Aşağıdaki ASYNC’nin Amacı Nedir?

By muradQ

Üye
3 Eki 2019
154
1
111
canada
<script async src=“myscript.js”></script>

A) komut dosyası çalışırken HTML kodunun ayrıştırılmasını duraklatır
B) kaynaklar izin verdiğinde komut dosyasını sunucudan indirir
C) komut dosyası hazır olduğunda scripti çalıştırır.
D) HTML ayrıştırma tamamlandıktan sonra komut dosyasını çalıştırır.

Bilenlere şimdiden tebrik ediyorum.

`Pala

Katılımcı Üye
2 Mar 2024
270
5
91
LocalHost
<script async src=“myscript.js”></script>

A) komut dosyası çalışırken HTML kodunun ayrıştırılmasını duraklatır
B) kaynaklar izin verdiğinde komut dosyasını sunucudan indirir
C) komut dosyası hazır olduğunda scripti çalıştırır.
D) HTML ayrıştırma tamamlandıktan sonra komut dosyasını çalıştırır.

Bilenlere şimdiden tebrik ediyorum.
D

Son düzenleme:

Quantum PH

Üye
2 Mar 2024
70
1
33
New Jersey
The async attribute is a boolean attribute.

If the async attribute is set, the script is downloaded in parallel to parsing the page, and executed as soon as it is available. The parsing of the page is interrupted once the script is downloaded completely, and then the script is executed, before the parsing of the rest of the page continues.

Note: The async attribute is only for external scripts (and should only be used if the src attribute is present).

Note: There are several ways an external script can be executed:

• If async is present: The script is downloaded in parallel to parsing the page, and executed as soon as it is available (before parsing completes)
  • If defer is present (and not async): The script is downloaded in parallel to parsing the page, and executed after the page has finished parsing
  • If neither async or defer is present: The script is downloaded and executed immediately, blocking parsing until the script is completed

SRC W3SCHOOL

By muradQ

Üye
3 Eki 2019
154
1
111
canada
c şıkkı, yüklenme süresini azaltmak optimize etmek için kullanılır
İşte aradığım cevap nazar değmesin 🧿

Tebrik ediyorum

Yanlış hatırlamışım... framework kullana kullana gerçek HTML'yi unutturdular bize. cevap c
HTML insan vücudunun iskeleti olarak düşün onu unutursan diğerlerinin bir önemi olmaz tebrik ediyorum seni ❤️

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.