arkadaşlar flashımıza veya disklerimize gizlenen virüslerden korunma kurtulma

4 Nis 2013
200
0
İstanbul
Arkadaşlar bugün hemen herkesin başına gelen birşey paylaşıcam.Flashımıza, fotoğraf makinemize vs. bunun gibi aygıtlarımıza virüs girmesi hemen hemen hepimizi başına gelen birşey biliyorsunuzki.Çoğumuzun başına flashı dolu gözüktüğü halde dosyalarınını görememesi olayı gelmiştir.Peki biz dosyalarımıza fotoğraflarıma kısaca bizim için önemli veya önemsiz olan verilerimize zarar vermeden bunları nasıl görünür yapabiliriz.Bugün aynısı benimde başıma geldi o yüzden sizle de paylaşmak istedim.Arkadaşlar ben hep flash diyorum ama siz digerlerinde de uygulayabilirsiniz.Flashımız dolu biliyoruz ama dosyaları göremiyoruz ne yapıcaz ?
Öncelikle Başlat>Çalıştır>Cmd yazıyoruz gelen siyah ekrana flashımızın ilk harfini girip iki nokta üstüste yapıp enter’a basıyoruz.Örneğin benimki KİNGSTON(D: ) idi.Ben D: yazıp entera bastım, sizde kendininkinizi yazıp enterlayın.

Daha sonra attrib /S /D -h -r -s yazarak enter’a basıyoruz.İşlemimizi tamamladık..

Şimdi flashımıza geliyoruz sağ tıklıyıp ‘Aç’ı seçiyoruz, içindeki yabancı dosyaları temizliyoruz.Özellikle de autorun.inf diye bi dosya varsa açmadan siliyoruz, o

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.