Antivirus Tavsiyesi

Zheana

Uzman üye
8 Ocak 2017
1,467
2
Evet arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi antivirus tavsiyesi isterim.
Avast ve ESET kullandım şimdiye kadar siz ne önerirsiniz?

Sistem Özellikleri:

3 GB RAM
İntel i5 İşlemci 3,2 GHz
64bit

Son düzenleme:

VITALLION

Özel Üye
12 Nis 2013
10,988
30
26
Sisteminize uygun olarak, 360 Total Security kullanabilirsiniz.

Eğer daha sonra sisteminize bellek takviyesi yaparsanız, Kaspersky veya Avira'ya geçebilirsiniz.

İyi forumlar...

VITALLION

Özel Üye
12 Nis 2013
10,988
30
26
Hocam 360 Total Security ile olumsuz yorumları hem okudum hem de çevremden aldım. Siz ne dersiniz.

Kendim de uzun bir süre boyunca kullandım. Bitdefender ve Avira'nın veritabanını kullandığı doğru fakat onların motorunu kullanmıyor. Kendi tarama moturunu kullanıyor.

Kapsamlı bir antivirüs. Sistem kaynağını az kullanıyor fakat ufak da olsa reklam çıkarabiliyor. Arayüz kişiselleştirmesi güzel düşünülmüş. Virüs tespit etme konusunda profesyonel antivirüslerden farkı yok. Avira ve Kaspersky ile yarışabilecek düzeyde. Özellikle 4GB altı belleğe sahip sistemlerde rahatlıkla kullanılabilir.

Sult

Katılımcı Üye
30 Eyl 2017
528
1
Tanrı Dağı
360 grindsoft avira kaspersky :)
bu antilerin free sürümü güzel değil 360 hariç öbürleri güzel proactivesi var ama sana önerim esettir proactivesi en sağlam antivirüs rootkıt spywarelere karşı etkili randomsofware kamera koruması var ama free kullanma (nod32) internet secrutıy ve üstü kullan

360 een dandik program

kolayca sisteminden silebilir aynı zamanda grindsoft ve zemana anti malwarede öyle

kısaca eseti çoluk çocuk geçemez illa geçmek isteyen java rat kullanır onda proactive kolay geçılıyor

Ceys

Yaşayan Forum Efsanesi
2 Nis 2016
7,658
4,965
Orhun Nehri
CHIP Online'ın seçtiği en iyi anti-virüs ve anti-zararlı yazılımları.
BitDefender Antivirus Free Edition. ...
Panda Free Anti-Virus 2016. ...
AVG Anti-Virus Free 2016. ...
Ad-Aware Free Anti-Virus+ ...
MalwareBytes Anti-Malware. ...
SpyBot Search and Destroy. ...
Avast Free Anti-Virus 2016. ...
Emsisoft Emergency Kit.

Slaptonimus

Katılımcı Üye
3 Haz 2017
447
2
Kardeşim bence antivirüs kullanmak boş iş.%100 Koruma sağlamıyorlar bir kere.O korumayı kendin sağlaman gerekiyor.Ama nasıl kendimi koruyabilirim? diyeceksin.Öncelikle indireceğin uygulamanın kime ait olduğuna bak yönetici olarak çalıştırırken yazar işte örneğin microsoft corporation o zaman aç güvenilir bir kaynaktır.Peki ne microsoft yazıyor ne bir şey yazıyor unknow yazıyor ne yapacağız?Öncelikle uygulamayı açmadan önce bi virüstotal/jotti scan gibi online scanner sitelere tarat.Baktın 0/37 aç.Diyelim 0/37 değilde 8/37 ne yapalım? sanal makinene bir windows daha kur virüs olmasından şüphelendiğin fakat,çok ihtiyacın olan uygulamaları ordan aç.Ama illa bir antivirüs programı istiyorum diyorsan kesinlikle kaspersky veya ıkarus ikiside çok iyi antivirüs programlarıdır ne kadar iyi olurlarsa olsunlar %100 koruma sağlıyorlar diyemem.Ama kaspersky baya titizdir.Her türlü javascript kodlarını barındıran sitelere girmene izin vermez,sana yollanan içinde javascript kodu gömülü sitelere falan'Da izin vermez.

