Askerde Tezgere Bırakmak.

nefestoo

Uzman üye
18 Ocak 2010
1,044
0
Microsoft
S.a Arkadaşlar. Ben Askerde tezgere Bırakmayı İstiyorum. Araştırma yaptım Bu Konu Hakkında Her Forumda Farklı Farklı Yazılar Var.

Teskere Bırakmanın Nasıl Olduğu Hakkında Bilgisi Olan Varsa Çok Makbule Geçer.
Şimdiden Herkese Teşekkürler.

Uzmaniz

Özel Üye
25 Haz 2012
12,935
42
Dostum askerde eskısı gıbı teskere bırakamıyorsun 9 ayı tamamladıktan sonra basvuru yapacaksın sınava cagıralacaksın sınavdan sora spor testı var daha sonra mulakata alınacaksın kurul senı temız raportu ıcın askerı hastaneye sevk edecek rapor sonuclarında a danz ye olumlu temız cıkacak sonra egıtım merkezıne atanacaksın 3 ay egıtım sonra gorev yerı ataman olcak

nefestoo

Uzman üye
18 Ocak 2010
1,044
0
Microsoft
Eyw Kardeşim Verdiğin Bilgi İçin Teşekkürler. Kısaca Hepsini Anlattın Tüm Forumlarda Okudum Uzun Uzun Bu Kadar Bilgi Yoktu Açıkcası . Ben Tesgere Bırakmayı Gönüllü Asker Olmak Sanıyordum. Daha Farklıymış.

Ve Birde Kardeş Askerde Teskereyi Bırakınca Ben Sınırda Görev Yapmak İstiyorum. Kendim Seçme İmkanım Yok Demi. Aslında Hedefim Bordo Bereli Olmak. Bu Konu Hakkında Bilginiz Varmı Acaba ?

nefestoo

Uzman üye
18 Ocak 2010
1,044
0
Microsoft
Bilgiye İhtiyacım Var Ona Göre Hazırlık Yapcam. Şimdi Spora Başladım Bile Orda Çok Kolay Gelmesi İçin. Şimdiden Herşeyi Öğrenmem Orda Çok İşime Yarayacaktır. Mesela Bady'ye Gidiyorum. 1.5 - 2 Ay Oldu
25 Yaşında Olsun 30 - 40 - 50 Benim Çok Kolay Yaptığım Hareketleri Yapmakta Güçlük Çekenler Var.
Ve Dayanamıyo Bırakıyo Gidiyo Kimiside Hırs Yapıyo =)

Şimdi Askere Gitmeden Komutan Olmalıyım Önümde 2 Sene Kaldı Tam. 2 Sene İçinde Silah Kullanma Harici Herşeyi Öğrenmem Lazım . Hemde Çok

Uzmaniz

Özel Üye
25 Haz 2012
12,935
42
Evet var komando olabılmen ıcın mulakatta komando bılrıgınden rutbelıler gelır boy vucut durumuna bakarlar kenduılerı seçerler komando olarak secılebılmen ıcın uzun boylu ve vucut yapında çok ıyı olması lazım mulakat esnasında alırlarsa alırlar yoksa goreve baslayıp 1 yıl hızmet yaptıktan sonra gorev yerın senı komando bılrıgıne kursa yollar 6 ay egıtım asamasından sonra olabılırsın komandoda ben askerı personeldım orduda rutbelıydım komutan o yuzden tecrubelıyım bu konuda

Turk38Bjk

Kıdemli Üye
1 Şub 2012
2,417
2
Ötüken
Evet var komando olabılmen ıcın mulakatta komando bılrıgınden rutbelıler gelır boy vucut durumuna bakarlar kenduılerı seçerler komando olarak secılebılmen ıcın uzun boylu ve vucut yapında çok ıyı olması lazım mulakat esnasında alırlarsa alırlar yoksa goreve baslayıp 1 yıl hızmet yaptıktan sonra gorev yerın senı komando bılrıgıne kursa yollar 6 ay egıtım asamasından sonra olabılırsın komandoda ben askerı personeldım orduda rutbelıydım komutan o yuzden tecrubelıyım bu konuda

