Askerlik Yoklama Kaçağı Oldum

1stWarrior

Üye
5 Ağu 2011
140
0
Ankara
Merhaba . Ben 1995 eylül ayında doğdum . Şuanda 19 yaşındayım yani 20 yaşıma eylül ayında girmiş olacağım . Üniversitede okumuyorum ve lise mezunuyum . 2 gün önce yolda yürüyordum . Yunuslar yolda kenara çekmişti ve benden kimliğimi istediler . Bende kimliğimi verdim ve bana yoklama kaçağı olduğumu , 15 gün içinde askeriyeye gitmemi söylediler . 15 gün içinde gidip tecil ettirmezsem hem 1500 lira para cezası alacağımı hemde asker kaçağı olacağımı söylediler . Bana bişeyler imzalattılar bende tamam teşekkür ederim bilmiyordum bu durumu dedim . Ardından dün askeriyeye gittim gerekli belgelerle işte lise diplomam fotokopi falan onlarla . Şuanda askere gidemeyeceğimi sınava hazırlandığımı tecil ettirmek istediğimi söyledim . 1 saate yakın uğraştım orda şuraya git buraya git . En sonunda halloldu 2017 ye kadar tecil ettiler ve orda masa başındaki görevli kadın bana dediki 1 ay 22 gündür sen yoklama kaçağı durumundaymışsın . Sana para cezası gelicek 15 gün içinde evine dedi . Bende benim ne evime ne muhtarlığa askerlik ile ilgili birşey gelmedi dedim . Bu nasıl olabiliyor ? Haberim olmayan birşey için nasıl ben para cezası ödüyorum ? dedim . Kadında bana ben bilemem takip edicektin dedi . Bende nerden takip edecektim dedim . Bana edevlet falan filan dedi .Benimde zaten edevlet şifrem var yoo girdim ben zaten 1 ay önce yoktu öyle birşey dedim . Kadın bilemicem dedi yine . Bende eve kağıt yollamıyorsunuz haber vermiyorsunuz ama parayı istemek için yolluyacaksınız kağıdı dedim . Ödemiyorum dedim . Oda bana ödemezsen katlanacak o zaman ceza paran dedi . Bende ne kadar gelicek dedim . Bilmiyorum gelince görürsün dedi. Şimdi size sormak istediğim şu böyle bir saçmalık olabilir mi ? Bana bi haber gelse bi posta kutuma falan birşey gelse gidip tecil ettirirdim ne var bunda . Ben ödemek zorunda mıyım bu parayı ? İtiraz edemiyor muyum ? Ben 3 yıldır kendime kıyafet almıyorum , kendime gider kıyafet alırım o paraya artık ne kadar ceza gelicekse . Böyle saçmalık olabilir mi ? Ben belki ömrümü evde geçiriyorum , hiç dışarı çıkmıyorum . Benim buna itiraz etmem lazım ne yapabilirim bu konu hakkında lütfen yardım edin . Ayrıca ne kadar para cezası gelicek bana bilgisi olan var mı ?

sitting

Katılımcı Üye
27 Tem 2007
377
1
Yapacağın bir şey yok askeriye haklı.

Bilinçli bir genç yoklamasının gelip gelmediğini takip etmesi gerekli.

Askerlik sana gökten vahi ile inecek değil ya okul bitince gideceksin şubeye halledeceksin işini.

Hem üniversite okumuyorsun hemde gelmiş burda devleti suçluyorsun. Devlet müneccim mi nerden bilsin senin sınava gireceğini. 20 yaşına girdiğin zaman yıl olarak direk başlar işlemler.

1stWarrior

Üye
5 Ağu 2011
140
0
Ankara

Askerlik sana gökten vahi ile inecek değil ya okul bitince gideceksin şubeye halledeceksin işini.

Hem üniversite okumuyorsun hemde gelmiş burda devleti suçluyorsun. Devlet müneccim mi nerden bilsin senin sınava gireceğini. 20 yaşına girdiğin zaman yıl olarak direk başlar işlemler.

