Android Soru-Cevap Konusu

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,396
2,017

MERHABA ARKADAŞLAR
Forumda ŞAHSIMA özel PM atan ve Soru soran cok arkadaşımız var
Rahatsız oldugumdan degil sadece aynı soruyu soran 2 3 kişi oluyor
en azından konu altında TOPLU CEVAP vermiş olurum.

ANDROİD sadece ANDROİD hakkında
sorularınız sıkıntılarınız olur ise
bu konu başlıgı altına yazınız
ben cevap vermekde geç kalsam dahi
illa birileri cevap verir.

Belirtmem gereken konu
aksam saat 7 den sonra cevap yazacagim.
bilginiz olsun

Teşekür ederim THT

Moderatör tarafında düzenlendi:

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,396
2,017
Arkadaşlar sürekli #PM özel mesaj aliyorum.

Android hakkinda sorulariniza buradan cevap veriyorum
Lütfen özel mesaj atmayin cevap vermiyorum.

kurnaz95

Yeni üye
6 Nis 2019
4
0
ücretsiz whatsapp online takip programı varmı yada onlog gibi apk'leri nasıl ücretsiz yapabilirim lucky pacher ile yapıncada kısa sürede satın alması siliniyor geri satın alma istiyor.

Telefonum xiaomi. Aldığımdan bu zamana kadar hep rootlu tuttum. Ama her güncellemede ROM hatası aldım. Güncellemek için ROM ile uğraştım. Tekrar root atmaya devam ettim. Bu ROM sıkıntısını güncelleme geldiğinde. Root deaktif(unroot) yapıp. Güncelleme yapsam bu sıkıntıyı yaşarmıyım tekrar?

2. Sorum ise bu telefon firmaları güncellemeler ile telefonları öldürdükleri doğrumu sistem yavaşlatma düşürme gibi. Şu bir ara Apple'ın İphone lara yaptığı gibi?

GhOst2245

Üye
1 Ocak 2019
64
0
Konya
Kullandığım cihaz j7 prime güncel android için root arıyorum. Forum linki atmayın hepsini inceledim olmuyor. Özellikle bu cihaza root atılmıyor diyorlar. Varsa bilgisi olan özelden ulaşabilirse çok memnun olurum. Ayrıca KingRoot da olmuyor..
J7 Prime SM-G610F
Android 8.1.0

FHeaD

Uzman üye
17 Nis 2015
1,387
1
Kullandığım cihaz j7 prime güncel android için root arıyorum. Forum linki atmayın hepsini inceledim olmuyor. Özellikle bu cihaza root atılmıyor diyorlar. Varsa bilgisi olan özelden ulaşabilirse çok memnun olurum. Ayrıca KingRoot da olmuyor..
J7 Prime SM-G610F
Android 8.1.0

Sayın GhOst2245

Buraya tıklayarak root atma konusuna gidebilirsiniz.(İşlemler j7 prime üzerinde yapılmıştır)

İyi Forumlar

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,396
2,017
ücretsiz whatsapp online takip programı varmı yada onlog gibi apk'leri nasıl ücretsiz yapabilirim lucky pacher ile yapıncada kısa sürede satın alması siliniyor geri satın alma istiyor.

Online sürekli veri akışı sagliyan uygulamalarin güncellemeleri tabiki mevcut sürüm üzerinde yapilan degişiklikleri yakalar ve pasife cevirir bu aklinda bulunsun güzel kardeşim
kurnaz95

Telefonum xiaomi. Aldığımdan bu zamana kadar hep rootlu tuttum. Ama her güncellemede ROM hatası aldım. Güncellemek için ROM ile uğraştım. Tekrar root atmaya devam ettim. Bu ROM sıkıntısını güncelleme geldiğinde. Root deaktif(unroot) yapıp. Güncelleme yapsam bu sıkıntıyı yaşarmıyım tekrar?

