Android uygulama gelirleri

amsterdamilden

Yeni üye
12 Mar 2019
18
0
venüs
Arkadaşlar biz Google play store a bir uygulama yüklemek istiyoruz fakat bu bize ne kadar gelir getirir tam bir bilgimiz yok bizi bilgilendirebilir misiniz
Ayrıca AddMob adincube gibi reklam yerleri var buralardan ne kadar gelir elde edebiliriz

'Çakır

Uzman üye
18 Mar 2018
1,082
1
8
Merhabalar,

Programda Bi Sistem Olsun Mesela Puan Olacak Puan Toplamak İçin Reklamı İzlemek Zorunda Olacak İzleyince 5-10 Puan Gelebilir Program Tutarsa İyi Olur

sezar0742

Üye
27 Şub 2011
185
0
Antalya
merhabalar

Umudunuzu kırmak istemem ama üst düzey bilginiz yoksa bireysel oyun kodlamasından para kazanamazsınız. Zira oyun şirketlerinin tasarımcısı, map oluşturucusu, senaryocusu, karakter yaratıcısı vs. ayrı ayrıdır. Yazdığımdan da anladığınız gibi hepsi başlı başına bir meslektir. Onlarca ekip üyesi bir oyun için yıllarca çalışıp piyasaya sürüyorken ona rağmen buglar veya ciddi hatalar çıkıyorken siz ne yapabilirsiniz?

Başlangıç aşamasında flappy bird gibi tıklama oyunları yapabilir bundan da para kazanamazsınız. Zira bu sektör başlı başına bir meslektir. Zevkine başlayıp yan iş olarak görülecek bir dal değildir.

Eğer kafanızda oyun tasarımcısı olmak yatıyorsa bu alana yönelebilir yalnızca bu işi yaparsanız dünya markası bile olabilirsiniz. Ama bunun için bir miktar sermaye ve tecrübe gerekiyor.

38fatih

Uzman üye
25 Ara 2015
1,147
0
Bohm Kenti
Uygulamanın hitap ettiği kesim çok ama çok önemli ben admob kullanıyorum Türkiye de ki kullanıcılar tıklama başına bazen 10 bazen 25 kuruş bırakıyor bazen daha az bazen daha çok reklamın türüne göre de değişiyor. Her ülkenin getirisi farklı büyük ülkeler daha çok bırakıyor. Günlük 1 lira da bırakabilir 100 lira da daha fazla da han bu uygulamanızın kalitesine bağlı. Admob dışında Tr içinde kullanılacak bir uygulama ise Startapp e de bakılabilirsiniz .

amsterdamilden

Yeni üye
12 Mar 2019
18
0
venüs
merhabalar

Umudunuzu kırmak istemem ama üst düzey bilginiz yoksa bireysel oyun kodlamasından para kazanamazsınız. Zira oyun şirketlerinin tasarımcısı, map oluşturucusu, senaryocusu, karakter yaratıcısı vs. ayrı ayrıdır. Yazdığımdan da anladığınız gibi hepsi başlı başına bir meslektir. Onlarca ekip üyesi bir oyun için yıllarca çalışıp piyasaya sürüyorken ona rağmen buglar veya ciddi hatalar çıkıyorken siz ne yapabilirsiniz?

Başlangıç aşamasında flappy bird gibi tıklama oyunları yapabilir bundan da para kazanamazsınız. Zira bu sektör başlı başına bir meslektir. Zevkine başlayıp yan iş olarak görülecek bir dal değildir.

Eğer kafanızda oyun tasarımcısı olmak yatıyorsa bu alana yönelebilir yalnızca bu işi yaparsanız dünya markası bile olabilirsiniz. Ama bunun için bir miktar sermaye ve tecrübe gerekiyor.

Hocam açıkçası ben öğrenciyim yaklaşık 8 senedir yazılım bilgisayar vb. Konular ile okuldan arta kalan zamanlarimda ilgileniyordum kendimi bu konuda ciddi şekilde gelistirdim... Sonra düşündüm benim elimde böyle bir bilgi var ben bunu neden kullanmıyorum diye o sebepten bu oyunu çıkardım... Artık bu işi bir hobi olarak değil meslek olarak görüyorum
Fakat bu piyasada daha yeniyim ne kadar kazanacgimi bilmiyorum bana onun bilgisini verebilirseniz çok mutlu olurum

Saygılarımla

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.