[ANLATIM]Textdraw Oluşturmak [Zeqo]

ZeqoTR

Yeni üye
5 Şub 2012
11
0
Textdraw Eklemek :

İlk önce modun en başına,

Kod:
 new Textsavage;
ekliyoruz..

Daha sonra,

Kod:
public OnGameModeInit()
publicinede

Kod:
savage = TextDrawCreate(430.0, 4.0, "~r~Savage ~g~Server");
TextDrawAlignment(savage, 0);
TextDrawLetterSize(savage, 0.4999, 1.7999);
TextDrawColor(savage, 0x000000FF);
TextDrawSetOutline(savage, 1);
TextDrawSetProportional(savage, true);
TextDrawSetShadow(savage, 7);
kodlarını ekliyoruz..

Şimdi geldik sunucuya girince bu özelliğin aktif olmasına :

Kod:
 public OnPlayerSpawn(playerid)
Kod:
puplic OnPlayerConnect(playerid)
OnPlayerSpawn oyuncu spawn oldugunda ancak textdraw gözükür,Ancak onu isterseniz OnPlayerConnect puplicine koyup oyuncu oyuna bağlandığı andan itibaren textdrawı gösterebilirsiniz ben iki puplicide verdim pawnodan aratın.

Kod:
TextDrawShowForPlayer(playerid, savage);
bunu pupliclerin altına ekliyoruz Savage yazan yer textdrawın adıdır.TextDrawShowForPlayer textdrawı göstermek içindir birde gizlemek isteyen olursa diye diğer puplici'de gösterecektim.

Kod:
TextDrawHideForPlayer(playerid,savage);
Diyeceksenizi neden textdrawı gizleyelim textdraw ekranda çıkan yazılar oldugu için sunucumuza ayrı bir güzellik katar özellikle freeroam sunucularda komutları ekranda tanıtırız.Ancak mesela rpg (rol yapma) sunucularında Oyuncu oyuna bağlanınca sinema filmlerindeki siyah yerler çıkar ve güzel görünüm olur ancak daha sonra Spawn oldugunda o textdrawlar gider bu şekilde güzel olabilir.Örnek verebilirsek.

new

Kod:
new texttht;

Şimdi modumuza tanıttık;

Daha sonra dediğim gibi OngamemodeInit'e textdraw'ı ekliyoruz.

Kod:
tht = TextDrawCreate(430.0, 4.0, "~r~Turkhackteam ~g~Server");
 TextDrawAlignment(tht, 0);
 TextDrawLetterSize(tht, 0.4999, 1.7999);
 TextDrawColor(tht, 0x000000FF);
 TextDrawSetOutline(tht, 1);
 TextDrawSetProportional(tht, true);
 TextDrawSetShadow(tht, 7);
tht yazan yerler textdrawın adıdır tanıttığınız ismi yazarsınız.Şimdi ben bunu oyunca oyuna bağlandıgı alanda görünüp daha sonra spawn oldugunda gitmesini istiyorum derseniz şu şekilde yapacaksınız...

Kod:
public OnPlayerConnect(playerid)

Şimdi bu public sayesinde oyuna girince textdrawın çıkmasını sağlıyoruz

Kod:
TextDrawShowForPlayer(playerid, tht);

Şimdi textdraw oyuna bağlanınca cıkıcak ama spawn oldugunda gitmesini istiyoruz...

Kod:
public OnPlayerSpawn(playerid)

Bu publicede aşağıdaki kodu ekliyoruz...

Kod:
TextDrawHideForPlayer(playerid, tht);

ekledikmi tamamdır...Anlatımın yarısı alıntı yarısıda bana aitdir...Okuduğunuz için teşekkürler.Boş zamanım olunca oyundan textdraw oluşturup sonra bilgisayara kodlarını kaydeden bir program paylaşıcam.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.