Arkadaşlar bu FTP logger midir bulaşan?

LmbLue

Yeni üye
19 Ağu 2009
7
0
İstanbul
Merhaba arkadaşlar,

Bir sorunum var. Kısa bir süre önce bir arkadaşın benim FTP'ye bir şekilde birşeyler attığını farkettim ama eminde değilim.

Bildiğiniz vBulletin'den bir açık var mı? Çünkü kişi site üzerinde yapılan her değişikliği görebiliyor. Örnek bir admin şifre değiştirdiğinde onun eski ve yeni şifresini görebiliyor aynı şekilde e-mail adresi de. Aynı zaman da kullanıcıadı.txt gibi özel loglarda eline ulaşıyor nasıl bilmiyorum site vbulletin, vbulletin admin cp'den mi sitenin ftp'sinden mi bilen var mı acaba?

Google'da FTP logger denen birşeyler buldum bu bana bulaşan bu logger midir acaba? Lütfen yardımcı olur musunuz

'Black-Ghost

Yaşayan Forum Efsanesi
19 May 2008
7,877
17
37
Çanakkale
hayır FTP FileZilla Client adında bir program ,

domain dosyalarını sunucuya yükleyemeye yarayan bir program.

Sunucu adı , kullanıcı adı ve sıfresını gırerek dosyalarını sitene yuklemeye yarayan birşey.

LmbLue

Yeni üye
19 Ağu 2009
7
0
İstanbul
hayır FTP FileZilla Client adında bir program ,

domain dosyalarını sunucuya yükleyemeye yarayan bir program.

Sunucu adı , kullanıcı adı ve sıfresını gırerek dosyalarını sitene yuklemeye yarayan birşey.

FTP Filezilla ile ne alakası var ki?

Ben zaten FTP sunucuma FileZilla ile giriyorum. Bugün FTP'yi incelerken./images klasöründe oluşturulan;
1.txt
2.txt
2a.txt
isim.html
pol.php
poli.php
r57shell.php

gibi dosyalar var, isim.html'de forumda bulunan bütün kullanıcıların şifreleri yazıyor poli.php içine baktığımda şöyle birşey yazıyor ;

'' <?php /* by h4cker.tr - cozmek icin ugrasma bu degisik bir algoritma =) */$OOO000000=u......... diye giden'''

Bu nasıl bir shell? Bunu nasıl silebilirim arkadaşlar lütfen yardımcı olun.

Son düzenleme:

krallord20

Yeni üye
6 Nis 2012
31
0
Evren
Dosyalarına virus yada benzeri bişey bulasmıs ola bilir veya sitenin herhangi bir yerinde açık ola bilir iyi kontrol edersen mutlaka açık cıkıcaktır .

Ama tam İyi Anlamadıgım için bu kadarını söyliyorum Bilgileri Bir şekilde ele geçirmişler ise Ölede öreniyor ola bilirler.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.