Donanım arızalı harici hard disc

Sehzade255

Yeni üye
2 Eki 2019
4
0
herkese merhaba benim bi 500 gb harici hdd disc im var içine belge dosya vs.. atılırkaen herhangi bir sorun olmamasına rağmen dosyaları pc ye geri aktarırken veya disk üstünde açmaya çalışırken hatalar verip duruyor hatta bu hataları ciddi bir zaman geçirdikten sonra verdiği için hem vaktimi hemde dosyalarımı yemiş oluyor araştırdığıma göre disk motorları sektörleri vs. arızalı olabilirmiş ancak bu hatalar bende sadece büyük boyuttaki dosyalar ile bi işlem yapınca oluyor. lütfen anlayan veya bir fikri olan yardım edebilir mi ?_

VIP

Yeni üye
1 Mar 2020
28
0
Vip Lounge
Merhabalar, bu arızayı ben kamera sisteminde kullandığım hard diste yaşamıştım kamera sisteminden hard format atınca düzelmişti. Sende dilersen bir format at dene ama içindeki evrakları kaybedersin.

Sehzade255

Yeni üye
2 Eki 2019
4
0
Sürücüleri birleştir seçeneğini deneyebilrisiniz. Ayrıca bu videoda Bad Sector onarımı ile ilgili bilgi de veriliyor.
https://www.youtube.com/watch?v=xuCYPqrlvN4
araştırdım sürücü birleştirmeyede harddisc tek parça zaten ve harici kullandığım bir cihaz içinde daha önce ulaştığım ancak şimdiki durumlarda ulaşmak için zorlanacağım belge ve dosyalar var onları en azından kurtarmak için bir yol arıyorum

26 Haz 2016
2,819
3
598
araştırdım sürücü birleştirmeyede harddisc tek parça zaten ve harici kullandığım bir cihaz içinde daha önce ulaştığım ancak şimdiki durumlarda ulaşmak için zorlanacağım belge ve dosyalar var onları en azından kurtarmak için bir yol arıyorum

Yanlış araştırmışsınız. C: D: E: yi birleştirme anlamında değil :) C sürücüsünü birleştir ve iyileştir seçeneği ile harddsikinizi en iyi hale getirebilirsiniz. Alttaki videoyu dikkatlice izleyip uygulayın. Süre biraz uzun sürebilir. Bitene kadar dokunmayın. Ve her şeyi kapatıp bu işlemi yapın.

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=bylkbW2WBG0[/ame]

Sehzade255

Yeni üye
2 Eki 2019
4
0

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.