Animasyon yapmak

torun1993

Kıdemli Üye
24 Haz 2013
2,302
1
GünahŞehri
Arkadaşlar animasyon filmler yapmak istiyorum ancak bu konuda fazla bilgim yok..Ama bir programı gördüğümde onu hemen anlayabiliyorum..Bana önereceğiniz makaleler ve programlar varmı ??

Special Player

Katılımcı Üye
31 Ocak 2013
257
0
Love MyBB
Arkadaşlar animasyon filmler yapmak istiyorum ancak bu konuda fazla bilgim yok..Ama bir programı gördüğümde onu hemen anlayabiliyorum..Bana önereceğiniz makaleler ve programlar varmı ??

Cizgi Film Tarzı İstiyorsun Sanırım Yanliş Anlamadiysam Bunlar Biraz Zor Gibi Zamanında Bende Cok Araştirdim Dogru Düzgün Makale Yok Bir Ara Firsat Bulursam Anlatimini Yapabilrim Kısaca Bahsedersek

Photoshop Bilmen Gerekir Karakter Cizimler İcin Daha Sonra Karekter Canlandirmalari İcin Programlarla Ugraşman Gerekir Seslendirme V.s Cok İş Biraz Bekleyin Eger Musait Olursam Daha Kapsamli Bir Anlatim Yapip Konu Şeklinde Paylaşabilriim

ByGazi

Katılımcı Üye
30 Haz 2013
988
0
peki tanitim filmi gibi kisa 1 dklik bir video nasil yapa bilirim arkadas bu tht nin var mesela ona benzer bisey efekt falan vererek

CanGuard

Yeni üye
4 Tem 2013
25
0
Adobe After Effect programıyla her türlü animasyon ve filmi yapabilir, değişik görüntü effectleri kullanabilirsin. Ayrıca bu program Maya, Maxon 4D gibi üç boyutlu modelleme programlarıyla da senkronize şekilde çalışır. Son zamanda görmüş olduğumuz reklam filmleri, oyun trailerleri ve aksiyonlu film sahneleri bu programla yapılır. Eğitim videosu en fazla bulunan program da budur. Çoğu sitede torrent olarak bulabilirsin ben cs4 sürümünü kullanıyorum ve memnunum. Eğer basit animasyonlar ve hareketli resimler hazırlamak istiyosan Macromedia Flash 8 programı işini görür. Ayrıca Sony Vegas diye bi program var ama bunun tam sürümünü bulmak çok zor.

MasReliance

Katılımcı Üye
6 Ağu 2012
763
0
Null#
aga adam animasyon demiş insaf ya ne photoshopu ne gimpi Allahım yarabbim kardeşim sen al Adobe Flashı iyice ogren layerları , framelerı her seyı her turlu yaparsın.

lKenpachi

Kıdemli Üye
11 Nis 2013
2,709
0
C.İ.N City
Cizgi Film Tarzı İstiyorsun Sanırım Yanliş Anlamadiysam Bunlar Biraz Zor Gibi Zamanında Bende Cok Araştirdim Dogru Düzgün Makale Yok Bir Ara Firsat Bulursam Anlatimini Yapabilrim Kısaca Bahsedersek

Photoshop Bilmen Gerekir Karakter Cizimler İcin Daha Sonra Karekter Canlandirmalari İcin Programlarla Ugraşman Gerekir Seslendirme V.s Cok İş Biraz Bekleyin Eger Musait Olursam Daha Kapsamli Bir Anlatim Yapip Konu Şeklinde Paylaşabilriim

Bende çok araştırdım bulamadım, bende bu işe atanıcam ama anlatım hiç yok eğer biliyorsan kapsamlı birşey konu aç bizlerle paylaş derim :RpS_glare:

Photoshop cs6 biliyorum, çizimlerim var gayet iyi, bunun yanı sıra sadece ps değil çizdiğimiz karakterleri kaplamamız gerekiyor. ama o programı bulamadım işte bende.
3) ses konusuna gelirsekde sessiz bir çizgi film yapılabilir ben öyle yapıcam iyi programlama ve ekibimi kurarsam sesliye başlarım ama ben tek çalıscam veya burda arkadaslar varsa lütfen özel mesaj atsınlar derim ekib için. :RpS_thumbsup:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.