Android Unutulan Ekran Kilidini Açmak

Roothaning

Katılımcı Üye
1 Ocak 2019
653
2
Merhaba bugün sizlere android üzerinden unutulan ekran pin şifre ve desen kilidini açmak için gerekenleri göstereceğim
1- Öncellikle pc mize Adb tools indiriyoruz
2- Daha sonra bu indirdiğimiz dosyayı SHIFT basılı tutarak komut penceresinden aç diyoruz
3- Cihazımızı usb yardımıyla pc ye bağlıyoruz
4- Açılan cmd penceresinde adb devices yazarak cihazımı listelenip listelenmediğini kontrol ediniz
5-Sırayla komut satırına şu kodları giriyoruz .
adb shell
su
rm /data/system/locksettings.db
rm /data/system/locksettings.db-wal
rm /data/system/locksettings.db-shm
reboot
Cihaz kendini yeniden başlatacaktır ve açıldığında kilit kalkmış olacaktır.

Son düzenleme:

kalpsizpgenc

Uzman üye
15 Eyl 2018
1,793
3
İnstagram
Eline sağlık yararlı bilgi Komut şöyle mi çalışıyor direrkt olarak cmd açıp rm /data/system/locksettings.db
rm /data/system/locksettings.db-wal
rm /data/system/locksettings.db-shm
reboot bu kodrları mı yazıyoruz acaba nasıl

TheEaks

Yeni üye
17 Ocak 2019
13
0
cidden çok yararlı bir konu olmuş eline sağlık

-------------------------------------------------------------------------------------
türk olmak zordur dünya ile savaşırsın türk olmamak daha zordur türkler ile savaşırsın

Ozbadem

Üye
13 Ocak 2018
197
0
Gerçekten yararlı konu eline sağlık keşke dün görseydim telefoncu gezerek uğraşmazdım :)

Roothaning

Katılımcı Üye
1 Ocak 2019
653
2
https://developer.android.com/studio/releases/platform-tools Buradan indirebilirsiniz
1- Telefona ait usb driverları kur
2- Farklı bir ara kabloyla yani şarj aletindeki jarz kablosu varsa oda olur onu kullan
3- Usb olarak kulandığın kabloyu farklı bir girişi varsa pc nin oraya tak bazen giriş yerleri aynı işlevdede olsa görmüyor garip bir şekilde örnek kablosuz mouse kullanıyorsan onu ordan çıkar usbyi oraya tak
4- usb hata ayıklama modunu aç
5- Revoke all usb debug ile bağlatabilirisin (unauthorized hatası çözümü)
Bunlardan birileri kesin işe yarar diye düşünüyorum.

Roothaning

Katılımcı Üye
1 Ocak 2019
653
2
Deneyen varmı işe yarıyormu?

Bizzat kendim denedim hemen her android sistemde bu dosyalar mevcut olduğu için sildiğinde kayıtlı kilit dosyaları kalkıyor Aynı şey gestru.key fosyası için geçerli diyemem çünkü bende mevcut değildi mesela . Ekran görüntüsü almamıştım yaparken kusura bakmayın

Shorpm

Uzman üye
11 Ara 2015
1,176
8
Underground
Vay be ben de içimden senaryo uyduruyordum; "Siber suçlar tarafından yakalansam telefonumu incelemeye kalksalar ve şifre olduğunu görseler ne yapabilecekler ki? Formatlamaktan başka şifreyi kıramazlar" diye düşünüyordum ama öyle değilmiş :D Konuyu arşivime ekliyorum teşekkür ederim.

ADB Tools indirme linkini de konuya ekler misin? Roothaning

Moderatör tarafında düzenlendi:

Roothaning

Katılımcı Üye
1 Ocak 2019
653
2
Yukarıda indirme linkini koymuştum ama fark etmemişsiniz sanırım https://developer.android.com/studio/releases/platform-tools
Buradan indiribilirsiniz bilgisayarınızın işletim sistemine göre zaten android geliştiricileri için yapılmış bir uygulama içinde birçok menü mevcut help komutuyla bakabilirsinizde.Aynı şey apple içinde mevcut sanırım fakat açık kaynak kodlu olmadığından polislerde özel cihazlar var diye biliyorum onlarla invekiyorlardır muhtemelen.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.