Arkadaşlar Wi-Fi şifresi hakkında

POYRAZ4680

Üye
29 Tem 2017
242
0
kahramnmaraş
Arkadaşlar boyle bir durum için forumu rahatsız ettiğim için özür dilerim.
Bugün iki alt komsumuzla konuştum bana telefon bası 5 liraya wıfı şifresini gireceğini söyledi evdeki 4 telefona gırdırdık fakat tableti her zaman kullanmııyoruz onun için her ay her ay para vermek istemiyorum

Red7

Üye
26 Mar 2018
75
0
1 telefona veya tablete girmesi yeterlidir. Sonrasinda telefonun android surumu yuksek degilse kingroot ile
root atarsin ve sifreye erisebilirsin. Ya da Wifi e bagli telefonda modem arayuzune girerek sifreyi ogrenebilirsiniz. Kolay Gelsin.

garsamba

Üye
9 Ara 2017
86
0
Modem sahibi uyanıkmış :))

Demek ki cihaz teyidini "Fing" uygulamasıyla yapıyor. Yani o 4 telefonu programla markasına kadar görebiliyor. Şifreyi kır desem yarın değiştirmeye kalkar. Hemde senin kırdığını bilebilir eğer 2 kişiyseniz. Senin istediğim galiba tableti kaçak bağlamak ve modem sahibine görünmemek (modem sayfası ve modeme bağlananan cihazları gösteren fing uygulamasına takılmamak)

telefondaki wifi bağlantıyı paylaştırma hakkında kesin bilgi yok, telefondan pc ye wifi bağlantısı paylaştırılıyor. telefondaki wifili interneti bluetooth la bilgisayara verip ordan erişim oluyor. Böylelikle modemin telefondan sonraki bağlantıları görmemesi lazım. şöyle bir döküman buldum incele :

1. Telefon ve Bilgisayarı Bluetooth eşleştirmesi yapın.

Bluetooth cihazınızın ayarlarından (görev çubuğundaki simgesinden ulaşabilirsiniz) bilgisayarı görünür yapıp internetini paylaşacağınız telefon ile bluetooth üzerinden bulup cihazlarınızı eşleştirin. (Yapamazsanız dosya göndermeyi deneyin bu esnada eşleşme yapma seçeneği çıkabilir.
2. Telefondan Bluetooth İnternet Yayınını Açın.
Telefonunuzu normal internete girerkenki gibi veri modunu etkin hale getirin.
Ayarlardan “Bağlantı ve taşınabilir wifi” bölümüne girin.
Bluetooth seçeneğini aktif hale getirin. (Bluetooth internet paylaşımı için wifi alanını aktif hale getirmenize gerek yok. Tek ortak noktaları aynı menüde bulunmaları.)
(Bu özellik farklı modellerde farklı yerlerde olabilir)
3. Bilgisayar dan Bağlantı Ayarlarını Yapın

Adım 1: Bilgisayardan sağ alttaki bağlantı sembolüne tıklayınca beliren “Ağ ve Paylaşım Merkezi”ni açın.

Adım 2: “Yeni Bağlantı veya Ağ Kurun” seçeneğini tıklayın.

Adım 3: Bluetooth simgeli “Bluetooth kişisel alan ağına (PAN) bağlan” seçeneğini seçin “İLERİ” deyin.

Adım 4: Aygıtlar ve yazıcılar sayfasında Bluetooth Kişisel Ağ Aygıtları bölümü otomatik açılacak ve karşınıza telefonunuz görünecek.

Adım 5: Telefon simgesini (yanında ünlem sembolü olabilir bir problem yaratmaz) sağ tıklayın ve açılan seçeneklerden “Bağlanırken Kullan > Erişim Noktası ” seçeneklerini tıklayın.
Tekrar sağ tıklayın be kısayol oluştur seçeneği ile masa üstüne cihazı ekleyin ki her seferinde uğraşımayın.
4. Bluetooth İle İnternete Bağlanın
Artık bluetooth üzerinden telefonun interneti ile bağlanabilirsiniz.

》Telefonda da paylasım esnasında aynı anda internete girmeye devam edebilirsiniz.
》internet hızı yavaş olabilir ama çok kötü değil. (Çok kötü ise telefonunuz E hızında bağlanıyor olabilir)
》 Herhangi bir şifre istemez. Eşleştirme yaptınız.
》Wifi ağına bağlanıp bağlı olduğunuz wifi yi bu şekilde paylaşayım yapabilirsiniz. (Yani kendi internetinizi değil wifi ile aldığınız interneti dağıtırsınız.)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.