komandoluk şereftir :) özel birlikler bile komando gibi olmaz ama onun için spor salonuna falan yazıl yada kondisyon için evde şinav mekik koşu vb şeyleri yapman lazım. Komando olacak adamın sağlığı 4 4lük olmak zorundadır. Gözleri bir kartal gibi keskin olmalıdır. Bacakları kuvvetli kolları kuvvetli olmalıdır. :) Sana tavsiyem hayal kırıklığına uğramaman için önce bi check up yaptır sonra bir sorun yoksa komandoluğa hazırlan :) İnşallah bir sorun çıkmaz kardeşim. Bir askeriye sevdalısı komando sevdalısıda benim :) İnşallah bir sorun çıkmazsa kara harp okuluna gireceğim :)

nefestoo

Uzman üye
18 Ocak 2010
1,044
0
Microsoft
Çok Teşekkür Ederim Düşünceleriniz İçin.
Asker Olmak Bu Dünyada Yapılacak En Şerefli Görevdir.
Askere Gitmeyip Normal Hayatımı Sürdürürken . Para İçin Çalışcam.
Askerde İse Vatan İçin. Aradaki Fark.

1. Kural Kendin İçin Yaşarsan Ölürsün !
2. Kural Herşey Mantık Ve Doğru İçerisinde Olmalı

Benim Düşüncelerim Bu Yönden. Geçenlerde Kan Testi Yaptırdım Kontrole Gittim. Vitamin Eksikliği Çıkmıştı . İlaçla Geçti Ama İnşallah Check up yaptırmak Yarınki İlk İşim Olcak .

Şınav ve Mekik Çok Rahatlıkla Çekiyorum. 1.5 Ay Öncesinde Hiç Çekemiyordum.
Hayattan Gülsende Eylensende Sadece O An İçin Geçerlidir. Sonra Normal Hayat Deyilmi İnsanı Canından Bezdiren.

İnsan İstemesede Farketmesede Paraya Tapıyor Resmen !
Para Benim 1. Düşmanım O Yüzden Gönüllü Asker Olmak Sadece Vatan İçin Gitmek İstiyorum.

Uzmaniz

Özel Üye
25 Haz 2012
12,935
42
yukarda yazmıs oldugun kuralları real hayat ıcın gecerlı fakat orduda gorev yapmak gıbı bır nıyetın varsa 2.kuralı asla arama orda oyle bırsey soz konusu bıle degıldır.Umarım hakkında hayırlı olur.

Turk38Bjk

Kıdemli Üye
1 Şub 2012
2,417
2
Ötüken
Kardeşim birde bunu internetten araştırmakla anlayamazsın doğuda görev yapmış bir asker veya rütbeli ile birebir görüşmen lazım. Zorluklarını bilmen iyi öğrenip düşünmen lazım. Ben her zorluğu göze aldım her zorluğu biliyorum ve bunun üstesinden geleceğim. Sende şimdiden birkaç birşeyi öğren ve evde kendini hafiften hafiften alıştır. Ama kendine işkence et demek değil bu. Sağlığına dikkat etmelisin yoksa askeriyeye alışacağım diye uğraşırken sağlığını kaybettiğinde askeriyeye de giremezsin sağlığını kaymetmende yanına kâr kalır :)

nefestoo

Uzman üye
18 Ocak 2010
1,044
0
Microsoft
2.Kural Vatan İçinde Geçerli. İnşallah Kardeşim Doğrudan Görev yapmış 1 Kişi Bile Tanımıyorum. Zorlu Dersen Kardeş. Uykusuzluğa Alışkanım Pek İştahım yok. 1 Hafta Hiç Uyumadığımı Bilirim. 2 Ay Sadece Her Gün En Fazla 4 Saat Uyuduğumu Bilirim. 24 Saat Oruç Tutmuştum =) Sahurdan Sahura. Ve Aslada Kimseye Sayğısızlığım Olmadı Bu Zamana Kadar.
Sağlığıma Açıkcası Dikkat Etmiyorum Ama Orduya Girmek İçin İlk Başta Sağlığıma Dikkat Etcem.

Alıştırmalara Başladım. Sabahları Koşuyorum Her Gün. Akşamları Spora Gidiyorum Düzenli.
Bazen Arkadaşlarla Aklımıza Gelen En Çılğınca Şeyleri Yapıyoruz.

