Arsenik İle Röportaj

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

redmon41

Katılımcı Üye
17 Eki 2012
982
9
Kocaeli
1)Türkhackteam Kaç Yılında Kuruldu?
2)Turkhackteam'ı Kurmayı Nerden Düşündünüz?
3)Türkhackteam'ı Kurmanızda Yardım Edenler Varmı?
4)Türkhackteam'ın Kurulma Amacı Nedir?
5)Türkhackteam'de Seviliyorsunuz Peki bunu Neye Borçlusunuz?
6)Günlük Yaşantınızda Nasıl birisiniz?
7)Kaç yaşındasınız (Kaç doğumlu)?
8) Türkhackteam Sizin İçin ne İfade Ediyor?
9)Türkhackteam'in her konuda bir moderatör'ü var Peki Sizin Uzmanlık alanınız ne?
9) Sizin İçin Atatürk Demek ne demek?

1) TurkHackTeam 19 Mayıs 2002 yılında free bir site olarak lycos üzerinde kuruldu o zamanlar öğrenciydim üniversite okuyordum tatilde hem boş zamanımı değerlendirmek hemde bilgilerimi paylaşmak için PHPbb tabanlı bir forum kurdum ama bu kadar gelişip büyüyeceğini gerçektende tahmin etmiyordum. Hatırladığım kadarıyla 100MB lık bir adet veri tabanı veriyordu Lycos o zamanlar. Etrafta bir anda duyuldu samimi sıcak bir ortam oluştu ve bir kaç haftada 100 MB lık database bize yetmedi hata verdi ve ücretli bir hosting almaya karar verdik. Bu arada sitede OnLy ile tanıştık ve ortak olarak çalışmaya başladık.Güzel günlerdi gerçekten THT ruhu o zamanlardan, o samimi ortamdan gelmekte diye düşünüyorum.Daha sonra bize yol arkadaşlarımız (isimleri saymakla bitmez) katıldı ve koskoca bir aile olduk ve bu günlere geldik hepsinin emekleri göz ardı edilemez bunu hep birlikte başardık.

2) İlk sorudada söylediğim gibi tatilimi değerlendirmek ve yanlış bilinen hack gerçeklerini, bilgilerimi paylaşmaktı amacım fakat o fikir büyüdü ve THT ailesi oldu.

3) THT kurulduğunda ismi turkhackforums.cjb.net di tabi şu an böyle bir yer mevcut değil bir çoğunuz eminim adrese girmeye çalıştı bir kaç sene önce açılıyordu fakat ilgisizlikten CJB.net kapatmış sanırım. Herneyse yardımcı olanlar tabiki oldu Bunların en başında bu yola OnLy ile çıktık daha sonra Bedros, Zorrokin, 3333, Elazığlı ve Özel üye olarak gördüğünüz üyelerin bir çoğu bize büyümemizde büyük yada küçük katkı sağlamıştır. Tek tek isim ve icraat vermek zor olur liste uzun

4) Kurulma amacı bilgi paylaşımının yanında misyonumuzdaki maddelerdir. Herşeyden önce bizler vatanımızı seven Türk evlatlarıyız ve sizlerde bunun için burdasınız.

5) Bunu geçekten bilmiyorum aktif bir yönetici değildim ama seviliyorum gerçekten bunu inkar edemem. Sanırım adaletliyim o yüzden buna bağlayabiliyorum birde herkesi tek tek dinlemeye çalışıyorum çoğunlukla PM lere cevap veririm saçma olmadıkça

6) Günlük yaşantımda iş - ev arası yaşayan birisiyim ve biraz yoğun çalışıyorum. Hafta sonlarımıda kendime ayırmaya çalışıyorum sevdiklerimle vakit geçiriyorum zaten hemen geçiyor hop işe devam :

7) Bu soruya tam cevap vermeyim ama 30 lu yaşların başındayım olun yarısına az kaldı

8) THT benim evladım gibi yada sevdiğim birisi gibi onda kendimi görüyorum Türk gençliğini görüyorum samimiyet ve güven görüyorum. 1 ay sonra 10 yaşına basacak yaramaz bir çocuk o

9) Benim uzmanlık alanım şu an sizlerin uğraştığı şeyin tam tersi yani korumak yada güvenlik diyelim. Siz girmeye çalışırsınız ben geri püskürtmeye. Büyük bir finans kurumunun veri güvenliğini sağlayan 5 kişilik bir takımın lideri olarak çalışıyorum. Sanal ortamda sistemi koruyorum yada korumaya çalışıyorum buda bana sitenin bir katkısı oldu, hırsızlığı bilirseniz hırsızdan korunabilirsiniz

10) Sanırım röpörtajın en güzel sorusu bu olsa gerek
Atatürk bana göre değerinin hala tam olarak anlaşılamadığını düşündüğüm büyük bir insan. Dünyadaki en büyük liderdir benim gözümde Atatürk. Hatta sitenin kuruluş amacının bile ilhamıdır belkide.

Moderatör tarafında düzenlendi:

redmon41

Katılımcı Üye
17 Eki 2012
982
9
Kocaeli
Efendim Ben Forumda gezerken bayağı eskilerde yapıldığını gördüm bunu tazelemek amacıyla koydum

srhtgvn

Uzman üye
5 Ocak 2016
1,158
0
16
arsenik ismiyle çıkmıyor profilini bulamadım bilen var mı arkadaşlar merak ettim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.