alınırken iPhone 15 pro ve iPhone 15 pro max için bu aktarım hızı 3.0 buda insanlari pro veya pro max almaya dayatan ozelliklerden. lakin Android tarafında böyle bir dayatmaya daha önce hiç rastlamamistim neyse savas başlasın

Hangisini ve neden seçtiğinizi belirtmeyi unutmayın.

Son düzenleme:

stokw

Özel Üye
27 Nis 2014
4,596
69
Kamera olarak iphone şarj olarak android.

İphone kullanan androide, android kullanan iphoneye geçmeye korkuyor

Albatroz

Katılımcı Üye
6 Ağu 2011
506
19
Ben ios tercih ediyorum.
Tek sebebi ise güvenilir olması.
Onun haricinde influencer değilim veya telefondan gelir elde etmiyorum. Haliyle kamerasıyla veya herhangi bir şeyiyle ilgilenmiyorum.
Telefon benim için basit işlerimi çözen bir alet :)
Ara, Mesajlaş, işlerini hallet :)

Rewan

'Türk ün yaveri
26 Kas 2020
2,018
1,485

• Android, açık kaynak bir işletim sistemidir. Bu, geliştiricilerin kaynak kodunu görmelerine ve özelleştirmeler yapmalarına olanak tanır. iOS ise kapalı kaynak bir işletim sistemidir, bu nedenle kaynak kodu genel olarak kamuya açık değildir.
2. Cihaz Çeşitliliği:

• Android, bir dizi farklı üretici tarafından desteklenen geniş bir cihaz yelpazesine sahiptir. Samsung, Google, Huawei ve diğer birçok marka Android işletim sistemini kullanmaktadır. iOS ise sadece Apple tarafından üretilen iPhone, iPad ve iPod gibi cihazlarda kullanılır.
3. Kullanıcı Arayüzü ve Özelleştirme:

• Android, kullanıcı arayüzü ve ekran düzeni konusunda daha fazla özelleştirme olanağı sunar. Kullanıcılar, widget'ları, farklı temaları ve uygulama başlatıcısını özelleştirebilirler. iOS ise genellikle daha tutarlı bir kullanıcı arayüzü sunar ve özelleştirmeye daha kısıtlı bir şekilde izin verir.
4. Uygulama Mağazaları:

• Android'in uygulama mağazası Google Play Store, iOS'in uygulama mağazası ise App Store'dur. Her iki mağaza da geniş bir uygulama yelpazesi sunar, ancak belirli uygulamalar bazen bir platformdan diğerine farklılık gösterebilir.
5. Güvenlik ve Güncelleme Politikaları:

• iOS genellikle daha katı güvenlik politikalarına sahiptir. Uygulama izinleri ve uygulama güvenliği konusunda daha sıkı kontroller yapılır. Ayrıca, Apple cihazlarında güncellemeleri hızlı bir şekilde sunma yeteneğiyle bilinir. Android, çeşitli cihaz üreticileri ve taşıyıcılar nedeniyle güncellemelerde biraz daha farklılık gösterebilir.
6. Fiyat:

• Android işletim sistemini çalıştıran cihazlar genellikle daha geniş bir fiyat yelpazesine sahiptir. iOS işletim sistemine sahip cihazlar genellikle orta ve üst sınıf fiyat aralıklarında bulunur.

İos ile Android arasındaki temel farklar kararı size bırakıyorum :)

'Albatros

Anka Team Junior
7 Mar 2023
1,355
874
anka.html
1. Açık Kaynak ve Kapalı Kaynak:

• Android, açık kaynak bir işletim sistemidir. Bu, geliştiricilerin kaynak kodunu görmelerine ve özelleştirmeler yapmalarına olanak tanır. iOS ise kapalı kaynak bir işletim sistemidir, bu nedenle kaynak kodu genel olarak kamuya açık değildir.
2. Cihaz Çeşitliliği:

• Android, bir dizi farklı üretici tarafından desteklenen geniş bir cihaz yelpazesine sahiptir. Samsung, Google, Huawei ve diğer birçok marka Android işletim sistemini kullanmaktadır. iOS ise sadece Apple tarafından üretilen iPhone, iPad ve iPod gibi cihazlarda kullanılır.
3. Kullanıcı Arayüzü ve Özelleştirme:

