Apk tool ile apk editleme(Tersine Mühendislik) - yada tavsiyesi olan var mı?

erhan099

Yeni üye
14 Eyl 2007
6
0
Merhabalar ;
Benim istediğim şey aslında google play'deki zorunlu güncelleme yapılmasını istemediğim uygulamalar var.
Yani güncel versiyon 5.4.0
Ben 5.1.0'ı kullanmak istiyorum.
5.1.0 apksını kullandığımda zorunlu olarak güncellenmesi gerektiğini söylüyor.
Bir edit yapıp sadece bu eski apk'yı güncelmiş gibi göstermek istiyorum.
Duvara anlatır gibi anlatan youtube videoları veya kişi bulabilirsem çok sevinirim.
Androiddeki Apk editor pro uygulaması malesef tedavülden kalkmış editi yapıp kaydedemiyorsun. Eski apk'ları ile kaydetsen de çalıştıramıyorsun.
Apktool vb. araçlar ile decompile yaptığımda doğru uygulama parçalanıyor fakat ProGuard ile korunmuş olduğundan anlamsız ve parça parça olarak çıkartabiliyorum.

Yani decompile edip herhangi bir değişiklik yapmadan compile edip imzalasam telefona kursam bile program zorla kendini durduruyor açamıyor.
Smali dosyaları çok fazla anlamsızlaştırıyor. Yardımcı olabilecek herhangi bir başlık kişi var mıdır?

Pwdec

Kıdemli Üye
28 Haz 2016
4,607
1
149
/etc/passwd
Sorununu çok güzel anlatmışsın hocam benim şu an diyeceğimi bir çözüm sayma yani mobil konusunda pek fikrim yok şimdi şöyle olsa olmaz mı.

Android studio ile açsan sonra senin kullandigin versiyonun versiyon numarasini degistirsen öyle manipüle edemez misin acaba hani olmaz mi

erhan099

Yeni üye
14 Eyl 2007
6
0
Sorununu çok güzel anlatmışsın hocam benim şu an diyeceğimi bir çözüm sayma yani mobil konusunda pek fikrim yok şimdi şöyle olsa olmaz mı.

Android studio ile açsan sonra senin kullandigin versiyonun versiyon numarasini degistirsen öyle manipüle edemez misin acaba hani olmaz mi
Direkt Apk dosyasını açarken açmasına açıyor tekrar derlerken sorun yaratıyor.
Görselle özetlemek gerekirse;
Apktool ile dosyayı parçalayınca
Yukardaki gibi smali dosyaları ayrı ayrı klasör olarak çıkıyor.

Apk'nın uzantısını zip olarak değiştirip klasörü çıkartırsam smali dosyalarını bozmadan alabiliyorum. Eğer dosya bozulursa şu şekilde toplanmayacak derecede bir sürü dosya çıkmış oluyor.

Smali dosyasını kendi java decompiler ile açtım diyelim burda neyi değiştireceğimi bulamadım. 3 adet smali dosyası var.
Her dosyada bi bu kadar yer var...

Bir diğer farklılık da apktool ile açarsam unknow diye dosya belirleyip ekrandaki dosyaları oraya topluyor.
Zip olarak çevirip klasörü dışarı çıkarırsam da açıkta kalıyor.
Şu aşağıdaki görsel ile ilk görsel aslında aynı apk dosyası fakat biri apktool ile diğeri elle manul açılmış hali.

Nasıl yaparsam yapayım tekrar derlediğimde apk dosyasını çalıştıramadım.
Armut gibi platformlardan bu iş için bir iki kişi ile görüşmüştüm daha önce. Bu şekilde çalışması mümkün. Hatta elimde böyle çalışan dosyalar var örnek olarak iletebilirimde. Orjinalini ve oynanmış halini.

Hala çözüm arıyorum anlıcağın. :)

erhan099

Yeni üye
14 Eyl 2007
6
0
Konu güncel..
Farklı uygulamalarda sadece versiyon isimlerini değiştirince playstore güncelmiş gibi gözüküyor.
Farklı uygulamalarda denedim.

İstediğim uygulamada kendi internet sitesinden çekiyor sanırım.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.