Anka Red Team Manifestosu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Veteran 7

El Patrón
26 Ara 2011
11,489
12,699
localhost/v7
m9RCVr.png

Anka Red Team Organizasyon Şeması

Anka Red Team Junior
Anka Red Team
Anka Red Team Senior
Anka Red Team Expert


Anka Red Team Görevleri

- Türk Devletlerinin ulusal çıkarları doğrultusundaki mesajları, diplomatik açıdan "düşman" sınıfında sayabileceğimiz ülkelerin web sistemlerine kalıcı bir zarar vermeden sistem üzerinden yayınlamak.

(Not : Anka Red Team eski Black Hat kültürü gibi rastgele site hacklemeyecektir, agresif tutum yerine diplomatik bir duruş sergileyecektir. Bu, Turkhackteam'in Global/Legal Siber Güvenlik camiasında emin adımlar ile ilerlemesi konusunda önemli bir kırmızı çizgidir.)

- Şartlar ne olursa olsun Türk devletlerine ve vatandaşlarına ait sistemlerin güvenliğini sağlamak, güvenlik açıklarının çözümlerine yardımcı olmak.

- Turkhackteam bünyesinde TR/EN dillerinde olmak üzere; Siber Güvenlik, Siber Atak, Sosyal Mühendislik, Web Açıkları, Veritabanı Güvenliği ve daha nice konuda makaleler yayınlayıp ilave olarak Makine Çözümleri,Siber Güvenlik alanında Linux v.b. sistem kullanımları ile alakalı eğitimler yayınlayarak bilgili ve bilinçli bir nesil yetişmesine katkı sağlamak.


Anka Red Team Ne Yapmaz?

- Anka Red Team müttefik ülkelere ait sistemlere karşı herhangi bir girişimde bulunmaz.

- Anka Red Team insanların mail, kredi kartı, sosyal medya gibi özel bağlantılarına saldırıda bulunup ifşa etmez.

- Anka Red Team para karşılığı herhangi bir sisteme zarar vermez, kimsenin parası bizde geçmez.

- Anka Red Team hiçbir kişiye/kuruma/partiye/topluluğa/sendikaya v.b. oluşumlara hizmet etmez, daima "Türk Devletlerinin Ulusal Çıkarları İçin" mottosu ile hareket eder.
Saygılarımla, Veteran 7.
 
Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.