Anlam veremediğim Soru

3nCrYpTi10

Katılımcı Üye
20 Ağu 2016
487
0
İstanbul
1-forumun her yerinde herhangi bi türk site yada vatandaş hacklersen türk telekom yada polis seni çok kolay bulur yazıyor.

O zaman bu Fuat Avni aylardır devlet peşinde olduğu halde neden bulunmuyor.

StarWarrior

Katılımcı Üye
30 Tem 2016
277
0
Çünkü tek bir kişi kullanmıyor.
Ek olarak zamanında Türkiye Cumhuriyeti Twetter den bu adamın bilgilerini istedi.
Twetter ise gizlilik sözleşmesi gereği veremeyeceğini söyledi :)
Bunu söyleyende Twetter de çalışan bir Türk.

MwTugi

Kadim Üye
19 May 2016
5,120
279
9
Nereye !
Tek bir hesap üzerinden yönetilmiyor.
Ve şu şekilde söyleyeyim Cumhurbaşkanın'nın yaverine kadar hain çıktı.
Bu adamı tutuklama emri gittiğinde dur diyecek ve emir dinlenmeyecek mi idi ?
Yakın zamanda onu da alırlar içeri ama adamın çoğu dediği çıkıyordu ortaya gerçekleri söylemesinden korktu heralde :)

Farazi1

Katılımcı Üye
19 Nis 2016
726
1
Cok farklı cevapları olabilir.
Belki devletin kendi tasarladığı bir Algı operasyonu olabilir.
Aksi halde hesaba girenler türkiyede olmayabilir
Kendi içlerinden biri olabilir.
Her şey olabilir ama biri ile bu mevzuyu tartışmıştık şöyle birşey yapabilir dedi bana da cok mantıklı geldi.

-Öncelikle herhangi bir telefon bulup (twittera girebilecek düzeyde) herhangi bir cafeye gidip çayını içerken tweetini atar. Ardından gider telefonu yakar veya parçalar artık nasıl istersen.

Şimdi böyle bir durumda nasıl yakalanabilir ? benim aklıma takılan da bu sosyal mekanlara hele ki günlük binlerce kişinin giriş çıktığı mekanların wifisine bağlanıp atsa nasıl ayıklarsın samanlıkta iğne aramak gibi birşey
-bu sadece bir teoridi ama bana göre olası bir teori

VinLaden

Kıdemli Üye
13 Eki 2015
2,835
2
Oxymoron
Her şey olabilir ama biri ile bu mevzuyu tartışmıştık şöyle birşey yapabilir dedi bana da cok mantıklı geldi.

-Öncelikle herhangi bir telefon bulup (twittera girebilecek düzeyde) herhangi bir cafeye gidip çayını içerken tweetini atar. Ardından gider telefonu yakar veya parçalar artık nasıl istersen.

Şimdi böyle bir durumda nasıl yakalanabilir ? benim aklıma takılan da bu sosyal mekanlara hele ki günlük binlerce kişinin giriş çıktığı mekanların wifisine bağlanıp atsa nasıl ayıklarsın samanlıkta iğne aramak gibi birşey

Normal tabakadan bir insan sürekli telefonu yakabilir mi? O zaman gelir düzeyi yüksek - toplum içinde dikkat çekmeyen birisi.

Fazla uzakta olamazlar..

3nCrYpTi10

Katılımcı Üye
20 Ağu 2016
487
0
İstanbul

Aslında mantıklı

xhasanbaris

Katılımcı Üye
2 Ocak 2016
251
2
Twitter'da kullanıcı sözleşmesinde bilgilerin saklanacağı yazıyor diye biliyorum :) ondan dolayı olabilir

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.