Asp Mi? Php Mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

evcil123

Katılımcı Üye
29 Tem 2008
429
0
Ms-Dos
Arkadaşlar başlık yeterince açıklacıyı sanırım.
Asp mi php mi?

İnternette bir çok forum ve bir çok makale buldum ancak sonuç şu : hangisini seviyorsan onunlasın ;)

Arkadaşlar ben bu işe yeni başlayacağım yani çokda yeni degil.Şimdi sizlere bir kaç sorum olacak tarafsız cevaplamanızı istiyorum :)

1.Hangisi daha güvenli
2.Hangisi daha hızlı
3.Hangisi daha kolay öğrenilir
4.Hangisiyle daha iyi site yazılır
5.Herhangi bir saldırı oldugu zaman saldıran kişisel php ve asp yi prof. şekilde bildiklerini varsayarsak hangi sistem daha çok ayakta durur?

Şimdiden teşekkür ederim arkadaşlar ;)

bY_HacK17

Uzman üye
11 Tem 2008
1,011
9
33
ßuRSa
1.Hangisi daha güvenli
php sitelerin acıkları youq o kadar ama google yaz asp site acıkları diye ne cıkarsa ;)
2.Hangisi daha hızlı
asp daha hızlı bünyesinde az ve sıkıştırılmış dosyalar mevcut
3.Hangisi daha kolay öğrenilir
php menüsü cok basit hemen türkce yaparsan hemen örenirsin
4.Hangisiyle daha iyi site yazılır
php görünüş bakımından fena değil ama asp sen bilirsin onu
5.Herhangi bir saldırı oldugu zaman saldıran kişisel php ve asp yi prof. şekilde bildiklerini varsayarsak hangi sistem daha çok ayakta durur?
asp site daha cok ayakta durur diyebilirim ancak bnm düşüncem bu artık gerisi sana kalmış ...

düşüncem budur itiraz edecek varsa etmesin herkesin düşüncesi bu ...

Son düzenleme:

|€€E|

Katılımcı Üye
7 Kas 2008
661
0
Giresu Tirebolu
biliyorsunuzi php ve asp yi forumumuz php ile kodlanmış...

asp php ye göre daha yeni aspx aspnin şifeli olanıd emek yani bunu ansınız yani mesala word belgesindede şifreli olanları docx:)

bana göre asp daha yeni olduğu için daha güvenli olduğunu düşünüyorum ama tabiki hepsinin güvenlik açığı var bunu asp shellerdende anlıyoruz nasıl php ye shell varsa asp ye var yani aspdede güvenlik açığı var

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.