2. Sorum ise bu telefon firmaları güncellemeler ile telefonları öldürdükleri doğrumu sistem yavaşlatma düşürme gibi. Şu bir ara Apple'ın İphone lara yaptığı gibi?

Apple başta açıklama yapti ve bazı cihazları artık güncellemesini kaldırarak kendi ürünlerini değersiz kıldı ve bu tüketiciyi olumsuz etkiledi daha sonra global pazarda 2.el gibi bir ticari boyut karsisinda iddaasini yitirince ek olarak acıklama degistirilip eklendi ve (Global Uygulamalar) çalıştırılamiyor diyerek vitesi 3.ten 2.ye cekerek tututmaya calişti ve şuan bunlar ortadan kalktı ki apple yeni bir cihaz acikladi 4.inc ekran gibi kucuk islemli cihaz ürettigini duydu ki bunuda androidden örnek alarak yapti.
Soruna gelince
G.mobile
Samsung
Lg
Ve android işletim systemine sahip cihazlar Applenin yapmiş oldugu hatanin önüne geçmek için Google.inc ile sözleşme yaparak cihaz tanitiyorlar cok iyi bildigim bir konu cünkü Gm8 kullaniyorum cihazin 2.yıl güncelleme garantisi var eee bir cihazinda normal şartlarda 3 bilemedin 4 yil kullanim hakki varken bu 2 yillil süre halen aktif bir yazilim kullanmak demektir :)
Fazla laflara kulak asma.
KURMAY YARBAY
İlk sorun
Rm yüklerken rootu kapa sorunun cözülecektir.

J7 Prime SM-G610F
Android 8.1.0

FHeaD cevap vermiş

Benim cihazda rootsuz peki bu program uyarmi bana cihaz asus zenfon go
Piyadadaki rootlari yüklemeden önce araştirma ve root cihaz listesine bakmanda fayda vardır
karaalp

freezing

Yeni üye
16 Eyl 2018
25
0
hocam activity main drawer.xml e, menüdeki itemlerin id leri yazdım MainActivitye de, if (id == R.id.) {
webView.loadUrl("url"); diyerek itemlere webview gezinti tanımladım ben bu itemlere onclick falan eklemedim Sidebar menüdeki butona basınca admob ödüllü reklam çıkmasını nasıl sağlayabilirim youtubedaki bütün videolara baktım hepsinde ana ekrana koyulan bir butona basınca ödül kazanıldığını anlatmış googleın kendi youtube kanalı da dahil bi yardım edebilir misiniz

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,396
2,017
hocam activity main drawer.xml e, menüdeki itemlerin id leri yazdım MainActivitye de, if (id == R.id.) {
webView.loadUrl("url"); diyerek itemlere webview gezinti tanımladım ben bu itemlere onclick falan eklemedim Sidebar menüdeki butona basınca admob ödüllü reklam çıkmasını nasıl sağlayabilirim youtubedaki bütün videolara baktım hepsinde ana ekrana koyulan bir butona basınca ödül kazanıldığını anlatmış googleın kendi youtube kanalı da dahil bi yardım edebilir misiniz

Sidebarin ölçüleri ile admob reklam ölçulerini karsilastirdin mi ?
Reklam Only Takip Edilen Bir System.
Bozulmasi demek uyg.hata vermesi demektir.

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,396
2,017
Androite cesitli yazilim programlari indirbilirmiyiz bilgiseyarda olanlarin aynisini

Soru pek anlaşılır gibi degil ama yakaladigim nokta
Exe uzantılı tarzı programlardan söz ediyorsan evet
Örnek video
Video da kullanıla programın uzantısı(exe)
[ame]https://m.youtube.com/watch?v=EVJqLBvUQw8[/ame]
Venzy

Bir diyer konu ise
.bat dosyası calistirmak diye dusunursek bir başka
Pc/uzantısı
Onada şu şekil örnek verim
[ame]https://m.youtube.com/watch?v=FFH3fj-dWso[/ame]

Umarim yardimci olabilmişimdir :)

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.