Dövüşe Hiç Katılmadım Bu Zamana Kadar. Ama İlk Dövüşümde Çocuğum Kolu Kırılmıştı Tek Attığım Tekmeyle Bende Anlamadım Bidahada Dövüşmedim. Şimdi Dövüşte Nasıl Olduğumu Kendim Bile Bilmiyorum. Sizce Hangi Savunma Sporuna Yazılmalıyım.

Ordu Hakkında Nasıl Bilgi Alcam Onu Merak Ediyorum. Hiç O Tür Tanıdığım Yok.
Ama Araştırıp Öğrenirim Elbet . Tekrardan Çok Teşekkür Ederim Arkadaşlar.

nefestoo

Uzman üye
18 Ocak 2010
1,044
0
Microsoft
Övünmek Gibi Olmasın Ama Bizim Sülaleyi Bırak Kırşehir'de Ben Tektim.
Küçükken Hiç Ağlamazmışım. Olduğum Yerde Sessizce Otururmuşum Bende Çok İyi Hatırlıyom.
Şimdi Bakıyom Çocuklara. Bide Küçüklüğüme Bakıyom. Ben Sence Ne Olarak Doğdum Kardeş ?

Babam Beni Dövdüğünde Bile Hiç Ağlamazdım. Sadece Annemle Tartıştığı Zaman Çok Alardım.
Şuan İse Kendim İçin Yaşamayı Mantıksız Buluyorum. Benim Sadece 12 Ay Askerlik Yapmam Bana Az. Vatan İçin İse Bu Can Bu Bendenden Çıkıncaya Dek Yaşayacağım.

Üsküdarlı1

Katılımcı Üye
21 Haz 2006
595
0
Övünmek Gibi Olmasın Ama Bizim Sülaleyi Bırak Kırşehir'de Ben Tektim.
Küçükken Hiç Ağlamazmışım. Olduğum Yerde Sessizce Otururmuşum Bende Çok İyi Hatırlıyom.
Şimdi Bakıyom Çocuklara. Bide Küçüklüğüme Bakıyom. Ben Sence Ne Olarak Doğdum Kardeş ?

Babam Beni Dövdüğünde Bile Hiç Ağlamazdım. Sadece Annemle Tartıştığı Zaman Çok Alardım.
Şuan İse Kendim İçin Yaşamayı Mantıksız Buluyorum. Benim Sadece 12 Ay Askerlik Yapmam Bana Az. Vatan İçin İse Bu Can Bu Bendenden Çıkıncaya Dek Yaşayacağım.

klinik vaka ...anlattıgın kadarıyla tanıdım...psikolojik sorunun var... bu çok çiddi..

nefestoo

Uzman üye
18 Ocak 2010
1,044
0
Microsoft
klinik vaka ...anlattıgın kadarıyla tanıdım...psikolojik sorunun var... bu çok çiddi..

Aslında Deli Dediğiniz Kişiler Sizde Daha Zekidir.

Burda Benim Kendimi Belirttiğimi Düşenen Kişiler. Kısaca Bilgili Bir Ahmaktır.
Şunu Söylemek İsterimki. Hayat Kimi Kolay Kimine Zor.

Geçen Cadde 2 Adam Dövüşüyor Ve Herkes İzliyor. Ben İzleyemediğim İçin Dayağı Bende Yedim.
Bakın Arkadaşlar. 1.' si Ben İnsan Deyilim ...

İnsanlık Öncedendi. Şuan Bazıları Hayvana Bak Der. İt Der Köpek Der.

Kardeşim. Sana Araba Çarpsın Cadde Köpek Ağlar Ağlar.
Sen Denize Düş. Köpek Arkandan Atlar. Seni Kurtarmak İçin.

Şuan Hayvan Dediğimiz Kişilere Lütfen Varlık Diyelim.
İnsanda Kalk Yok Ama Hayvanda Var.

Çevremde Olan Bitenleri Gördüğüm Sürece Kardeşim Kendimden Soğuyorum Bu Kadar.
Hayvan Üzülür. Gözyaşı Döker. İnsan İse Zevkle İzler.............

