Android Oyun Yapmak İstiyorum?

mehmettalha123

Yeni üye
24 May 2016
23
0
Ben bir oyun yapmak istiyorum android apk olacak clash of clans gibi bu ne kadar uğraştırır
ve nereden başlamalıyım

Moderatör tarafında düzenlendi:

Mahmutoxic

Katılımcı Üye
9 Ağu 2015
268
0
YerelDisk(C)
-->

Anladığım kadarıyla hiç bilgin yok, direk clash of clas gibi (nasıl yazıldıgını bilmiyorum :D) bir oyun yapamazsın. İlk Android Studio dan başla ama dediğim gibi hemen öyle bir oyun yapamazsın ve profosyenel olsan bile öyle bir oyunu yapman çok uzun ve uğrastırıcı olur.

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
4
390
Ankara
GRAFİKLER HARİÇ, normal bir programcının 1 ayını alacaktır. Normal programcı dediğim, copy paste yapmadan oturup program yazabilen adamdır. Zaten android SDK oyun yapmak için bire bir, ciddi bir program yapmaya çalışınca sıkıntı oluyor.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.