Android oyun programlama için hangi yazılım dillerine ihtiyacım var?

ThePhantom

Katılımcı Üye
13 Şub 2016
394
1
Sence ?
Merhaba Beyler Bayanlar Android Uygulamalar için oyun yapmak istiyorum.Hangi programlama dilleri şart acaba ?

Neler gerekli En son Güncel Hd görüntüleri olması için hangi engineyi kullanmam gerek.

Android Ve Pc oyunları için bu sorular soruyorum cevaplar için simdiden teşekkür ederim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

ARSEF7

Katılımcı Üye
29 Şub 2020
881
211
ARS3F
Cevap: Oyun yapmak istiyorum

Nasıl bir oyun yapmak istiyorsun?
Motor olarak Unreal Engineyi önerebilirim fps oyunları için ideal ve grafik açısından Unity'e göre daha az uğraştırıyormuş her türlü platform için kullanabilirsin
Unreal Engine kullanılarak yapılan oyunlar: SpellBreak - Fortnite- Pubg ... bunlar bildiğim liste için link LİSTE

Son düzenleme:

ThePhantom

Katılımcı Üye
13 Şub 2016
394
1
Sence ?

Nasıl bir oyun yapmak istiyorsun?
Motor olarak Unreal Engineyi önerebilirim fps oyunları için ideal ve grafik açısından Unity'e göre daha az uğraştırıyormuş her türlü platform için kullanabilirsin
Unreal Engine kullanılarak yapılan oyunlar: SpellBreak - Fortnite- Pubg ... bunlar bildiğim liste için link LİSTE

Cok teşekkür ederim daha çok candy crusha benzer bir oyun olacak sizce hangi dille yapılabilir ARSEF7

ARSEF7

Katılımcı Üye
29 Şub 2020
881
211
ARS3F

Java Öğrenmen iyi olur; Candy Crush , Minecraft, Temple Run, Angry Birds gibi oyunlar java ile yapılmıştır

Son düzenleme:
28 Şub 2019
79
2
Kalu Bela
Cevap: oyun nasil yapilir?

Sevgili kardeş, şuan bağımsız bir geliştirici olmak istiyorsan en fazla kullanılan motor Unity. hem mobil (ios ve android) oyun yapabilirsin, hem pc ve konsollara çıkarabilirsin. grafik yönünden de güçlü bir motordur kendisi ancak kullanımı sana kalmış. Önceden js'yi de destekliyordu ancak şuan sadece c# kodlama yapabilirsin. temel c# bilgisi artı olarak unity kütüphanesine biraz hakimiyetle mobilde basit oyunlar çıkartabilirsin. Zira benim şuan 2 küçük oyunum var google play de. sağlıcakla..

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.