arkadaşlar cok acil yardım lütfen

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

djbydeniz

Üye
2 Haz 2009
65
0
izmir
vista kullanıcısıyım dün bilgisayarıma şifre koymuştum gece şimdi unuttum ne yapabilirim
güvenli modda da acıyorum administrator cıkmıyor nasıl kırabilirim bunun şifresini cok acil yardım arkadaşlar

S

Spy' Man

Ziyaretçi
Kullanıcı Şifresi Kırmak İçin
İlk önce admin oturumunu aktif hale getiriyoruz.Çünkü VİSTA da çok güvenlik var.
Bunu yapmak için;
Başlat => Programlar => Donatılar bölümünde Komut istemine sağ tıklayın ve yönetici olarak çalıştırın ve buraya “net user administrator /active:yes” (tırnaklar hariç) Enter a basın. İşlem başarıyla gerçekleşti uyarısı aldığınızda Administrator kullanıcısı aktif hale gelecektir.
Güvenli Modda açmabu xp için fakat VİSTADADA işe yarar.
Daha sonra güvenli mod ile ADMİN oturumuna giriyoruz
Bunu yapmak için ;
PC nize restart yapın.Açılışta F8 e basın ve güvenli mod u seçin.(bazı bioslarda değişik olabilir.)
ADMİN oturumuna girdikten sonra DENETİM MASASINA gelin.Ordanda KULLANICI HESAPLARI na gelin.Senin şifreli oturumuna tıkla oradan girecektir şifreyi degiştir secenegini sec oradanda Kendi yeni şifreni belirle işlem tamamdır.Ama Şuda var eger administrator'e de şifre eklemişsen işin zor administratorda şifre varsa herhangi bi bilgisayar yonetic hesabından girmeyi dene yani Guest degil administrator olarak gir guvenli moddan.

ADMİN ŞİFRESİ KIRMAK İÇİN

Bilgisayar Açılırken F8 Basıp Güvenli Mod Seşilerek (safe mod) Pc Açılır
Ve administrator (güvenli moddan açtığımız için şifresiz ikinci bi kullanıcı oluşur)
hesabından bilgisayar açılır . kullanıcı hesaplarından yeni kullanıcı oluşturulur
pc yeniden başlatılıp yeni oluşturduğumuz hesapdan pc açılır

başlat > çalıştır > cmd yazarak enter'e basın

sonra net user ((buraya kullanıcı adınızı girin her zaman kullandınız oturumun adı)) bir

boşluk bırakın ((yeni şifreyi yazın mesela 123456))

örn : net user admin 123456 ve enter

bu işlemi yaptıkdan sonra asıl kullanıcı şifremiz değişmiş olur.

S

Spy' Man

Ziyaretçi
ERD commender dir. Bu boot cd ile istedigin Windows 2000, XP, 2003, Vista (denedim calisiyor), 2008 Beta (Denedim Calisiyor) boot edip Hesaplarin sifrelerini resetleye biliyorsun.

S

Spy' Man

Ziyaretçi
kardeşim teşekkürde güvenli modda da acıyorum gene şifre istiyor

Vista Şifre Sıfırlama

Xp işletim sisteminde bunun için en basit bilinen yol administrator hesabıyla oturum açıp diğer kullanıcının şifresini kaldırmaktı. Ancak vistada böyle bir yol uygulayamıyosunuz.

Şifreyi sıfırlayabilmek için öncelikle ücretsiz linux tabanlı olan aracımızı indirelim.

Indirmek icin TIKLA

Program Iso formatındadır. Yani öncelikle programı nero yada başka bir cd yazma programı yardımıyla cd'ye yazınız. Daha sonra sistemi cd'den boot ederek sistemi açınız.

Bunu yaptıkdan sonra gelen ekranda sıfırlamak istediginiz kullanıcıyı seçip reboot yapacaksiniz hepsi bu !

buyur kardeş bunları uygula

djbydeniz

Üye
2 Haz 2009
65
0
izmir
bnm le ilgilenen herkeze teşekkür ediyorum arkadaşlar laptop kullanıcısıyım biosu sıfırladım ayarlarını geri yaptım sonra güvenli moddan acabildim bilgisayarı şifreyi deiştirdim şimdi kullana biliyom bole sorunlar olan arkadaşlar biosu sıfırlasın sorun cözülüyor iyi günler arkadaşlar

S

Spy' Man

Ziyaretçi
bnm le ilgilenen herkeze teşekkür ediyorum arkadaşlar laptop kullanıcısıyım biosu sıfırladım ayarlarını geri yaptım sonra güvenli moddan acabildim bilgisayarı şifreyi deiştirdim şimdi kullana biliyom bole sorunlar olan arkadaşlar biosu sıfırlasın sorun cözülüyor iyi günler arkadaşlar

rica ederim kardeş görevimiz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.