arkadaslar acıl dolandırıldım letgodan yardım

trakya13

Katılımcı Üye
7 Ocak 2016
982
0
İstanbul
arkadaslar letgodan adamdan telefon aldım 1000tl gonderdım adam telefon yerıne kargoya kamera vermıs acıl yardım ne yapmam lazım ?

ardam01

Uzman üye
19 Ağu 2016
1,053
0
ADANA
ALLAH'na kurban dayı akıl var mantık var hiç tanımadıgın adama 1000₺ gönderilirmi ya şimdi arada bul savcıya git dilekçe ver veya adamın kargoda mutlaka adres vermiştir git bul adamı ben olsam PARAMIN PEŞİNDEN KOŞARDIM.

trakya13

Katılımcı Üye
7 Ocak 2016
982
0
İstanbul
ALLAH'na kurban dayı akıl var mantık var hiç tanımadıgın adama 1000₺ gönderilirmi ya şimdi arada bul savcıya git dilekçe ver veya adamın kargoda mutlaka adres vermiştir git bul adamı ben olsam PARAMIN PEŞİNDEN KOŞARDIM.

adam tc kımlık numarası atdı acaba dogrumudur adreste v.s bılgıler gonderdıgım hesaba aıt makbuzda yanımda.

GM HaCKeD

Uzman üye
22 Nis 2013
1,579
1
Microsoft
Letgo,sahibinden ... gibi sitelerden aışveriş yaparken GeT haricin alışveriş kesinlikle yapmayın.Şimdi sana tavsiyem önce yazışmalarının dökümanını ve bankadan havale yaptıgının dökümanı çıkar letgo ile iletişime geç karşı tarafın bilgilerini istemeyi dene vermeyebilir ama dene genede.Ardından polise ve adliyeye giderek suç duyurunda bulun.Çok fazla umut vermeyeyim.Başka yapabileceğin malesef yok.

Son düzenleme:

eLysee !

Katılımcı Üye
12 Ara 2010
602
0
KOCAELİ
Kardeşim benimde başıma geldi dolandırılma olayı...Banka o parayı geri vermez o ihtimal zor. Let Go sitesiyle bağlantı kurmaya çalış bir şekilde canlı yardım telefon numarası v.b vardır heralde onlara ulaş böyle böyle bir olay başıma geldi zaten banka dekontu sana gelen kargo v.s sende mevcut onlara aktarırsın onların kanaatına göre bir şeyler olabilir.Bir de polis ve savcılık olayı pek ilgilenilmiyor bu tarz konularda ülkede çok olduğu için araştırıyoruz filan diyorlar olmuyor yani en mantıklı site ile iletişim

trakya13

Katılımcı Üye
7 Ocak 2016
982
0
İstanbul
Kardeşim benimde başıma geldi dolandırılma olayı...Banka o parayı geri vermez o ihtimal zor. Let Go sitesiyle bağlantı kurmaya çalış bir şekilde canlı yardım telefon numarası v.b vardır heralde onlara ulaş böyle böyle bir olay başıma geldi zaten banka dekontu sana gelen kargo v.s sende mevcut onlara aktarırsın onların kanaatına göre bir şeyler olabilir.Bir de polis ve savcılık olayı pek ilgilenilmiyor bu tarz konularda ülkede çok olduğu için araştırıyoruz filan diyorlar olmuyor yani en mantıklı site ile iletişim

alabildiniz mi hocam ne sonuca vardınız kı sız

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.