Android Soru-Cevap Konusu

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,440
2,051
35
Osmaniye 80

MERHABA ARKADAŞLAR
Forumda ŞAHSIMA özel PM atan ve Soru soran cok arkadaşımız var
Rahatsız oldugumdan degil sadece aynı soruyu soran 2 3 kişi oluyor
en azından konu altında TOPLU CEVAP vermiş olurum.

ANDROİD sadece ANDROİD hakkında
sorularınız sıkıntılarınız olur ise
bu konu başlıgı altına yazınız
ben cevap vermekde geç kalsam dahi
illa birileri cevap verir.

Belirtmem gereken konu
aksam saat 7 den sonra cevap yazacagim.
bilginiz olsun

Teşekür ederim THT

Moderatör tarafında düzenlendi:

haya1cash

Yeni üye
5 Eyl 2019
1
0
Kendi telefonumu backdoor trojan yöntemiyle ele geçiriyorum abi bağlantı kısa sürüyor bağlantı aldıktan sonra kalıcı olarak arka kapı ayarlaya biliyoruz fakat bunu backdor ile oynayarak hedef cihazdan bağlantı geldikten sonra deil dee backdor üzerinden kalıcı arka kapı açabilir miyim cvp verirseniz çok mutlu olurum çok teşekkürler

FAKULTE

Katılımcı Üye
27 Mar 2016
498
57
İstanbul
Selamun aleyküm iki sorum olacak 1. Benim evdeki internetin wi-fi şifresini kullanarak internette gezinenleri gorebilirmiyim ve bunların nerelere hangi sitelere girdiklerini gorebilirmiyim android telefon kullanıyorum. 2. Şüphelendiğim birinde telefonum 1 gün kaldı gizli moddan v.s sms lerime silinmiş şeylere kısacası o 1 gün içinde neler yapmış hepsini görme ihtimalim varmı. Not : bu adam dolandırıcı cıktı ve benim numaramdan da bir dolandırıcılık işlemi yapmış olabilir telefonum 1 gün ondaydı lütfen yardimci olun

Ghost Killer

Yaşayan Forum Efsanesi
13 Ocak 2019
11,239
7,716
Karşı telefon whatsaap yazışmalarını görmek istiyorum bu konu hakkında yardımcı olabilirmisiniz

Merhaba, karşı tarafa virüs dosyayı yollayın tıklarsa hesabın bilgileri gelir veyahut sosyal mühendislik ile numaraya kod göndermenizi ve kodu söylemesini isteyin güzel kandırırsan kodu söyler ve whatsaap hesabını çalabilirsiniz.

Merhabalar, telefona virus atarak bu islemi gerceklestirebilirsiniz. Backdoorla baslayin mesela, sonra rootkit vs atin.

Merhaba inanın bu dediiklerinize çok uzağım hazırlanması konusunda yardımcı olabilirmisiniz lütfen

Merhaba, karşı tarafa virüs dosyayı yollayın tıklarsa hesabın bilgileri gelir veyahut sosyal mühendislik ile numaraya kod göndermenizi ve kodu söylemesini isteyin güzel kandırırsan kodu söyler ve whatsaap hesabını çalabilirsiniz.

Merhaba virüs hazırlaması bilmiyorum yardımcı olabilirmisiniz

Elimizde bir oyun APKsı var ve bu apk bir online oyuna ait bu dosyanın içerdiği materyalleri nasıl görebiliriz?

Merhaba sırasıyla işlem sıraları şöyle;

- APK Dosyasını bilgisayarınıza indirin ve ornek.apk isimli dosyanızın sonuna “.zip” ekleyerek Winrar haline dönüştürün.

- Zip haline dönüştürdüğünüz APK dosyasına sağ tıklayarak Dosyaları çıkart komutunu uygulayın.

- Çıkarttığınız “Ornek.Apk” klasörünün içindeki Classes.dex dosyasını daha önceden indirmiş olduğunuz “dex2jar” klasörünün içine atın.

- Şimdi Başlat – Çalıştır – CMD komut dizinini açın.

- “cd” komutu ile “dex2jar” klasörüne gidin ve klasör içine girdikten sonra şu komutu uygulayın:

“dex2jar classes.dex” (Tırnaklar olmayacak)

- Bu komuttan sonra “classes_dex2jar.jar” diye bir dosya oluşacaktır.

