ANDROİD otg kablosu yapımı.OTG NEDİR?

GHOUL

Üye
1 Eyl 2014
100
1
Merhaba sevgili dostlar bügün ki konumuzda android telefon için otg kablosu yapıcaz.Yapımı çok basit.

OTG NEDİR.

Çin kaynaklı birçok Android telefon tablette bulunan OTG’nin ne olduğu aslında büyük bir muamma değil. Ancak diğer bölgelerde yaygın olmamasından ötürü tam olarak ne işe yaradığı bilinmiyor.

Yeni çıkan birçok Çin üretimi Android telefon ve tabletlerde OTG desteği bulunuyor. Bu artık bölgeye özgü bir standart haline geldi. OTG desteği veren başlıca telefonlar ise Xiaomi Mi2, JiaYu G4, Neo N003 ve iOcean Elite.

USB OTG’nin tam açılımı On-The-Go. Yani özgün bir çeviriyle iş başında diyebiliriz. OTG desteği sayesinde, telefon kullanıcıları USB üzerinden diğer cihazlara hızlıca bağlanabiliyor.

Bir kablo vasıtasıyla bağlanan telefonu ana platform olarak kullanabiliyor ve OTG kablosunu, istediğiniz cihazla bağlıyorsunuz. Saniyeler içerisinde telefon ekranında, bağlanan cihazın dökümanları listeleniyor. Flash bellekler, SD card okuyucular, kameralar, taşınabilir hard-diskler hatta diğer telefonlar OTG aracılığıyla bağlanabiliyor.

Bilgi paylaşımı dışında takacağınız mouse ya da klavye ile de işlerinizi kolaylaştırabiliyorsunuz. Özellikle Çinli Android tablet kullanıcıları, OTG kablosu ile klavye ve mouse desteğine bayılıyorlar.

Hatta Çin pazarındaki enteresan ürünleri düşünürsek, bu bağlantıya elektrikli mini süpürge bağlayanlar bile var.

Kendime otg kablosu yapmak istiyorum. diyorsanız okumaya devam edin.

Lazım olan malzemeler . diyelim

Dişi usb girişi.
PEPWbd.jpg

Android usb girişi.adını tam olarak bilmiyorum.resimde gördügünüz.

G1oAjb.jpg

evimizde bulunun eski veya fazla kablolardan yapabilirsiniz bunları birleştircez.

NbrBjg.jpg

Bunları birleştirirken bagladıgınız kabloların aynı renkte olmasına Dikkat edin.mesela kırmızıyı kırmızıya beyazı beyaza.gibi

Z17Blo.jpg

bagladıktan sonra android cihazınızda istediginz.usb aygıtını çalıştırabilirsiniz.Ben wireles adaptörü taktım telefona paket topluyorum bilgisayarım pert oldu ayrıca kırdıgım 1 kaç wifi agı vardı onlara baglanıp.internete giriyorum güzel oluyor beyler. harddiskten.film izliyorum.bana göre MÜKEMMEL.

rdZkGP.jpg

OTG kablosu elektironik marketlerde 15 20 tl civarında bi fiyata satılıyor arkadaşlar.para vermek istemeyen elimde malzeme var diyenler yapsın.

NOT!!! KABLOLARI SOYARKEN ÇOK DİKKATLİ OLUN. BENİM GİBİ PARMAGINIZI KESMEYİN fotolar bana ait bende başka yerden ögrendim kendime yaptım 1 tane tel model samsung s3 gayet stabil çalışıyor memnunum. görüşmek üzere.

Son düzenleme:

ibo1996

Yeni üye
13 Tem 2013
15
0
Telefonda wifi adaptor calisiyormu ? Tplink tlwn22n var bende calisirmi ve hangi programlar kiriyorsunuz wifi ?

GHOUL

Üye
1 Eyl 2014
100
1
yakında onuda paylaşcam sabır tam anlamıyla anlamış degilim bende wifi kırmayı.

GHOUL

Üye
1 Eyl 2014
100
1
android telefona wifi adaptör baglanırmı

evet ama kullana mazsın otg işlemi yanlızca onun degil hard disk usb disk gibi aygıtları telefonda çalıştırmak için ayrıca wifi adaptörünü paket toplamak için kullandım bir uygulama bulmuştum.

topladı ve şifre elde ettim. web

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.