Astral seyahat üzerine inceleme

redshadown

Üye
11 Kas 2009
110
0
Almaty
Merhaba arkadaşlar, mobilden yazdığım için yazıları süsleyemeyeceğim, elimden geldiğince anlaşılır yapmaya çalışacağım, hatalarım olursa affola...

ikinci konumun astral seyahat üzerine olacağını rüyadam görsem inanmazdım :) ama o kadar çok meraklı ve istekli kardeşlerimi gördümki bende bildiklerimi paylaşmak istedim.
En çok sorulan sorular olduğuna kanaat getirdiklerimi kendim sorup kendim cevaplayacağım ve sonunda alıntı bir çeviriyi paylaşacağım...
Arkanıza yaslanın, çayınızı kahvenizi alın rahatlayın biraz uzun bir yazı olacak :)

) Astral seyahat nedir?
Yaratılan planlardan birisidir. Evren içiçe geçmiş farklı planlardan oluşmuştur. En bilinen 3 olan vardır ve bizimle alakalıdır
1- zihinsel plan
2- astral plan
3- fiziksel plan
Astral bunlardan bir tanesidir ve astral seyahat dediğimiz şey ise bilinçli olarak o plana Projeksiyon olmaktır...

) Astral seyahat sırasında ruh bedenden ayrılırmı?

Aslında evet ama ruh saf bir şekilde ayrılmaz, çünkü bizlerin fiziksel bedenimizden başka astral ve zihinsel bedenlerimiz vardır... Astral seyahat sırasında zihinsel ve astral bedenlerimizle fiziksel bedenimizden ayrılırız.

) Astral seyahat tehlikelimidir?

Aslında bu soruyu şöyle sorarsak cevabı anlarız diye düşünüyorum. "fiziksel dünyada dolaşmak tehlikelimidir"
Cevap karmaşıktır biraz değilmi, kime göre neye göre diyebiliriz ama genel bir tehlikeden bahsetmek istiyorum.
Eğer gerçek bir A.S. yapmışsanız fiziksel bedeninize birileri yani başka bir canlı dokunursa ölürsünüz! Dikkatli olun! Çünkü bedeninizle astral bedeninizi birbirine bağlayan astral kordon siz dışarıdayken farklı bir canlının etkileşimine dayanamıyor. Bu sizin ustalık derecenize bakmaz. Kordon koparsa bedeninize dönseniz bile artık giremezsiniz, fiziksel bedeniniz dayanamaz ve dr. İncelemelerinde büyük ihtimal kalp krizi teşhisi konur... AMA
yaptığınız esasında astral seyahat mi yoksa zihinsel seyahatmi yani aslında astral aleme zihinsel seyahat yapıyorda olabilirsiniz, deneyimsiz insanlar hatta bende dahil bunu ilk başta bilemeyiz. Aradaki farkı anlamak içinşuna bakmak lazım; astralde normal hislerimiz hakimdir yani 5 duyumuz. Ama zihinsel seyahatte bu yoktur. Buradan anlayabilriz tabi buda zamanla tecrübeyle olur...

) Astral neden çok konuşulmuyor/bilinmiyor?
Aslında astral alem ezoterik bir konudur,
Başlıca spiritüelizmle ilgilenenlerin başlıca konularındandır,
Ayrıca okültizminde kapsamına girer (gizli bilimcilik)
Türkçe kaynaklar var bulabilirsiniz ve geçmişten günümüze ciltler dolusu kaynaklar vardır (dünya genelinde)
) orada başka yaratıklar varmıdır? Dünyamızdan farklımıdır?

Evet farklılıkları vardır. Öncelikle zaman biraz çok az daha yavaş aktığı söylenir, mekandada olacaktır tabi ama konunun başında söylediğim gibi planlar içiçe olduğu için benzer yönleri daha fazladır...
Kendine ait yaratıklar tabiki vardır, hatta insanların yoğun duygularıyla beslenen asalak yaratıklar olduğu bile söylenebilir.
Fantazmalar, elementaller, hayaletler, ve daha bir çok ismini bilmediğimiz yaratıkları görmek mümkün....
Cinleri şahsen görmedim o yüzden yanlış bilgi vermek istemiyorum.

) Astral seyahate nasıl çıkarım?

Öncelikle karşılaştığım bir çok insan farklı şeyler söylüyorki bu yüzdendir galiba, inanmayanların sayısıda fazla.
Öncelikle tavsiyem konsantrasyon güçünüzü artırmanız ve bunu mutlaka ama mutlaka geliştirmenizdir... Zaten konsantrasyon geliştirmek sadece astral için değil tüm hayatınızda size fayda sağlayacaktır. Internetten bir çok teknik görüp hoşunuza gidenle başlayabilirsiniz. En az 3-5 dakika boyunca odaklanmanızın bozulmayacak hale geldiğinizde işiniz kolaydır. Tabi bu benim tavsiyem. Diğer türlü uğraşmalarınız bana göre fazla çabalayıp olmama riskinide kabullenmeniz anlamını taşıyor..
Tarihte uyuşturucu kullanarak Projeksiyon yapanlarda varmış ama burada anlatmaya gerek görmüyorum çünkü bir bedeni bozarak ikinciyi güçlendirmek pek akıllıca görünmüyor...
Rahat bir şekilde oturup veya yatarak çıkmayı istemek ve çabalama üzerine denemelerle başabilirsiniz, teknikler o kadar çokki hangisini anlatacağımı bilemedim ama işin sırrı zihni aldatmakla başlıyor. "sanki üstünüzde bir halat var ve onu çekiyorsunuz çektikçe bedeninizden dışarı çıkıyorsunuz buna inanın..." tarzı bir çok teknikle karşılaşabilirsiniz. Deneyimsiz iseniz en iyi çözüm bizim için şimdilik bunlar... Zaten alışırsanız çok zorlanmazsınız.

