Çözüldü Android Telefonumun Hacklenmediğini Nasıl Anlarım ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

lyrica212

Yeni üye
17 Kas 2019
3
0
Merhaba arkadaşlar,

Benim Android Telefonumdaki bazı sebeplerden ötürü Hacklendiğini düşünüyorum. şarj çabuk bitiyor bazı gereksiz aramalar Oluyor arada bir.

O yüzden size sormak istedim telefonumun birileri tarafından izlendiğini ve kullanıldığını program veya başka bir şey olduğunu nasıl anlarım Yani tamamen komple Nasıl Temizleyebilirim ?

Teşekkürler cevaplar için herkese

Moderatör tarafında düzenlendi:

rtfsec

Üye
27 Eki 2019
87
0
Telefona 2-4 tane anti-virus programı indir ve bak bakalım virüs varmı diye eğer virüs yoksa batarya değiştir şarjın bitmesinin sebebi batarya bozukluğu olabilir

ByBela1

Uzman üye
18 Şub 2012
1,455
1
THT
telefonun hacklenmesi biraz zor uygulamalarını kontrol et bilmediğin şüpheli bi uygulama varsa virüs tarat telefonunu

UmutSuzDum

Katılımcı Üye
1 Ara 2018
642
155
Yeni Zelanda
Hocam en kolay yolu varsa sıfırla girdin önemli uygulamalar varsa not al bı keners indiririm antivirüs indir direkt yoksa batarya degis orijinal batarya olması gerek

RePLiKa

Kıdemli Üye
24 Haz 2015
2,885
27
Türkiye
Antivirüs taramalarına sokun telefonu falan bir şey bulamazsanız. Önemli belgelerinizi alın. Daha sonra da bir formatlarsanız bir sıkıntınız kalmaz.

aliyestero

Üye
30 Ocak 2016
89
1
Merhaba arkadaşlar,

Benim Android Telefonumdaki bazı sebeplerden ötürü Hacklendiğini düşünüyorum. şarj çabuk bitiyor bazı gereksiz aramalar Oluyor arada bir.

O yüzden size sormak istedim telefonumun birileri tarafından izlendiğini ve kullanıldığını program veya başka bir şey olduğunu nasıl anlarım Yani tamamen komple Nasıl Temizleyebilirim ?

Teşekkürler cevaplar için herkese

guzel kardesim antivirus programı telefona kuruluysa sen uygulama yuklerken belki virusu yakalar ama antvirus uygulamasi telefonunda yoksa ve sen telefonuna virus bulastirmişsan antivirus uygulumasinida o virusu bulmasi icin yuklersen biraz zor cunku yerleşmiş virusu bulamiyor kendim denedim

Liserjik

Kıdemli Üye
11 Ağu 2018
2,180
7
6
Cihaz yöneticilerinde sıradışı bir uygulama var ise onun yetkinliğini kaldırabilirsiniz. Ayrıca uygulamalarınızın izinlerinde eğer olması mantıksız bir perm varsa (örn: araba yarışı oyununda çağrı yapma izni gibi) o uygulama zararlı olabilir.

MaliTR

Katılımcı Üye
29 Ağu 2015
333
7
İzinlere bakabilirsin. Root atıp özel antivirüs programları da indirebilirsin ama sana tavsiyem üstte bir arkadaşın bahsettiği gibi önemli olan dosyaları yedekleyip format atmak.
Şimdi indireceğin normal antivirüs programları bulamayabilir yasa geriye işlemez.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.