• Android, kullanıcı arayüzü ve ekran düzeni konusunda daha fazla özelleştirme olanağı sunar. Kullanıcılar, widget'ları, farklı temaları ve uygulama başlatıcısını özelleştirebilirler. iOS ise genellikle daha tutarlı bir kullanıcı arayüzü sunar ve özelleştirmeye daha kısıtlı bir şekilde izin verir.
4. Uygulama Mağazaları:

• Android'in uygulama mağazası Google Play Store, iOS'in uygulama mağazası ise App Store'dur. Her iki mağaza da geniş bir uygulama yelpazesi sunar, ancak belirli uygulamalar bazen bir platformdan diğerine farklılık gösterebilir.
5. Güvenlik ve Güncelleme Politikaları:

• iOS genellikle daha katı güvenlik politikalarına sahiptir. Uygulama izinleri ve uygulama güvenliği konusunda daha sıkı kontroller yapılır. Ayrıca, Apple cihazlarında güncellemeleri hızlı bir şekilde sunma yeteneğiyle bilinir. Android, çeşitli cihaz üreticileri ve taşıyıcılar nedeniyle güncellemelerde biraz daha farklılık gösterebilir.
6. Fiyat:

• Android işletim sistemini çalıştıran cihazlar genellikle daha geniş bir fiyat yelpazesine sahiptir. iOS işletim sistemine sahip cihazlar genellikle orta ve üst sınıf fiyat aralıklarında bulunur.

İos ile Android arasındaki temel farklar kararı size bırakıyorum :)
Farklarından ziyade sizlerin kararlarını merak ettik :D teşekkürler

'Albatros

Anka Team Junior
7 Mar 2023
1,355
874
anka.html
Benim icin performans önemli o yüzden Performans performansı için ios u tercih ederdim
Konu içerisinde Bahsetmiştim zaten :D
Son nesil android telefonların içerdiği işlemciler son nesil iphone cihazları solladı :D
aşağıdaki bağlantı üzerinde yapılan karşılaştırmalara bakabilirsin hem aydınlanmış olursun
Ülkede ciddi bir miktarda apple fanboyu var ve bu fanboy (büyük bir kesimi) telefonun içerdiği işlemciden bile bir haber yaşamakta :D tek bildikleri şey markayı övmek sizinde onlardan biraz farkınız olması adına aşağıya test sonuçlarını bıraktım bakmanı öneririm.

tamam ağa

Uzman üye
7 Haz 2023
1,534
877
Ben hayatım boyunca android kullandım 1-2 kere IOS geçeyim dedim sevemedim mesele güvenilirlik,parça kalitesi değil bence asıl mesele bir metayı aldıktan sonra özgürce kullanabilmekte.
allah'ın suriyeli jobs'ı apple diye bir firma kurmuş neymiş efenim benim marketim hariç başka marketten uygulama yükleyemezsin, benim orjinal parçam hariç başka parça alamazsın vs vs.
özgür ruhlu hiçbir insan IOS kullanmamalı.

WHITERUBY

Uzman üye
20 Şub 2023
1,684
1,580
🔱
Bana sorarsanız IOS'un sektörde olmasının tek sebebi popüler kültürün etkisi.
Çok affedersiniz fazla çarpıcı bir eleştiri olacak ama Apple = 💩
Fiyat performans konusunda satın alacak iPhone 13 enayilerini bekliyor hem de "user dostu ekosistem" kisvesi altında. 🤪
Gerçek kalite, kullanıcı dostu ekosistem ve güç açık ara Samsung'da.
Aksini düşünen tartışmaya girmesin.
Baştan kaybeder çünkü.