Kardeş sen hayırdır ya ? Sen hangi bölümde okuyorsun nerde okudun mezun oldun ? Ben seni tanımıyorum ama sınavda iyi bir sıralama yaptım bu sene ve devlete hayırlı biri olacağıma inanıyorum . Ben internetten araştırmıştım askerlik ne zaman yazmıştım 21 yaş diyordu . Araştırma yapmadık mı sanıyorsun sen kardeş ? Ondan hiç haberimiz olmadı internete yaz bakıyım kaç yaş yazıyormuş bak bi ben 19 yaşındayım . İstediğim zamanda üniversite okurum koçum sen kendine bak anladın mı ? Sana bunları yazman içinde konu açmadık sorular sorduk cevabını bilmiyorsan post kasma .

musileno

Kadim Üye
20 Tem 2007
5,774
3

Katılıyorum. Bir insan hiç mi bakmaz askerlik vaktinin gelip çattığına?

Darkness DeviL

Yaşayan Forum Efsanesi
8 Ağu 2009
11,543
13
Turan 🇹🇷
Beyler sakin Tartışmaya gerek yok.
Askerliğini yapmış biri olarak şunu söyliyim askeriye muhtarlığa kağıt gönderiyor.Ordan kontrol etmeniz gerekıyor.Ayrıyeten evinize gönderilmiyor. gerekli yerlerde hakkını aramanı öneririm kardeşim.

musileno

Kadim Üye
20 Tem 2007
5,774
3

İnsanlar bakıyor mu bilmiyorum ama portakallar bakıyormuş herhalde . Kardeşim siz anlamıyor musunuz ? Bilmek zorunda mıyım ben yoklamamın ne zaman olduğunu ? Ben internetten baktığımda askerlik 21 yaşında yazıyordu . O zaman sizin evinize su faturanız falan gelmesin , sizinde haberiniz olmasın para katlansın . Size desinler bir insan hiç mi bakmaz su faturasının tarihine desinler . Saçma sapan konuşmayın şurda . Ben arkadaşımlada konuştum onun evine kağıt gelmiş benim evime neden gelmiyor kardeşim ?

Bu kafayla zaten askerliğin kutsal bir görev olduğunu kavrayamadığından ötürü yoklamanı takip etmemişsin. Hadi her şeyi geçtim, gönüllü toplum işi değil ki bu, askerlik be askerlik..

MrCustom

Katılımcı Üye
24 Mar 2015
251
0
Istanbul
Öncelikle burada kimin kirlilik yaptığına sen karar veremezsin ikinci olarak bir insan üniversite 1 yaşına geldiğince en yakın askerlik şubesine gidip okuyor / okumuyor askerliği tescil ettirme işlemlerini yaptırır bu iş böyledir bir abim var mahalleden aynısı onada oldu okuyor üni1 fakat asker kaçağı olarak gözüküyordu muhtarlığa kağıt gelmemiş aynı seninki gibi gitti normal tescil ettirdi para cezası falan denmedi hiç.

1stWarrior

Üye
5 Ağu 2011
140
0
Ankara
Beyler sakin Tartışmaya gerek yok.
Askerliğini yapmış biri olarak şunu söyliyim askeriye muhtarlığa kağıt gönderiyor.Ordan kontrol etmeniz gerekıyor.Ayrıyeten evinize gönderilmiyor. gerekli yerlerde hakkını aramanı öneririm kardeşim.

Arkadaşım babası subay. Ona sormuştum söylemişti ocak ayında muhtarlığa gitmemi . Gitmiştim ve birşey gelmemişti . Bu olay yaşandıktan sonrada gittimbana önceden geldimi birşey dedim . Hiçbirşey gelmemiş . Gerekli yerler derken nereden bahsediyorsun ? Nerede arayabilirim hakkımı ?

sitting

Katılımcı Üye
27 Tem 2007
377
1

Kardeş sen hayırdır ya ? Sen hangi bölümde okuyorsun nerde okudun mezun oldun ? Ben seni tanımıyorum ama sınavda iyi bir sıralama yaptım bu sene ve devlete hayırlı biri olacağıma inanıyorum . Ben internetten araştırmıştım askerlik ne zaman yazmıştım 21 yaş diyordu . Araştırma yapmadık mı sanıyorsun sen kardeş ? Ondan hiç haberimiz olmadı internete yaz bakıyım kaç yaş yazıyormuş bak bi ben 19 yaşındayım . İstediğim zamanda üniversite okurum koçum sen kendine bak anladın mı ? Sana bunları yazman içinde konu açmadık sorular sorduk cevabını bilmiyorsan post kasma .

