Zararlı Yazılım Androıdde trojan olup olmadığını bulma

CYbErDeSTrOyer

Yeni üye
14 May 2019
2
0
Android cihazımın imei gitmişti telefoncuda yaptırmıştım yanlışlıkla ayarlardan OEM kilidini kapattığım için telefon açılmıyordu bende jneternetten rom indirdim o romla beraber telefonum çok yavaşlamaya başladı acaba trojan mı vardı diye çok düşündüm nasıl trojan olup olmadığını bulabilirim?

Laurange

Kıdemli Üye
22 Ağu 2017
3,137
19
Bakü
Merhabalar, Kaspersky Internet Security, MalwareBytes, Avast Mobile Security gibi birçok işini iyi yapan antivirüs uygulaması mevcut. Onlarla telefonunuzu taratmanızda fayda vardır.

'Ra

Ticaret Kategori Sorumlu Yardımcısı
21 Kas 2015
2,412
969
Merhaba
Herhangi Bir Antivürüs Programı Kullanabilirsiniz Ayrıyetten Acemi Biri Rat Atmışsa Uygulamalar Kısmını Sürekli Gözetiminiz Altında Tutunuz Oarda Genelde İsimsiz Veya Telefonla Alakasız Ve Resimsiz Uygulama Görüyorsanız İnceleyip kaldırmanızı Tavsiye Ederim.
İyi Forumlar

Kreyzi Man

Uzman üye
9 Eyl 2015
1,319
0
nothing
Eğer telefonunuz da bilginiz dışı veyahut sıradışı hareketler sezdiyseniz.Büyük ihtimal virüs yemişsinizdir.Androidte iseniz "Kaspersky,Malwarebytes,Eset" kullanarak. Virüsü hızlıca çözüme kavuşturabilirsiniz.Birdahakine dosya indirirken dikkatli olmaya.Virüstotalden ve bilgisayardan bir virüs programından taratmanızı öneririm.
SAYGILARIMLA

ROE

Üye
16 May 2019
151
0
Bremen
Google Play Store'de bolca antivirüs programı mevcut, tarayıcılardan apk olarakta indirebilirsin antivirüs uygulamalarını indirip telefonunu taratıp olup olmadığınk öğrenin ardından zaten silebilirsiniz, iyi forumlar.

umutkalay

Katılımcı Üye
26 Nis 2019
276
0
yanılmışsınız

Android cihazımın imei gitmişti telefoncuda yaptırmıştım yanlışlıkla ayarlardan OEM kilidini kapattığım için telefon açılmıyordu bende jneternetten rom indirdim o romla beraber telefonum çok yavaşlamaya başladı acaba trojan mı vardı diye çok düşündüm nasıl trojan olup olmadığını bulabilirim?
CYbErDeSTrOyer
1.si eger telefonda önemli satış işlemleri yapıyorsanız internetten rom indirme gibi işlemler yapmamalısınız telefon root bile olmamalı root gerektiren programlar için de ekstra bir telefon yoksa tercih edilmemeli telefon orjinal haliyle kullanılmalı
2.si telefonda trojen deil tracker programlarını aramalısınız anti virüsler bu trackerları bulamaz play stordan anti mobil tracking yazın indirin taratın telefonunuzu
aralarında whatsap gibi programlarda çıkabilir whatsapp da tam yetkiyle çalışıyor antitracking mantığı şu cihazınızı ekranı kapalıyken bile yönetebilir programları bulma misal video kaydı ortam dinlemesi dosyalara erişim evet tam şuanda düşündüğün şey whatsapp bunları yapabilirmi eğer birine dosya gönderdiyseniz whatsap sizden dosyalara ulaşım yetkisi ister vsvs anti trackingin bulduğu programlardan güvenmediğini sil birde telefon arama kısmına #1234 yazın bu antiprofesyonel tracker programları için program ayar şifresidir profesyonel olanlarda google gibi şirketlerdir ona birşey yapamazsın geçenlerde amerikali bir vatandaş bütün insanların bilgilerini arşivliyorlar diye çalıştığı amerika gizli servisi hakkında haberlere konuşmuştu çok fazla yazdım umarım yardımcı olabilmişimdir..

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.