Anlaşılır ifade ile shell @@@@@@@@@@

cyberblood

Üye
1 Ocak 2016
169
0
Web
Merhaba Arkadaşlar Bügün Shell Anlatımıyla Karşı Karşısınız :RpS_thumbup:
Yöntem 1- : Bazi eski sitelerde sadece script tabanli dosya uzanti kontrolu yapilir. Bu kontrolu asmak icin scriptin sonuna .gif, .jpg, .doc, .html gibi uzantilar eklenerek bu sinirlama asilabilir. Ornegin; atmak istediginiz shell adi solver.php ise dosya adini solver.php.jpg seklinde degistirerek bu yontemi deneyebilirsiniz.
Yöntem 2- :ger WAF veya antivirus shell atmanizi engelliyorsa, oncelikle basit birkac satirdan olusan bir uploader script yuklemeyi deneyin. Uploader’i yukledikten sonra shellinizi atmayi deneyin.
Yöntem -3 :Bazi guvenlik duvarlari yuklenecek dosyanin basligini kontrol ederek izin verilip verilmeyecegine bakabilir. Boyle bir guvenligi bypass etmek icin yuklemek istediginiz shell’i notepad ile acin ve en ust satira GIF89a; yazin. Bu sekilde server’i dosyanin bir gif resmi olduguna inandirabilirsiniz. Bu yontemi 1 numarali yontemle birlestirirseniz sansiniz daha da artar.
Yöntem -4:Bazi sitelerde sunucu tabanli yerine istemci tabanli guvenlik onlemleri bulunur. Boyle bir durumda Firefox’un Firebug eklentisini indirin ve upload formunu yeniden duzenleyin.Bu formdaki accept=”*.jpg” filtresini accept=”*.*” seklinde degistirin. Bu sekilde uzanti kontrolunu asabilirsiniz
Yöntem -5 :edjpgcom.exe programini indirin. (https://perlscriptsdb.googlecode.com/files/edjpgcom.exe) Bu program Windows uzerinde calisir ve JPG, JPEG dosyalarina JPEG Comment eklemeye yarar. Programin kullanimi su sekildedir:
Programi masaustunde bir klasore kopyalayin. Daha sonra ayni klasore istediginiz bir JPG resim dosyasini kopyalayin. Resim dosyasini surukleyip programin ustune birakin. Programin acildigini ve bos bir kutu oldugunu goreceksiniz. Bu bos kutu icerisine shell kodlarinizi yazin. Ancak burada dikkat etmeniz gereken sey sudur: Butun bir shell’i oraya sigdiramazsiniz. O yuzden ufak cmd kodunu deneyin.
“; system($_GET[’cmd’]); echo ?>Y O L D A Ş L A R S İ Z E E N A N L A Ş I L I R B İ Ç İ M İ S E Ç E B İ R S İ N İ Z

alıntıdır
 
Son düzenleme:

cyberblood

Üye
1 Ocak 2016
169
0
Web
Şimdi Alıntıdır Yazmasam Ayıp Olacak Dedim Bende En iyisi Yazıp Siyah FOnt biraz küçülteyim dedim :)
 

THT SON MESAJLAR

Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.