Arbitrary Upload on jQuery ( Anlatım )

CyberBitirici

Katılımcı Üye
9 Eyl 2012
351
0
Geçmişten
Selamün Aleyküm.

Uzun bir süre Turkhackteam’den uzak kaldım şimdi sizlere ilk olarak güncel bir açıktan bahsediceğim , yeni arkadaşlar için kullanışlı bir açık haline getirilebilir.

[+] Dork: "Upload dinâmico com jQuery/PHP"

Dork Nedir:
SQL ve benzeri yöntemlerle saldırı yapacağınız siteye ***üren anahtar kelimelerdir.
Googlede arattığımız anahtar kelimelerin oldugu siteleri listeler tabiki hepsinde açık olucak diye bir kanun yoktur.
Dorkumuzu googleye yazıyoruz.

"Upload dinâmico com jQuery/PHP"

- Önümüze bir çok site cıktı. Tek tek girip açık varmı yokmu diye kontrol edicez.

Ben daha önce açıklı bir site buldum oradan yola çıkıp anlatıyorum.

Google’ye dorkumuzu yazdık siteleri sıraladık açıklı sitemizi bulduk.

- Upload dinâmico com jQuery/PHP

Girer girmez önümüze upload yeri geldi.

Dosya Seç yerine basıp önce php shell veya gift shell upload deniyoruz.

Bu script’teki açıkların bazı kodlamalarında PHP upload izni mevcut bazılarında ise kapatılmış bunu deneme yanılma yolu ile buluyoruz.

PHP Shell Veya JPG Shell Denedik upload kabül etmedi , bizde son yol olarak html veya txt upload edip cıkıyoruz.

Upload:

Upload dinâmico com jQuery/PHP

Upload Edilen tüm dosyaları görmek için upload.php silip uploads yazıyoruz yani :
Index of /php/uploads_multiplos_1_modific/uploads

Upload edildikten sonraki dizinimiz ve upload edilen dosyamız :
http://www.agendavisual.com/php/upl.../uploads/1729e5189cfa4bc44d20a3da2e74e9f3.txt

Umarım anlaşılmıştır basit ve kullanışlı olmakla birlikte açığı olan bir çok site var.

Selametle.

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.