Arkadaşlık kuramıyorum

xrecep02

Üye
3 Eki 2013
196
0
Selamunaleyküm arkadaşlar kendimden bahsediyim biraz belki yardim edersiniz :D

16 yaşındayım meslek lisesine gidiyorum ama hiç arkadaşım yok kendimi sürekli yanlız hissediyorum bazen arkadaşlarım oluyor ama fakında olmadan gereksiz hareketler yapıyorum ama fakında değilim sonra oturup düşününce anlıyorum gerçekten gereksiz hareketler yaptığımı kendimi nasıl düzeltebilirim ?

AirmoN

Katılımcı Üye
12 Ağu 2015
527
0
1 konu gereksiz ama açmışken diyim bide şurdan düşün arkadaşın olupta dengesiz olmasından iyidir benim arkadaşlarım var ama mecburen okulda görmek zorunda olduğum hepsi gevşeğin tekidir zaten bu yüzdenmi bilmiyorum gerçi hep vardı bilgisayara hevesim ama şu arkadaşlardan sonra bi daha arttı sanki bilgisayarda bişilerle uğraşında daha iyi oluyorum ama genede 1 kafa arkadaş lazm bilgisayarda yaptığın şeyi anlatmak için vs vs vs bende o da yok en son bir şey dedi pc ile ilgili yapmadım tripe girmiş anladım sadece işi düşnce konuşuomuş nese takma kafana adam gibi arkadaş olmıcaksa olması n boşver :)

gksel

Katılımcı Üye
6 Şub 2011
943
0
krdş kendinde bi yetenek varmı seni diğer insanlardan ayır edicek bi yetenek bunu sürekli kullan. yetenek şart deil yani nekadar saçma olursa olsun mesela ben kaşlarımı dans ettirebiliyorum ne biliyim vucudum sabit duruyokan yılan gibi kafamı oynata biliyorum falan gereksiz ama ilgi çekiyo ve insanları güldürmeyi başarıyo. bide sana en cok engel olan şey büyük ihtimalle şudur acaba yapsam arkamdan ne derler aklına ne biliyim bişey gelir söylesemmi söylemesemmi bu düşünceleri bırak. bide fazla konusmassan hiç bişey elede edemessin sen sürekli konusaya bak bide utangaçlıgını yenmeye calıs ha baktın düzelmiyon bi piskiyatriste gidip olayı anlatmanı tavsiye ederim çünkü boyle bi insan olmayı sürdürürsen ilerde çok büyük sıkıntılar çekersin.

J700

Adanmış Üye
20 Ocak 2011
6,905
11
alanya
Selamunaleyküm arkadaşlar kendimden bahsediyim biraz belki yardim edersiniz :D

16 yaşındayım meslek lisesine gidiyorum ama hiç arkadaşım yok kendimi sürekli yanlız hissediyorum bazen arkadaşlarım oluyor ama fakında olmadan gereksiz hareketler yapıyorum ama fakında değilim sonra oturup düşününce anlıyorum gerçekten gereksiz hareketler yaptığımı kendimi nasıl düzeltebilirim ?

aynı benim gibisin işte

SuLeYmAnY

Katılımcı Üye
14 Tem 2015
662
0
NeReYe...
Ya arkadaş olamıyom diyip de sınıf arkadaşındanı yok gir birinin yanına selam ver nerelisin de konuş sigara kullanıyonmu de kullanıyosa öteki gün bi sigara al ver al kardeşim de arkadaş ol bu arada bende meslek lisesinde okuyom hangi lisesesin sen

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
4
390
Ankara
Üstadım, insan, sosyal bir hayvandır.

Aslında it sürüsü gibi davranırız. Grup içinde iken kendimizi yenilmez hisseder, kurduğumuz her grupta bir hiyerarşi sağlarız. Aynen köpek, çakal, primat sürülerinde olduğu gibi alpha erkekler ve beta erkekler vardır. Alphalar baskındır, sözü geçer, eleştirilmez. Beta ise hizmet etmeye mahkum olur, haddini aşınca haddi bildirilir ve dışlanır. İnsanların yaşları ilerledikçe mantık sürü psikolojisinin yerini - sınırlı bir oranda - alır ama 6 yaşında da, 60 yaşında da sürü psikolojinine mahkumuz.

"Aşırı hareketlerim var" diyorsun, onları zamanla bırakırsın. Bunu arkadaş edinmek için değil, daha iyi bir insan olmak için yaparsın. Baskın bir erkek olursan, yaptığın "garip" davranışlar eleştirilmez ve dışlanma sebebi olmaz. Bilakis diğer çekinik erkekler tarafından taklit edilir.

Yani salla davranışlarını, dışlanma sebebin kendine güvensizliğin ve etrafındaki insanlara güçlü bir karakter empoze edememendir. Sen kendine güvenirsen, sen alpha olursun ve etrafında betaları toplarsın.

Ama kendine güvenmen için, grupça kabul edilen bir şeyleri başarman gerekir. Mesela kültürlü, esprili biri ol. Bunun için çok ama çok okumalısın. İnsanların da bir algoritmaları vardır ve de bu algoritmayı çözebilirsin. Ama her algoritmanın çözümü gibi bu da insan denen makinanın işleyişi konusunda ciddi miktarda veri gerektirir. Ve okuman gereken şey "hack dokümanı" değil. Senin okuldaki grubun buradaki grup değil ve buradaki insanların ilgilendikleri şeylerle ilgilenmiyorlar. Yani "bilgisayar başından kalk, yararlı bir şeyler öğrenmeye uğraş" aksiyonu ile başlıyor bu tür bir dönüşüm..

Spor konusunda başarılı olabilirsin. Doğal yetenek sporda çok şey ifade eder ama azim ve çalışma bu konudaki eksikliğini giderebilir. Kendimden örnek vermek gerekirse, futbol konusunda normalde zerre kadar doğal yeteneğim yoktu. Çektiğim bir şut taca çıkabiliyordu. Ama gene de kısa sürede önemli maçların olmazsa olmaz defansı haline gelmiştim ve gereken saygıyı kazanmıştım çünkü usanmadan, sıkılmadan her maçta bir ileri bir geri koşturur, hareketsiz bir saniye bile durmazdım. İlk maçımda insanların geçtiği dalga bende hırs yapmıştı, fazla uzun olmayan bir sürede de hırsımla bedenimi zorlayarak gerekli kondisyonu da kazandım. Pes etmeden hareket edersen, her türlü spor müsabakasında o spor dalının "dehası" olamasan da "kaliteli oyuncusu" haline gelirsin. Tabii, anlayacağın gibi, bu tip bir dönüşüm için de bilgisayarın başından kalkman lazım..

Yani sana tavsiyem; bilgisayarın başından kalk, kendini geliştir. Yoksa beta, ezik, garip olmaya devam edersin ve "lise bitince geçer" gibi bir mantık geçerli değildir... Üniversitede sporun etkisi kaybolur, sanat yerini alır ama sürü mantığı orada da geçerli olacaktır.

|Ksenon

Katılımcı Üye
7 Ağu 2015
322
0
Kardeşim Sen Kafana Niye Takıyon Yanlızlık En Güzel Şey Ben Mesela Tek Başımayken Kafam Daha Rahat Oluyorum Bence Yalnızlık Çok Güzel Bir Şey

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.