APF antidos

CorsaiR

Emektar
27 Ara 2005
1,228
18
Çekirdekten
APF antidos
APF ile beraber gelen antidos apf altında çalışan bir modül olarak kullanılır ne kadar ben işe yaramadığını savunsam da çoğu hosting satıcısı arkadaşımız kurmuş olmalı load seviyesi birden yükselince artık zaten antidos modülünün çalışması bile güç oluyor apache loglarını okuyan ve arka arkaya istek yapan elemanları kendi belirteceğimiz limitlerde banlayacak esavise gibi...

/etc/apf/ad/conf.antidos bu dosya açılıyor nano pico veya vim hangisi hoşunuza gidiyorsa vim benim vazgeçilmezim...

burada zaten çeşitli ayarların çeşitli açıklamaları yazar kendinize özel ayarlamalar yapabilirsiniz EVET=1 HAYIR=0 olarak düzenlemeleri yapabilirsiniz...

EVET yani değeri "1" olacak ayarları listeliyorum...

LP_KLOG=
USR_ALERT=
DET_SF=

cron (zamanlanmış görevler) kısmına herhangi bir şekilde ekleyin...

*/1 * * * * root /etc/apf/ad/antidos -a >> /dev/null 2>&1

pek cron ile aranız iyi değil ise crontab -e yazarak nano yada pico ile açılan ekrana bu yukarıda yazılanları ekleyin altına üstüne fark etmez... başta yazılan 1 1dk da 1 kez olarak antidos taraması yapacak ne kadar sık olursa bu sunucuyu o kadar yoracak 5 veya 10 yapabilirsiniz...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.