Şehit Haberi Gelir. Üzülmüş Numarası Yaparlar Sonra Hayatına Devam Eder.
Kendi Başına Gelince İse. İşte O Zaman ANLAR !

Psikolojik Sorunlarım Var.
Çalıştığım İşyerinde Olan Bitenleri Patrona Anlatmayıp Çıkıyorum. Bidahada Gelmiyorum.
Misal Çay Ocağında Orda Çalışan Abi Kasadan Para Çalıyor. Tamam Uyaralım. Lafı Yedik tmm.
Patrona Söylemem Bi Kere Karısı Çocuğu Var.

Fırında Usta Kasiyere Her Sinirlenmesinde.
Her Gün Az Ekmek Yapıp Listeye Çok Yazar. Kasada Açık Çıksın Diye.
Onuda Söyleyem. Nişanlı Evlenmek İçin Tam Gün Çalışıyo.

Her İşyerinde. Şerefsizlik Varken.
Benim Alın Terim Haramdır. Eğer Görüpte Görmezden Gelirsem !

Tek Yapabildiğim
Kendim İçin Sadece Aldığım Her Nefese Şükredip.
Vatan İçin İse Gözüm Kapalı Canımı Feda Etmek !

Cümleler Doğrudur Sen Doğru İsen. Doğruluk Bulunmaz Sen Eğri İsen...

Üsküdarlı1

Katılımcı Üye
21 Haz 2006
595
0
Aslında Deli Dediğiniz Kişiler Sizde Daha Zekidir.

Burda Benim Kendimi Belirttiğimi Düşenen Kişiler. Kısaca Bilgili Bir Ahmaktır.
Şunu Söylemek İsterimki. Hayat Kimi Kolay Kimine Zor.

Geçen Cadde 2 Adam Dövüşüyor Ve Herkes İzliyor. Ben İzleyemediğim İçin Dayağı Bende Yedim.
Bakın Arkadaşlar. 1.' si Ben İnsan Deyilim ...

İnsanlık Öncedendi. Şuan Bazıları Hayvana Bak Der. İt Der Köpek Der.

Kardeşim. Sana Araba Çarpsın Cadde Köpek Ağlar Ağlar.
Sen Denize Düş. Köpek Arkandan Atlar. Seni Kurtarmak İçin.

Şuan Hayvan Dediğimiz Kişilere Lütfen Varlık Diyelim.
İnsanda Kalk Yok Ama Hayvanda Var.

Çevremde Olan Bitenleri Gördüğüm Sürece Kardeşim Kendimden Soğuyorum Bu Kadar.
Hayvan Üzülür. Gözyaşı Döker. İnsan İse Zevkle İzler.............

Şehit Haberi Gelir. Üzülmüş Numarası Yaparlar Sonra Hayatına Devam Eder.
Kendi Başına Gelince İse. İşte O Zaman ANLAR !

Psikolojik Sorunlarım Var.
Çalıştığım İşyerinde Olan Bitenleri Patrona Anlatmayıp Çıkıyorum. Bidahada Gelmiyorum.
Misal Çay Ocağında Orda Çalışan Abi Kasadan Para Çalıyor. Tamam Uyaralım. Lafı Yedik tmm.
Patrona Söylemem Bi Kere Karısı Çocuğu Var.

Fırında Usta Kasiyere Her Sinirlenmesinde.
Her Gün Az Ekmek Yapıp Listeye Çok Yazar. Kasada Açık Çıksın Diye.
Onuda Söyleyem. Nişanlı Evlenmek İçin Tam Gün Çalışıyo.

Her İşyerinde. Şerefsizlik Varken.
Benim Alın Terim Haramdır. Eğer Görüpte Görmezden Gelirsem !

Tek Yapabildiğim
Kendim İçin Sadece Aldığım Her Nefese Şükredip.
Vatan İçin İse Gözüm Kapalı Canımı Feda Etmek !

Cümleler Doğrudur Sen Doğru İsen. Doğruluk Bulunmaz Sen Eğri İsen...

..sana tavsiyem bir doktora görün... yazık daha çok gençsin..

acıdım sana...yazık..

