Arama yaparken kelimenin sonuna ?trackid=sp-006 yazısı gelıyor

awalaheks

Yeni üye
23 Ağu 2007
34
0
Hatay
Merhaba arkadaslar kolay gelsin, bilgisayarıma birtane dj programı yüklerken Chromeye eklenti bulaştı onu da ADWcleaner ile temizledikten sonra Chromede arama ayarlarınıda yaptım ama sonradan her arama yapmamda aradıgım kelimenin sonuna ?trackid=sp-006 eklentisi ekleniyor ve cins cins siteler geliyor karşıma :S

Aşagıda mesela bir örnek gösterdim , bu konuda yardım edebilirmisiniz lütfen.

D8pkPv.jpg

awalaheks

Yeni üye
23 Ağu 2007
34
0
Hatay
Kayıt defterini günde en az 1 defa otomatık olarak Advanced Systemcare ile duzenlıyorum zaten
Ayrıca bu Systemcare de
Kayıt defteri hataları
Gizlilik sorunları
Casus yazılım tehditleri bu kategorılerde her defasında 50 -60 tane sorun cıkıyor bu neyden kaynaklanıyor, sorunu kendi kafasındanmı uyduruyor bu program? Bılgısayar birşey yüklemiyorum oyun oynayıp forum geziyorum face vs. ama sorun devamlı var gösteriyor :)

awalaheks

Yeni üye
23 Ağu 2007
34
0
Hatay
Bi yardım edecek kımse yok eyvallah, sorunumu şu şekilde hallettim

Bilgileri alanlara girerken size yardımcı olacak bazı ipuçlarını burada bulabilirsiniz:

Yeni arama motoru ekleme: Arama motoru için bir etiket girin.
Anahtar kelime: Arama motoru için kullanmak istediğiniz metin kısayolunu girin. Anahtar kelimeyi adres çubuğu üzerinden arama motoruna hızlı bir şekilde ulaşmak için kullanabilirsiniz.
URL: Arama motorunun web adresini girin. Web adresini bulmak için:
Eklemek istediğiniz arama motoruna gidin.
Bir arama yapın.
Arama sonuçları sayfasının web adresini kopyalayın ve URL alanına yapıştırın. Arama sonuçları sayfasındaki URL ile web sitesinin URL'sinin aynı olmadığını unutmayın. Örneğin, Google'a erişmek için Google adresine gitseniz de, xyz araması yaptığınızda arama sonuçları için buraya ekleyeceğiniz URL http://www.google.com/search?q=XYZ olacaktır.
URL'deki arama terimini %s ile değiştirin. Google arama motoru örneğine devam edersek, nihai arama motoru URL'niz olarak http://www.google.com/search?q=%s olması gerektiğini görürsünüz. Adres çubuğuna yazdığınızda, %s otomatik olarak arama teriminizle değiştirilir.

Not: URL'ye %s öğesini eklediğinizden emin olun. Aksi halde bu arama motorunu, varsayılan arama motorunuz olarak ayarlayamazsınız.

Yanı kısacası

Chrome de Ayarlarda / Arama motoru yönet bölümüne girin
Altta ekleme yeri var oraya
1.boşluğa google
2.boşluğa google.com
3.boşluğa http://www.google.com/search?q=%s
yazıp enter basın sonrada varsayılan olarak ayarlayın.

Konuya kilit vurulabilir , hayırlı günler.

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.