Oluşturulan dosya dex2jar klasörünün içindedir

- Classes_dex2jar.jar dosyasını ilk başta indirdiğimiz “Jd-Gui.exe” programı ile indirip Kodlara ulaşabilirsiniz.

programı indirmek için: https://yadi.sk/d/NNywNLXodskJy

Merhaba hocam anubis apk android 10 da direkt olarak virüs algılıyor onu nasıl çözebilirim

Merhaba, güvenliği kısa süreliğine devre dışı bırakın o zaman virüs algılama problemi olmaz.

Ghost Killer

Yaşayan Forum Efsanesi
13 Ocak 2019
11,239
7,716
Merhabalar Ben foruma yeni geldim ben de whatsapp konuşmaları görmek istiyorum ancak fotoğrafa trojan veya hangi virüsü kullancaksak ama apk yapamam biraz aciliyeti var bu konularda yeniyim yardım ederseniz sevinirim :)

Merhaba, darkcomet ile trojan hazırlayabilirsiniz bunu hedefe yedirirseniz sadece whatsaap değil tüm telefonunu ele geçirirsin.

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,440
2,051
35
Osmaniye 80

Android 9 da bunu denemistim ama halen aktif bir API kullaniyormu bilemedim.
Kendim yaptigim bir uyg eger beklersen musait zamanda bakarim konuya ancak guncel bir android e biliyorsundur persions yani izinler guncellendi aşabilirmiyiz bilemiyorum şuan.

https://youtu.be/dgJAt3OTbrQ

Ghost Killer

Yaşayan Forum Efsanesi
13 Ocak 2019
11,239
7,716
Selamun aleyküm iki sorum olacak 1. Benim evdeki internetin wi-fi şifresini kullanarak internette gezinenleri gorebilirmiyim ve bunların nerelere hangi sitelere girdiklerini gorebilirmiyim android telefon kullanıyorum. 2. Şüphelendiğim birinde telefonum 1 gün kaldı gizli moddan v.s sms lerime silinmiş şeylere kısacası o 1 gün içinde neler yapmış hepsini görme ihtimalim varmı. Not : bu adam dolandırıcı cıktı ve benim numaramdan da bir dolandırıcılık işlemi yapmış olabilir telefonum 1 gün ondaydı lütfen yardimci olun

Merhaba,

ilk sorunun cevabı: telefonunuza android wifi ile ilgili bir araç kurmanız gerekiyor

ikinci sorunun cevabı: görme ihtimaliniz şöyle var telefon yedekliğinden sistem geçmişine bakıp görüntülemek bunu yapmak için de araç kurmak gerekebilir yada gerekmeyebilir. telefon yedeklemediyseniz görünmeyebilir ve ayrıca bu durum android sürümüzün seviyesine bağlı.

İyi forumlar

Kendi telefonumu backdoor trojan yöntemiyle ele geçiriyorum abi bağlantı kısa sürüyor bağlantı aldıktan sonra kalıcı olarak arka kapı ayarlaya biliyoruz fakat bunu backdor ile oynayarak hedef cihazdan bağlantı geldikten sonra deil dee backdor üzerinden kalıcı arka kapı açabilir miyim cvp verirseniz çok mutlu olurum çok teşekkürler

Merhaba, backdoor trojan yöntemiyle arka kapı açabilirsiniz.

hawk 2 şifrelemesini nasıl decrypt edebilirim hocam ?
Bi proje var ve hawk 2 ile şifrelenmiş olduğunu düşünüyorum
cipher-256 da olabilir.

Merhaba, Finder, Brute Forcer gibi yazılımlar deneyerek decrypt edebilirsiniz.

Telefonum general mobile 4g android sürümü 7.1.1 pc olmadan root atmaya çalıştım ne yapsam olmadı yardımcı olur musunuz

Merhaba, king root ile root atabilirsiniz veya buradaki bağlantıyı inceleyin;

https://www.forumandroid.com/konu/7-1-1-root-general-mobile-4g-supersu-resmi-root-yontemi.2179/

NaSıL HaCkEr AbiLeR GiBi OLuRuM

Merhaba, bu konuyu okuyarak bilgi edinebilirsiniz;

https://www.turkhackteam.org/web-server-guvenligi/176682-hacker-nasil-olunur-diyenler-icin.html

:)

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,440
2,051
35
Osmaniye 80

Merhaba inanın bu dediiklerinize çok uzağım hazırlanması konusunda yardımcı olabilirmisiniz lütfen

Merhaba sırasıyla işlem sıraları şöyle;

- APK Dosyasını bilgisayarınıza indirin ve ornek.apk isimli dosyanızın sonuna “.zip” ekleyerek Winrar haline dönüştürün.

