Aşırı ısınma

NeverAfraid

Yeni üye
25 Ocak 2016
11
0
İstanbul
Merhaba arkadaşlar. Öncelikle hepinize merhaba. Foruma yeni katıldım. Herkeze iyi geceler.

Arkadaşlar benim bilgisayarım aşırı ısınıyor ama öyle böyle değil chrome açıkken bile 20 derece oyun açıkken 40 50 60 rahat çıkıyor. hele csgo oynarken efsane bi ısınma gerçekeşiyor. 5 dk da pc kapanıyor. pc özellikleri http://i.hizliresim.com/nrZQDR.png bu linkte bulabilirsiniz deliriyorum böyle oldukça ayrıca soğutucum var pc laptop asus

'Taipan

Kıdemli Üye
30 Haz 2015
3,847
73
90 derecede yanar. yani benim bildiğim benim pc 70 derecelere falan çıkıyodu sonra temizlettim termal macun yeniledim driverları tamamen yüklettim şuan 40-42 derece

Missyon

Üye
25 Ocak 2016
180
0
İstanbul
PC yi uzun süredir kullanmıyorsan ve bakım yaptırmamış isen bundan dolayı bir ısınma olur ayrıca dizüstü ise PC yi altı kapanacak bir yere koyma çünkü fan tarafının hava alması lazım ve hava almaz ise olası bir yüksek ısınma zaten öngörülür benim tavsiyem bir fan al kaliteli bir şeye gerek yok aslında 20 TL yeter he dersen ki benim pc o zamanda kapanır daha hızlı bir fan al çok işe yarıyor benim kendi dizüstüm yeni fakat yinede kullanıyorum düzenli hava giriş-çıkışını sağlıyor. Fan yokken bir oyundan 3-4 tane açabiliyorsam fan takılı iken bu sayı iki katına çıkabiliyor bu yüzden iyi gider yani :D

NeverAfraid

Yeni üye
25 Ocak 2016
11
0
İstanbul
Hacı bilgisayar 2012 de aldım 1 kere termal macun fan temizliği yaptırtmadım :) dün götürdüm 80 tl dedi adam bende yaptırmadım parayı yerdemi topluyoruz ? ayrıca fan var 2. bi fanım pcnin altında güzel bi fan zaten oraya yazdım soğutucu var diye. {bu arada ben açtığım konulara nerden bakıcam sitede nerde açtığım konulara giriliyor ?}

Son düzenleme:

SiberAlp

Üye
24 Haz 2016
125
0
Pc kapanıyorsa işlemci yanmamak için bilgisayarın kendi gücünü kesiyor demektir. Önce diğer yorumlarda bahsedilenleri dene.(su dökme tabi :) ) Olmazsa özel mesaja buyur.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.