Arkadaşlar akıllı tahta uygulaması yapmak istiyorum Yardim

12 Tem 2015
71
0
open file diyolog ile dosya açıp üzerine paintteki gibi boyalarla felan yazı yazmak istiyorum paint kodu var ama open file ile dosyayı programa yansıtmak istiyorum yani program üzerinden test felan açıp üstüne akıllı tahta kalemiyle işlem felan yapabilsinler şimdiden teşekkürler.

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
4
390
Ankara
Akıllı tahtanın işletim sistemi nedir? Liseyi bitireli yıllar oldu, ama kızlarım liseye gitmeyecek kadar küçükler..

Android ise işin çok basit.. Zaten Java Android SDK böyle basit programları çok hızlı hazırlamak için yazılmış.. Windows'ta biraz daha zorluyor.. Ama ben ekranda hamamböceği gezdirmiştim.. yani imkansız değil.. istersen direkt olarak desktop'a yazıyorsun...

Kod:
System.Drawing.Graphics masaustuGrafik=System.Drawing.Graphics.FromHWND(IntPtr.Zero);

deyip bu graphics objesini kullanırsın, veya görünmez bir form açarsın.

TheDarkFire

Kıdemli Üye
18 Mar 2015
2,993
0
Akıllı tahtanın işletim sistemi nedir? Liseyi bitireli yıllar oldu, ama kızlarım liseye gitmeyecek kadar küçükler..

Android ise işin çok basit.. Zaten Java Android SDK böyle basit programları çok hızlı hazırlamak için yazılmış.. Windows'ta biraz daha zorluyor.. Ama ben ekranda hamamböceği gezdirmiştim.. yani imkansız değil.. istersen direkt olarak desktop'a yazıyorsun...

Kod:
System.Drawing.Graphics masaustuGrafik=System.Drawing.Graphics.FromHWND(IntPtr.Zero);

deyip bu graphics objesini kullanırsın, veya görünmez bir form açarsın.
Hocam bizim sınıftaki akıllı tahtalar windows 7 ama onlarınkini bilemem. Yüksek ihtimal windowsdur oda.

12 Tem 2015
71
0
abi open file dialog ile paf aci cam okulda test aldiriyolarmis öğrenciler kitaptan hoca akıllı tahtadan yapıyor sonra hoca akıllı tahtada çözüyor

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
4
390
Ankara
O zaman çok kolay.. Adobe PDF reader diye bir COM objesi var zaten.. Kendi formun üstünde gösterir, üstüne ek çizimleri de OnPaint ile yaparsın.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.