Arkadaşlar Ödev Verdilerde ? yardımcı olurmusunuz..

forelov3xx

Üye
1 Tem 2013
72
0
Arkadaşlar ödev verdiler fakat uğraşıyorum yapamıyorum sabahtan beri programın dizayn yaptım geriye kodlama kaldı;
Yapacağım program şu şekilde;
Bende TDK uygun 70.000 tane kelime var metin belgesine kayıtlı, 1 tane textbox olacak 1 tane buton olucak ve 1 tane listbox;

Textbox karışık harfler girdiğim zaman; Örneğin; AVEDO //metin belgesine kayıtlı sözcüler arasında, AVEDO bu gördüğünüz karışık harflerden TDK göre kelime türetecek butona bastığım zaman nasıl yapabilirim yardım istiyorum ödev verdilerde yardımcı inşallah olursunuz.
Bekliyorum.

BU ARADA VİSUAL BASİC EXPRESS 2010 SÜRÜMÜNÜ KULLANIYORUM KODLAMAYI ONA GÖRE YAPIN!

YaHak

Yeni üye
8 Eki 2013
1
0
kodu qbasic ile veriyorum, üzerinde biraz değişiklik yapmak gerekiyor çünkü win7 de qbasic Türkçe karakter desteği yok, dos komutlarıyla da uğraşmadım, ama Türkçe karakterler harici çalıştı (70000 kelimelik veri tabanı bende de mevcut depo.txt dediğim bu dosyadır)
(bu arada flood olayına karşı olanlara sesleniyorum, ard arda mesaj atıldığında konunun yukarı çıkmasını iptal edin olsun bitsin ne diye yaygara yapıyorsunuz? kodlarla oynamayı beceremiyorsanız ne diye forum sitesi yapıp uğraşıyorsunuz?, her başka sayfaya geçildiğinde avrat resimli reklamlar koymayı biliyorsanız bunu da bileceksiniz, hani internet özgürlüktü!, flood yasakmış(zooorrrt))

'kelimeler bulma programi
'sozcuk deposundaki kelimelerden
'girilen harflerle uretilebilecek
'olanlari ekrana yazar
CLS
CLEAR
DIM harfler(255), yedek(255)

PRINT "harfleri girip enter tusuna basiniz:"
al:
DO: a$ = INKEY$: LOOP UNTIL a$ <> ""
a = ASC(UCASE$(a$))
IF a > 40 THEN
PRINT a$;
say = say + 1
END IF
harfler(a) = harfler(a) + 1
IF a <> 13 THEN GOTO al
basla:
PRINT
OPEN "depo.txt" FOR INPUT AS #1

DO UNTIL EOF(1)
s = s + 1
FOR i = 1 TO 255: yedek(i) = harfler(i): NEXT
INPUT #1, a$
uz = LEN(UCASE$(a$))
FOR i = 1 TO uz
a = ASC(UCASE$(MID$(a$, i, 1)))
IF yedek(a) = 0 THEN GOTO yeni
yedek(a) = yedek(a) - 1
NEXT i
k=k+1
PRINT a$,
yeni:
LOOP
CLOSE
PRINT k;" adet kelime bulundu"
END

çalışma çıktısı örneği: (kelime deposunda alfabedeki harfler de var bunlar depodan çıkarılabilir)
pcvb.jpg

Son düzenleme:

forelov3xx

Üye
1 Tem 2013
72
0
kodu qbasic ile veriyorum, üzerinde biraz değişiklik yapmak gerekiyor çünkü win7 de qbasic Türkçe karakter desteği yok, dos komutlarıyla da uğraşmadım, ama Türkçe karakterler harici çalıştı (70000 kelimelik veri tabanı bende de mevcut depo.txt dediğim bu dosyadır)
(bu arada flood olayına karşı olanlara sesleniyorum, ard arda mesaj atıldığında konunun yukarı çıkmasını iptal edin olsun bitsin ne diye yaygara yapıyorsunuz? kodlarla oynamayı beceremiyorsanız ne diye forum sitesi yapıp uğraşıyorsunuz?, her başka sayfaya geçildiğinde avrat resimli reklamlar koymayı biliyorsanız bunu da bileceksiniz, hani internet özgürlüktü!, flood yasakmış(zooorrrt))

'kelimeler bulma programi
'sozcuk deposundaki kelimelerden
'girilen harflerle uretilebilecek
'olanlari ekrana yazar
CLS
CLEAR
DIM harfler(255), yedek(255)

PRINT "harfleri girip enter tusuna basiniz:"
al:
DO: a$ = INKEY$: LOOP UNTIL a$ <> ""
a = ASC(UCASE$(a$))
IF a > 40 THEN
PRINT a$;
say = say + 1
END IF
harfler(a) = harfler(a) + 1
IF a <> 13 THEN GOTO al
basla:
PRINT
OPEN "depo.txt" FOR INPUT AS #1

DO UNTIL EOF(1)
s = s + 1
FOR i = 1 TO 255: yedek(i) = harfler(i): NEXT
INPUT #1, a$
uz = LEN(UCASE$(a$))
FOR i = 1 TO uz
a = ASC(UCASE$(MID$(a$, i, 1)))
IF yedek(a) = 0 THEN GOTO yeni
yedek(a) = yedek(a) - 1
NEXT i
k=k+1
PRINT a$,
yeni:
LOOP
CLOSE
PRINT k;" adet kelime bulundu"
END

çalışma çıktısı örneği: (kelime deposunda alfabedeki harfler de var bunlar depodan çıkarılabilir)
pcvb.jpg

Abi çok teşekkür ederim, ALLA'H razı olsun kurban bayramın mübarek olsun.
qbasic yazmışsın ama ben, vb.net istiyom nasıl çeviricez bu kodları ? Bilen arkadaş varsa yardımcı olabilirmi ? Biraz karışık olmuş birşey anlamadım tam ama istediğim gibi.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.