- Zip haline dönüştürdüğünüz APK dosyasına sağ tıklayarak Dosyaları çıkart komutunu uygulayın.

- Çıkarttığınız “Ornek.Apk” klasörünün içindeki Classes.dex dosyasını daha önceden indirmiş olduğunuz “dex2jar” klasörünün içine atın.

- Şimdi Başlat – Çalıştır – CMD komut dizinini açın.

- “cd” komutu ile “dex2jar” klasörüne gidin ve klasör içine girdikten sonra şu komutu uygulayın:

“dex2jar classes.dex” (Tırnaklar olmayacak)

- Bu komuttan sonra “classes_dex2jar.jar” diye bir dosya oluşacaktır.

Oluşturulan dosya dex2jar klasörünün içindedir

- Classes_dex2jar.jar dosyasını ilk başta indirdiğimiz “Jd-Gui.exe” programı ile indirip Kodlara ulaşabilirsiniz.

programı indirmek için: https://yadi.sk/d/NNywNLXodskJy

Merhaba, güvenliği kısa süreliğine devre dışı bırakın o zaman virüs algılama problemi olmaz.

Wifi Power THT byzehirx isimli uyg kullanabilir.

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,440
2,051
35
Osmaniye 80
Kendi Romumu nasıl yaparım

CUSTOM ROM: Bu terim CyanogenMod, AOSP gibi bağımsız geliştiriciler tarafından üretilen ve kullanıcıların cihazlarını kendi istedikleri gibi kullanabilmesi için düzenlenmiş işletim sistemi yazılımıdır.

✹STOCK ROM: Bu terim cihazınızı ilk satın aldığınızda yüklü olan işletim sistemi için kullanılır. Bu Stock Rom'lar telefon üreticileri tarafından geliştirilmiştir.

KERNEL: Bu terim, cihazınızdaki yazılım ve donanım arasındaki bağlantıyı kuran ve çeşitli komut ve ayarları donanıma ileten yapı için kullanılır. Örnek verecek olursak, bilgisayarlarınızdaki BIOS bölümünü Kernel'e örnek gösterebiliriz.

Bu yazilanlari daha önceden tercube edip bilgi olarak ilerlediysen neden olmasin.
Ancak bu varolan systemi gerceklestirenlere (Android Developer) diye itap edinir.

Kolay gelsin

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,440
2,051
35
Osmaniye 80
Selamun aleykum . Android kullanıyorum ve çoğu basit kopyala yapıştır yaptığımız kodlarla karşı tarafın yüzde yüz izni gerekiyor ordanda karşı tarafın izni gerekiyor tabi , ben 10 yıla aşkındır hicbir guruba dahil olmadigim için pek ilerleme kaydedemedim hevesimde azalmaya başladı açıkçası bize öyle bir grup veya hack öğretin ki yok artık diyelim hack olduğunu bilelim yani hep bir sosyal mühendislik vallahi bıktım ya

Merhaba FAKULTE
Konuya aşikarsin ne istedigini ve arzuladigin belli ancak özetlersek.
Bir not defterini açıp echo yazip daha sonra onu .exe olarak kaydedip karsi tarafa atip eglenebiliriz
Cok basit ve guzel birsey ancak
Bu örnek bizi bilgisayara götürür ve elimizde telefonlar ne yazikki bu kadar basit degil.

Androidler çesitli izinlere tabi tutulur 2018 senesine kadar bu izinler cok fazla esnekti ancak play store deki bazi uyg gereğinden fazla izinler alinca android developer ve google buna önlem olarak (permissions) yani izinleri kisitladi ve kişi kendinden sorumludur diyerek bazi önlemler aldi.

Android permissions listesine bakmani tavsiye ederim.

https://developer.android.com/reference/android/Manifest.permission

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.