Animasyon Yapımı İçin Kodlama Bilgisi LAZIM mı ?

Double A

Katılımcı Üye
28 Şub 2016
276
0
Merhaba Arkadaşlar Animasyon Yapımı İçin Kodlama Bilgisi LAZIM m

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
388
Ankara
Evet.. Otomasyonu için gayet gereklidir. Maya'da profesyonel animasyonlar yapan arkadaşlar var, arada MEL dedikleri ilginç, basit bir script dili kullanırlar, programcılığa uzak olduklarından ayda yılda bir yardım ederim. Flash animasyonlarında Actionscript kullanılır, özellikle AS3'ten beri kanvasta bir çizik bile olmadan, mesela bir alevi sadece scriptle gerçekçi bir şekilde çizdirebilirsin.

Zaruret değil ama, olması işini hızlandırması için çok ama çok yararlı.

Double A

Katılımcı Üye
28 Şub 2016
276
0
Evet.. Otomasyonu için gayet gereklidir. Maya'da profesyonel animasyonlar yapan arkadaşlar var, arada MEL dedikleri ilginç, basit bir script dili kullanırlar, programcılığa uzak olduklarından ayda yılda bir yardım ederim. Flash animasyonlarında Actionscript kullanılır, özellikle AS3'ten beri kanvasta bir çizik bile olmadan, mesela bir alevi sadece scriptle gerçekçi bir şekilde çizdirebilirsin.

Zaruret değil ama, olması işini hızlandırması için çok ama çok yararlı.

K.bakma BU konulara Uzağım Bana Direk olarak Şunu öğren der misin ?

MEL dedikleri ilginç, basit bir script dili kullanırlar
Flash animasyonlarında Actionscript kullanılır,
bu kavramlarının ne olduğunu çok iyi bilmiyorum biraz daha aça bilir misin ?

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
388
Ankara
K.bakma BU konulara Uzağım Bana Direk olarak Şunu öğren der misin ?

MEL dedikleri ilginç, basit bir script dili kullanırlar
Flash animasyonlarında Actionscript kullanılır,
bu kavramlarının ne olduğunu çok iyi bilmiyorum biraz daha aça bilir misin ?

Dilleri salla, ihtimal daha hangi araçları kullanacağını bile seçmedin.

Bilgisayarın görevi, insanın aslında teorik olarak yapabileceği, ama çok yavaş yapabileceği şeylerin otomasyonu, çok daha hızlı bir şekilde bitirilmesidir.

Mesela kendin suyun akışını çizebilirsin, veya gerekli kuralları bilgisayara öğretirsin, bilgisayar senin için çizer, senden hızlı çizer, gerektiğinde sadece biten üründe ufak dokunuşlar yaparsın.

Demek istediğim, programlama bilmen yararlı olur. Sanırım bütün animasyon programlarının bir script dili vardır. İlla ki zorunluluk mu? Hayır, bir çok profesyonel firmada genelde script kısmını ya bir programcıya yaptırırlar, veya zaten programcı tarafından hazırlanmış eklentiyi satın alır/indirir kullanırlar. Sadece böyle bir yeteneğin olursa büyük bir artıdır.

Double A

Katılımcı Üye
28 Şub 2016
276
0
Dilleri salla, ihtimal daha hangi araçları kullanacağını bile seçmedin.

Bilgisayarın görevi, insanın aslında teorik olarak yapabileceği, ama çok yavaş yapabileceği şeylerin otomasyonu, çok daha hızlı bir şekilde bitirilmesidir.

Mesela kendin suyun akışını çizebilirsin, veya gerekli kuralları bilgisayara öğretirsin, bilgisayar senin için çizer, senden hızlı çizer, gerektiğinde sadece biten üründe ufak dokunuşlar yaparsın.

Demek istediğim, programlama bilmen yararlı olur. Sanırım bütün animasyon programlarının bir script dili vardır. İlla ki zorunluluk mu? Hayır, bir çok profesyonel firmada genelde script kısmını ya bir programcıya yaptırırlar, veya zaten programcı tarafından hazırlanmış eklentiyi satın alır/indirir kullanırlar. Sadece böyle bir yeteneğin olursa büyük bir artıdır.

desteklerin için teşekkürler

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.