'Albatros

Anka Team Junior
7 Mar 2023
1,355
874
anka.html
Bana sorarsanız IOS'un sektörde olmasının tek sebebi popüler kültürün etkisi.
Çok affedersiniz fazla çarpıcı bir eleştiri olacak ama Apple = 💩
Fiyat performans konusunda satın alacak iPhone 13 enayilerini bekliyor hem de "user dostu ekosistem" kisvesi altında. 🤪
Gerçek kalite, kullanıcı dostu ekosistem ve güç açık ara Samsung'da.
Aksini düşünen tartışmaya girmesin.
Baştan kaybeder çünkü.
katılıyorum özellikle kitle konusunda Apple fanboyu olan bir kitle var ve bu kitlenin büyük bir kesimi kullandığı cihazların özelliklerine çokta hakim olmadan ellerindeki cihazları galaksinin en sağlam / en iyi cihaz olduğunu iddia ediyorlar. (Telefon hakkında tek bilgisi: iphone ömürlüktür.)

WHITERUBY

Uzman üye
20 Şub 2023
1,684
1,580
🔱
katılıyorum özellikle kitle konusunda Apple fanboyu olan bir kitle var ve bu kitlenin büyük bir kesimi kullandığı cihazların özelliklerine çokta hakim olmadan ellerindeki cihazları galaksinin en sağlam / en iyi cihaz olduğunu iddia ediyorlar. (Telefon hakkında tek bilgisi: iphone ömürlüktür.)
"Ömürlüktür" kısmında patladım. Güzel tespit, beğendim.😇
Bir şeye fazla para verince ister istemez bunu koruma içgüdüsü ülkeyi yavaştan batırıyor.
Hayır tamam alabilirsin belki daha premium hissedersin lafım yok, daha iyi olduğunu savunuyorsan git kutup ayılarının hayatımızdaki anlamına kafa yor dünyaya bir şeyler katarsın.

Umutsuz78

Anka Team Junior
3 Ocak 2020
458
160
Uzun süre donma kasma olmadan ios ve ios cihazlar 2 elde andorid cihazlara göre fazla değer kaybı yaşamıyor

Zwo

Katılımcı Üye
Bu konuyla birlikte sanırım bir savas başlattım :D neyse konuya geçecek olursak başlıktan anlaşılacağı üzere sizce iOS mu Android Telefonmu ve seçme amacınız ne ? Bunu anlatalım hem yeni şeyler öğrenmiş oluruz :D

Fikrim: Android çünkü özgür bir işletim sistemi, son nesil telefonlarda performans konusunda barındırdığı işlemci sayesinde iPhone telefonlara kıyasla daha iyi islemcilere sahip snapdragon 8 gen 3 veya MediaTek Dimensity 9200+ islemciler ios tarafındaki telefonlara nazaran daha iyi islemciler. Ve iPhone tarafındaki dayatmalar yok. Örneğin;
Iphone 11 ve iPhone 11 pro arasındaki ekran kalitesi birisinde ips lcd iken diğerinde oled ekran olması. iPhone son telefonlarda USB-C e gecmisti. iPhone 15 ve İPhone 15 plus modellerinde USB-C üzerinden 2.0 değerinde bir aktarım hızı alınırken iPhone 15 pro ve iPhone 15 pro max için bu aktarım hızı 3.0 buda insanlari pro veya pro max almaya dayatan ozelliklerden. lakin Android tarafında böyle bir dayatmaya daha önce hiç rastlamamistim neyse savas başlasın

Hangisini ve neden seçtiğinizi belirtmeyi unutmayın.
Kamera gelişmişlik açısından iphone önerebilirim ama her türlü konuda android çok daha iyi hocam

'Albatros

Anka Team Junior
7 Mar 2023
1,355
874
anka.html
Uzun süre donma kasma olmadan ios ve ios cihazlar 2 elde andorid cihazlara göre fazla değer kaybı yaşamıyor
Uzun süre konusunda bu konuya pek inanmıyorum bana göre halk uydurması gibi birsey elimde seneler öncesinden kalma j7 prime 2 var rootlu şuan kasmadan herseyi yapabiliyor oyun performansı eskiye kıyasla yok lakin günlük isler için haylende kullanılacak telefonlardan değer konusunda doğru iPhone değerini korumakta.
Kamera gelişmişlik açısından iphone önerebilirim ama her türlü konuda android çok daha iyi hocam
Kamera testlerinde Huawei mate 60 pro+ daha yüksek puanla iPhone cihazları solladı lakin siz bilirsiniz :D

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.