Android Rom yazımı?

15 Tem 2012
82
0
https://www.youtube.com/watch?v=suLpNcHXDfU

abiler adam bildiğiniz androide yeni özellikler getirmiş romunda bende kendime özel rom yazabilirmiyim bunu nasıl yaparım? + GM E TAB 4 e uyguladığımda çalışıcak cinsten yapabilirmiyim?

Yönetici MODlar ve Bölüm Sorumlularından Özür diliyorum sanırım yanlış yerde konu açtım :(

Son düzenleme:

The KsM

Katılımcı Üye
17 Eki 2014
507
0
Philadelphia
oncelikle konuyu yanlis yere actigin icin yoneticiler sana kizicaktir :) ama rom yapimi oyle sandigin kadar kolay bir is degil.java bilmen ve pack acip duzenledikten sonra onlarin boyutlarini koruyarak tekrar compile etmen lazim bu gercekten zor is.+ resim duzenlemek icinde grafiker falan olman lazimki estetik zevk uyandirasin. ve cihazlarin bu rom entegre ederkende brick olabilecegini unutma (yani tablet veya telefon kapaniyo bidaha acilmiyo sessizlige gomuluyo) bu riskleri alabileceksen detayli olarak sana anlatabilirim.yazida eksiklikler varsa kusura bakma telden giriyorum.

15 Tem 2012
82
0
oncelikle konuyu yanlis yere actigin icin yoneticiler sana kizicaktir :) ama rom yapimi oyle sandigin kadar kolay bir is degil.java bilmen ve pack acip duzenledikten sonra onlarin boyutlarini koruyarak tekrar compile etmen lazim bu gercekten zor is.+ resim duzenlemek icinde grafiker falan olman lazimki estetik zevk uyandirasin. ve cihazlarin bu rom entegre ederkende brick olabilecegini unutma (yani tablet veya telefon kapaniyo bidaha acilmiyo sessizlige gomuluyo) bu riskleri alabileceksen detayli olarak sana anlatabilirim.yazida eksiklikler varsa kusura bakma telden giriyorum.

Kabul ediyorum gelişmek istiyorsam neden olmasın? :)
Brick olmasına bi çözüm bulamazmıyız?

15 Tem 2012
82
0
Kardeş internette araştır çok şey var bulursun rahat. Brick olunca soft brickse rahat kurtarıyorsun hard birckse biraz zor oluyo galiba. Videolar linkler anlatımlar internette bolca mevcut deneyerek uğraşarak öğrenebilirsin.

eyw. rende_68 abi :)
hmm eğer biliyorsan özelden veya burdan bana bu bricke nasıl son vereceğimi anlatırmısın? Hazırcılığa kaçmak değilde hani bilgilenmek istiyorum net sınırlı o yüzden çoğu şeyi kaçırdığım oldu..... yardımcı olabilirmisin abi?

The KsM

Katılımcı Üye
17 Eki 2014
507
0
Philadelphia
brick olmasi aslinda duzeltilmeyecek bise deil yanlis hatirlamiyosam tepki bile bermeyen tableti volcano ile kurtarabiliyorduk.flash toolla veya odinle romu entegre ederken sorun cikarda hata verirse o kotu iste

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.