Asker mi ? mühendis mi ? olmalıyım

hackedbyhacker2

Katılımcı Üye
27 Haz 2016
585
2
windows 10
beyler başlıkta gordüğünüz gibi ben elektronik mühendisliği istiyorum bir yandan da kara harp okuluna gidip subay olup ozel timlere gitmeyi istiyorum elektronik mühendisi olursam lisede basketbolda kendimi geliştrip amerikaya bir üniversiteye başvurmak istiyorum yada asker olmak istiyorum askerlik küçüklük hayalim e. mühendisi 1 yıldır düşünüyorum sizce hangisi ?

Birde asker olursam sosyal hayatın nasıl oluyo maaşlar nasıl oluyor yada e.mühendisi olan biri nasıl bir hayat yaşadığını anlatabilir mi ?

Goods

Üye
8 Ocak 2017
235
0
UZAY
Mühendis olmalısın tabikide mühendis olursan zaten belki iyi bir silah teknolojisi geliştirirsin askerlerimize ve vatanımıza daha faydalı olursun

hackedbyhacker2

Katılımcı Üye
27 Haz 2016
585
2
windows 10
Evet bende bunu düşünüyorum mühendisliği aklım biraz daha yatıyor ama ne zaman bir asker gorsem yada askerlikle ilgili hep coşarım

JOJOMARLEY

Üye
20 Nis 2015
175
0
Geldikburaya
Mühendis olmanı tavsiye ediyorum dostum , asker olduğun da sosyal aktiviten 0 a kadar düşüyor ailenden ve sevdiklerinden uzak hiç tanımadığın insanları eğitmek ya da onlarla bir yola çıkmaktan ibaret olan robotlaştırılmış bir sisteme dönüyorsun. Sabah kalk akşam yat fiks bir sistem oluşturuyorsun fakat bu evrede yıl da sadece 15 gün görebiliyorsun aileni ya da sevdiklerini. İletişimin görev yaptığın yere göre değişedebiliyor telefon kullanamadığın yerler ya da rahat olabildiğin yerlerde olabilir şansına kalmış bir durum. Fakat mühendislikte böyle bir seçeneğin olmayacak özgürlüğü tamamen elinde olacak ve ilerleyen zamanlarda kendi işini bile kurabileceksin. Saygılar...

cTURKc

Katılımcı Üye
16 Mar 2017
665
0
Mersin
Kardeşim Dur Senden Önce Ben Şehit Olacağım.

Bu Vatanın Uğruna Can Verecek Çok Delikanlı Var Merak Etme sen.

Mühendis Az Mühendis Ol Belki Askerlerimize Ülkemize Yararı dokunur bir Buluş Yaparsın.

cokomayi

Üye
8 Eyl 2016
140
0
Zonguldak
Mesela ben çok asker olmak isterdim geçen sene astsubay olacaktım darbe oldu bu sene yine katıldım umarım olabilirim.

Ama benimde bir hayalim var. Asker olmak istiyorum fakat hayalim değil. Hayaller çok değerlidir bence. Hayalin hangisi ise onu yapmalısın.

hackedbyhacker2

Katılımcı Üye
27 Haz 2016
585
2
windows 10
hocam amerikada eğitim alıp orada biraz para kazanıp türkiyeye gelip bir girişim yapmak istiyorum biliyorum mühendislik rahat ama bu askerlik sevdası aldı başını gidiyor kafamdan çıkmıyor ama sanırım mühendislik %85 daha çok ağır basıyor sonuçta illa asker olucam inşallah ilgilendiğiniz için hepinize teşekkürler diğerlerininde gorüşünü bekliyorum

MwTugi

Kadim Üye
19 May 2016
5,120
279
9
Nereye !
Bu vatanın bizim gibi delilere ihtiyacı var bizim gibi deliler olmaz ise ölümü göze alacak kişiler çıkmaz.

Askerlik sosyal hayatını düşünen kişiler için zor bir meslektir. Bir an çok sevdiğin eşinle , çocuğunla çok güzel bir an geçirirken haber gelir o anı bertaraf edersin ama vatan için harekete geçersin.
Askerlik zordur, eğer kendini bu alanda denemek istiyorsan 15 günlük kamplar var oralarda kendini doğaya karşı ne kadar dayanıklısın deneyebilirsin.
Askerlik ciddi bir meslektir. :)

Son düzenleme:

hackedbyhacker2

Katılımcı Üye
27 Haz 2016
585
2
windows 10
Ben vatan ve hayalim için herşeyi goze aldım sadece 2 şey arasında kaldım sanırım mühendislik bu ülkeyi daha çok geliştirir diye düşünüyorum ve mühendislik loading %87 :trl

heyecan85

Uzman üye
9 Tem 2015
1,466
4
Hemen hemen iç sesimsin, cnc okuyorum özel harekat a katılmak istiyorumda işte geride kalacaklara üzülüyorum çok kararsızım

hackedbyhacker2

Katılımcı Üye
27 Haz 2016
585
2
windows 10
Aynı ben bilime çok merakalıyım bilim fuarı 1.si fln oldum bilim blogu açtım herşeyi planladım ve aniden gelen o asker olma krizleri beni bitirdi ve çok kararsız kaldım daha onümde bu seçim için 5 sene var ama yinede hedefimi şimdiden seçmek daha iyi olucaktır

MustiReyiz

Katılımcı Üye
30 Tem 2016
563
0
ev
Bence mühendis olmalısın.Emekli olana kadar belinde tabancayla gezilmez bence ama vatan borcunu ödemeden olmaz :) Yani mühendis olmanı tavsiye ederim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.