HANİ NERDE BU BAKAN VEKİL ÇOCUKLARI?
HANİ NERDE BU GENERAL ALBAY ÇOCUKLARI?
HANİ NERDE BU İŞADAMI İŞKADINI ÇOCUKLARI?

Bu sabah Siirt’te düşen helikopterde şehit olan askerlerden biri de Uzman Çavuş Eren Kızılgedik’ti. Kızılgedik, en son dün akşam babası ile telefonda konuşmuş. “Baba operasyondan geldik, yarın (bugün) yine gideceğiz” diyen Eren’in ailesinin içinde bulunduğu yoksulluk ise yürek yakıyor. Ailenin tek bir hayvanı, tek bir tarlası yok. Baba Ergün, iş bulabildikçe çalışıyor.

Klinik vaka ..nefestoo ...
Belki de sen haklısın, gitmek en kolayıdır aslında ama gittiğin yerde aradığını bulamazsan, dönmek koymaz mı insana.? sorarım sana

Son düzenleme:

cntrk

Uzman üye
27 Eyl 2011
1,090
0
bursa
Arkadaşlar herşeyi açıklamış çoğu mesajı okumadım .. fakat bordobereli olmak istiyorum demişsin ..
Şunu söyliyeyim her babayiğid bordobereli olamaz ..
Doğrudan genelkurmaya bağlısındır .. Daha çok şey var ama yazmak istiyorum ama yazamıyorum nezle oldum çok pis :S

Neyse bordo bereli olmak için ya astsubay veya subay olman gerekiyor çünkü ikiye ayrılıyorlar ..

Şuradan detaylı bilgiye ulaşabilirsin .:

TIkla

Bu arada ... Şeyh edebalinin bir nasihati vardı osman bey tahta çıkınca ..

Tamamını hatırlamıyorum fakat bir kısım vardı

Atın iyisine Doru Yiğidin iyisine Deli derler ..

Son düzenleme:

nefestoo

Uzman üye
18 Ocak 2010
1,044
0
Microsoft
Kardeş Sonu Her ne olursa olsun. Bu dünyada yalan olmayan ne varki ?
Aşklar bile yalan.
Benim 3 gerçek aşkım var .
Din - Vatan Millet - Însanlık.
Eğer Ölürsemde Gerçek Bişeyler Îçin Ölmelim.
Ne Bir Kız için nede para için.
Pisikoloğda benimle aynı görüşte . Göründüm merak etme :RpS_thumbup:
Bu zamana kadar fazla arkadaşım olmadı ama gerçek dostlarım oldu . Başka şehirde olduğu halde hergün arayıp hal hatır soran. 7 Ay önce ... 2 yıl sonra

cntrk eyw kardeşim okudum. Astsubay veya Uzman Erbaş” olmanız gerekmektedir. diyor =)
Daha Teskereyi Bırakıp Rütbe Aldıktan Sonraki İlk İşim İnş O Güne Varabilirsem.

Son düzenleme:

Seriat

Yeni üye
28 Eki 2012
33
0
farklı dünyada yaşıyosun . bu kadar çok seviyosan bence tht de niye bu kadar çok takılıyosun , farklı işler becermeye bak , faydalı , burada ne öğrenebilirsin ? hack , o da belki,
bu kadar din catan millet insalık hayranıysan çık sokağa insanlara yardım edip dur yaşlılara yardım et , fakirlere elinden geldiği kadar bi simit de olsa al , bu yolda ölmek istiyosan kendinden fazla onları yedir ,
thtde birinin poşetlerini taşıyamazsın , fakire yardım edemezsin, asker olamazsın, dini teblğ belki edersin tht de başka ?
eğer ki hayallerin din vatan ve insanlık için ölmekse internet tv gibi boş işlerle uğraşma ve şimdi sokağa çık.

ve asosyalsin , hem de aşırı . arkadaşın olabilir birkaç fakat bu asosyalliği örtmez , ben de biraz asosyalimdir de seninki biraz fazla gibi

asosyallerin bi özelliği de yazılarda kendisini anlatmak için çok yazması , seni 1 yaklaşık aydır görüyorum sitede ve he cevabın 20 satır nerdeyse. biraz sakinleş ve sokağa çık hava al :D :D

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.