Sen elinde defter kalemle derse girip gazoz içerken ben Kuzey Irakta Şırnakta askerlik yaptım.

Senin sınava girip yüksek puan olman TSK nın umrumda değil oraya gidince bu sınava girip yüksek puan almış buna hizmette kusur etmeyin demiyorlar ya da bu yüksek puan almış almayın bunu askere vatana millete hayırlı olacakta demiyorlar.

Sen internette nerden araştırdın bilmiyorumda bu ülkede 80 senedir 20 yaşına yıl olarak girdiğin an askere gidilir 21 yaşında gidilmez.

Benden ufaksın haddini bil koçum falan edebinle konuş.

Sen ilk okul sıralarında koştururken ben burda takılıyordum post kasma peşinde olsam şu an mesaj sayım binlerin üzerinde olurdu.

Namazda gözü olmayanın ezanda kulağı olmazmış...

Sende ki de o hesap.

hacker_ceset

Katılımcı Üye
4 Ocak 2009
356
1
C:\WINDOWS\
Öncelikle burada kimin kirlilik yaptığına sen karar veremezsin ikinci olarak bir insan üniversite 1 yaşına geldiğince en yakın askerlik şubesine gidip okuyor / okumuyor askerliği tescil ettirme işlemlerini yaptırır bu iş böyledir bir abim var mahalleden aynısı onada oldu okuyor üni1 fakat asker kaçağı olarak gözüküyordu muhtarlığa kağıt gelmemiş aynı seninki gibi gitti normal tescil ettirdi para cezası falan denmedi hiç.

Çok doğru söyledin yoklama kaçağı birşey sayılmıyor ayrıca durumu bende yaşadım hemde 21 yaşında gidip yoklamaya girdim muayene olmadım bile para cezası falan da demediler ondan öncesinde de çok kez GBT için kimlik verdim hiç birinde asker kaçağısın, yoklama kaçağısın demediler. Durum şöyle ki; yoklamaya gidip muayene olmuş olsan ve günün geldiğinde askere gitmemiş olsan işte ceza-i durum o zaman olmuş olacaktı

Cloud Ra

Üye
31 Ara 2014
200
0
İstanbul
sakin gençler, tartişmaya lüzüm yok

gelen para cezasına itiraz edersin dava açılır dava'da olayı anlatirsin böyle iken böyle hakimde karar verir büyük ihtimal ile düşer para cezası aynı zamanda sen o kadın'A bakma coğu kadın var başindan savmak için sallıyor eğer para cezası gelir ise savcılıga gidip itiraz dilekçesi yazdirirsin.

ANYAS

Üye
14 Eki 2014
192
0
Roma
herkes adamın üstüne gitmiş ama olaya farklı açıdan bakan yok ''araştırdım 21 yaşında gidilecek'' askerliğe diye okumuş biyerlerden hacım oncelıkle dava acıp parayı ödemezsin yada az bir fark ödersin bu işin peşini bırakma . Hadi kolay gelsin

KaFDeR

Kıdemli Üye
4 Ocak 2012
3,106
0
Yorrumlari ve yazinin tamamini okumadim anck
1 yunus sana neden durduk yere kimlik sorsun ve YUNUS?
2 Uyari icin neden kagit imzalatsin yunuslar yaninda ne zamandan beri belge tasiyor? Ve uyardik imza yunus diye mi imzalatti?
Sonuc; basina %90 is aldin. Gecmis olsun.

TheDarkFire

Kıdemli Üye
18 Mar 2015
2,993
0
Yorrumlari ve yazinin tamamini okumadim anck
1 yunus sana neden durduk yere kimlik sorsun ve YUNUS?
2 Uyari icin neden kagit imzalatsin yunuslar yaninda ne zamandan beri belge tasiyor? Ve uyardik imza yunus diye mi imzalatti?
Sonuc; basina %90 is aldin. Gecmis olsun.

Bence öyle bir şey yoktur. Çünkü askerlik şubesine gitmiş orda da aynısını söylemişler.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.