Arkadaşlar Size Bir Sorum Olacak Lütfen Tarih Bilgisine Güvenenler İlgilensin.(ACİL)

iverson3

Üye
9 Eki 2008
54
0
Arkadaşlar 1.dünya savaşında araplar ingilizler le iş birliği yapmasının sebebi nedir ? Tarih Hocasıyla iddaya girdim,bilinen nedenleri söyledim ama başka bir neden varmış kendisine çok güveniyor bulamazsın dedi iddaya girdik,bilen arkadaşlar varsa bi yorum alalım :)

SagopaKajmer Kolera

Katılımcı Üye
3 Nis 2012
738
1
Nereye..
Kardeşim hocaya saydıklarını yaz da ona göre cevaplayalım. Benim söyleyeceğim şudur: "Araplar, Osmanlı Devleti'ne karşı ayaklandıkları takdirde, İngiltere onlara bağımsız bir Arap Devleti vaat ediyordu." Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. Umarım daha açıklayıcı olmuştur.

hackbluesam

Katılımcı Üye
14 Eki 2013
715
0
D.KOPENHAQ
Aynen de diyebilirim bu adam oraya arablari ayaklandirip osmanliya karşi savasa icraa etmek idi bu sayede butun orta arap yarim adasi petrol rezevreleri ellerine gececekti. Ama kağit üzerinde Özgürlük vaadleriydi....√√√

hackbluesam

Katılımcı Üye
14 Eki 2013
715
0
D.KOPENHAQ
Müslümanları birbirine düşürmek başka bir açıklayıcı bir şart yok ihanet dersen ihanet etmediler. 2 düşurmek olarak sadece doğu cephesinde savaşanlarin içinde hintli bide arab müslümanlar vardi başkada bilmiyorum..√√√

iverson3

Üye
9 Eki 2008
54
0
ya bende dedim arap devlet vaat i filan diye ama hoca başka sebep var dedi kafam karıştı bir de kendine çok güvenip iddaya girdi,bide ben iskenderunluyum Türküm hoca arap acaba arap tarihinde başka belgeler mi var onları biliyor diye içimden geçmiyor da değil hani :)

iverson3

Üye
9 Eki 2008
54
0
belki hepsi ihanet etti diyemeyiz ama şerif hüseyin hainin peşine takılanlar ihanet etti,ama ingilizler şerif hüseyine ne vaad ettilerki adam dinini sattı.

iverson3

Üye
9 Eki 2008
54
0
Arapların özgür bir devlet istemeleri ve ingilterenin arapların bu isteğini yerine getirebilecek güce sahip olmaları olabilir mi bilemiyorum ama bence bu..

osmanlı halife cihad çağrısı yapıyor ama araplar bu cihadı dinlemiyor,ingilizler ne vaad ettide cihadı bil hiçe saydılar soru bu.

Benim verdiğim cevap bağımsız arap devleti veya birliği ve para altın hırsı,hoca bunlar değil dedi başka sebep var dedi.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.