Sult

Katılımcı Üye
30 Eyl 2017
528
1
Tanrı Dağı
Kardeşim bence antivirüs kullanmak boş iş.%100 Koruma sağlamıyorlar bir kere.O korumayı kendin sağlaman gerekiyor.Ama nasıl kendimi koruyabilirim? diyeceksin.Öncelikle indireceğin uygulamanın kime ait olduğuna bak yönetici olarak çalıştırırken yazar işte örneğin microsoft corporation o zaman aç güvenilir bir kaynaktır.Peki ne microsoft yazıyor ne bir şey yazıyor unknow yazıyor ne yapacağız?Öncelikle uygulamayı açmadan önce bi virüstotal/jotti scan gibi online scanner sitelere tarat.Baktın 0/37 aç.Diyelim 0/37 değilde 8/37 ne yapalım? sanal makinene bir windows daha kur virüs olmasından şüphelendiğin fakat,çok ihtiyacın olan uygulamaları ordan aç.Ama illa bir antivirüs programı istiyorum diyorsan kesinlikle kaspersky veya ıkarus ikiside çok iyi antivirüs programlarıdır ne kadar iyi olurlarsa olsunlar %100 koruma sağlıyorlar diyemem.Ama kaspersky baya titizdir.Her türlü javascript kodlarını barındıran sitelere girmene izin vermez,sana yollanan içinde javascript kodu gömülü sitelere falan'Da izin vermez.

peki ben saldırganım microsoftun imzasını çaldım sende açdın nasıl olacak anlayamayasın diye winlogon shell'den startup ekledim üstelık inject var

Slaptonimus

Katılımcı Üye
3 Haz 2017
447
2
peki ben saldırganım microsoftun imzasını çaldım sende açdın nasıl olacak anlayamayasın diye winlogon shell'den startup ekledim üstelık inject var
Ona bakarsan adam virüsünü bypass yapıp online scannerlarada yakalanmaz.Eee o zaman ne yapacak adam? eğer antivirüsler bypasslanıyorsa adamın kullandığı antivirüs programıda bypasslanabilir her durumda o virüsü açmak zorunda kalacak.Ben yapabileceği adımları söyledim.Merak etme kimse o kadar mükemmel bir trojan hazırlamak için uğraşmaz diye düşünüyorum sonuçta bu tavsiyeleri verdiğimiz kişi bir iş adamı değil.Zaten o mükemmel trojanı kim hazırlar.Aklını kullanan kötü niyetli gerçek bir hacker hazırlayıp zengin bir iş adamına yedirerek kredi kartı bilgilerini vs. çalmaya çalışır.Arkadaşımızın zengin bir iş adamı olmadığını varsayarsak bir problem yaşanmayacağına inanıyorum sonuçta öyle trojanların bir seneryosu olur.Kimseninde durduk yere seneryo hazırlamaya vakit harcıyacağını sanmıyorum :)

Sult

Katılımcı Üye
30 Eyl 2017
528
1
Tanrı Dağı
Ona bakarsan adam virüsünü bypass yapıp online scannerlarada yakalanmaz.Eee o zaman ne yapacak adam? eğer antivirüsler bypasslanıyorsa adamın kullandığı antivirüs programıda bypasslanabilir her durumda o virüsü açmak zorunda kalacak.Ben yapabileceği adımları söyledim.Merak etme kimse o kadar mükemmel bir trojan hazırlamak için uğraşmaz diye düşünüyorum sonuçta bu tavsiyeleri verdiğimiz kişi bir iş adamı değil.Zaten o mükemmel trojanı kim hazırlar.Aklını kullanan kötü niyetli gerçek bir hacker hazırlayıp zengin bir iş adamına yedirerek kredi kartı bilgilerini vs. çalmaya çalışır.Arkadaşımızın zengin bir iş adamı olmadığını varsayarsak bir problem yaşanmayacağına inanıyorum sonuçta öyle trojanların bir seneryosu olur.Kimseninde durduk yere seneryo hazırlamaya vakit harcıyacağını sanmıyorum :)

ben geliştiriyorum :)
sanal makına bypassda var bende
tam korumayı kimse garanti edemez ama antivirüs kullanın siz yine

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.