Askeri Lise Başvuru

serhanb

Yeni üye
26 Haz 2015
40
0
Öncelikle merhaba ismim serhan size bir sorum olcaktı ben liseye geçtim askeri lise sınavlarına girmiştim ama kazanamadım lise 1e geçtim şimdi tekrardan girme hakkım varmı

Fellike

Üye
9 Eyl 2015
102
0
1-) 8.sınıfta ALS ile başlarsınız baraj puanı geçtiginiz kuvvetlerin lisesi için mülakata çagırılırsınız.Saglık,spor,sözlü mülakat,(psikomotor ilk tercih hava olanalr için)sonra ana saglık hepsini geçseniz bile sıralama var

2-) Düz liseden hatta fen lisesinde dahi askeri liseye geçiş yok.Ancak üniversite sınavında 500 üzerinden 380 gibi düşük bir puanla mülakata çağırılırsınız.Ama şunu bilesiniz askeri lisede sınav zor mülakat kolay harp okulunda sınav kolay mülakat zor(örneğin sporda düz 10 barfiks)
ALıntıdır

HiLa

Katılımcı Üye
10 Eyl 2015
260
0
Ankara
Hayır başka hakkın yok en kötü lise sonunda gidebilirsin ama hiç tavsiye etmem askeri liseden başlamayacaksan boşver artık düzgün askerliğini yap çık

LosT

Yaşayan Forum Efsanesi
5 Şub 2015
8,116
31
-
Liseyi Meslek okumuyorsan. Üniversiteye geçerken KHO (Kara Harp Okulu) sınavlarına girebilirsin.
Eğer Meslek okuyorsan Astsubay Yüksek Meslek Okuluna gidebilirsin.
Ama sen yinede biraz daha araştır. Bende senin gibiydim ama ben başvuru tarihini kaçırmıştım. Aynı soruları sorup durdum.
Bir de şu var 9. sınıfı hazırlık okuyorsan tekrardan Askeri Lise Sınavına girip kazanırsan 9. sınıftan devam ediyorsun diye duymuştum.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.