) esasında çıkışta şüphe edilmeyecek bir teknik varmı? Belkide biz şizofrenik davranıyoruzdur? :)

Evet var ama bu teknikler okült öğrenciler tarafından yapılabilir ve şüpheye yer kalmaz ama o kadar uzun başka eğitimlerden geçerlerki, astral için bu eğitimleri almak saflıktan başka bir şey değildir, ayroca bu eğitimler herkese verilmezler. Okültizmle ilgilidir...
Benim duyduğum kadarıyla teknik astral bedeni hiç çıkış yapmamış olsada hissebilecek seviyeye gelenler içinmiş

) Sen astral seyahat yapabiliyormusun?

Eskiden bir kaç kere çıkmıştım ama inanın konsantrasyonla çok alakalı bir meseledir. Ayrıca konsantrasyon spor gibidir bırakırsanız zamanla azalır hatta stres, depresyon, olumsuzluklar, uykusuzluk, uyuşturucu ve daha bir çok etken zayıflatabilir.
Sizler kadar meraklıda değilim doğrusu bir kaç lez çıktım ve beni yapabilenler uyarmıştı önce yakınlarda takıl diye bende yakınlarda takıldım sonra kendi sorunlarımız vs. Derken çok uzun zaman geçti ve artık önemsemiyorum, sadece buradaki istekli bir çok arkadaşı görünce bildiklerimi anlatayım dedim...

) sağlığa zararlımı? örneğin kalbim çok hızlı çarpıyor

Uyuşturucu veya dış etkenlerle yapmıyor kendi çabanızla çıkıyorsanız sorun yok, zaten kalbiniz değil astral daki çakranız çarpıyor ama siz kalbiniz sanıyorsunuz. Zaten şöyle bir düşünsenize, siz dışaeıdayken fiziksel bedeniniz uyku modunda, nasıl nabız yükselebilirki...

Şimdilik aklıma bunlar geldi. Aşağıda yaılan makaleyi okumanızı şiddetle tavsiye ederim. Aşağısı alıntıdır

Astal seyahat üzerine incelemeler

Bu yazı, astral dünyayı ve projeksiyon sürecini açıklamaya çalışan bir seri makalenin birinci bölümüdür.

Lütfen bu incelemenin versiyon 1.x'ini okurken bunun ilk ciddi yazın denemem olduğunu göz inünde bulundurun. Bunları yazarken yazmayı öğreniyordum.

Hayatımın uzunca bir süresinde, astral bedenimle astral plan üzerinde çalıştım. Dikkatli gözlem ve eleştirel düşünceyle onu anlamaya ve en nihayetinde ona ışık tutmaya çalıştım.

İstisnasız herkes, uyuduğunda düşük güç düzeyinde bir projeksiyonla bedeninden ayrılır. Ben bunu uyku projeksiyonu olarak adlandırıyorum. Astral beden, birkaç santim yükseklikte fiziksel beden üzerinde uçan balon gibi asılı durarak onun uyku pozisyonunu taklit eder ve daha ileri gitmez. Bir kere astral beden fizik bedenden ayrıldı mı, rüyalar yaratmada özgür kalır. Bu bizim aşina olduğumuz doğal (uyku,rüya) sürecidir. Bu esnada dünyanın kollektif rüya bilincine gömülürsünüz. Bu ''Rüya havuzu'' seviyelere ayrılmıştır. Hangi türde bir insan olmanıza bağlı olarak, ruhsal, ahlaki ilerleme vs... ilgili olduğunuz seviyeye kendinizi ayarlarsınız. Bu seviyeler genelde ''Planlar” (“düzlemler”) veya alt planlar olarak bilinir. Bu analojide hiçbir sorun yoktur yalnız tüm konsepti anlamakta şeyleri birbirine karıştırabilir.

Eğer uyku projeksiyonu esnasında farkındalık sağlayabilirseniz, bir lusid rüya gibi onu kontrol altına alır ve planlar arasında hareket edebilirsiniz. Eğer düşünceyi kontrol altına alabilirseniz gerçek dünyaya dönüp bir astral form olarak gerçek dünyada iş göremezsiniz. Rüya havuzlarının veya astral planların baş döndürücü dünyasındasınızdır ve burada herşey mümkündür ama hiçbirşey inandırıcı değildir.

''Tamamen bilinçli'' bir astral form projeksiyonu yaptığınızda astral dünyaya değil fiziksel dünyaya projeksiyon yapmış olursunuz. Bu uzun zamandan beri yanlış anlaşılmıştır. Genelde bir astral projeksiyon olarak düşünülen şey bugün Lusid rüya olarak adlandırılabilir ki bu tamamen farklı bişeydir.

Birçok yazar, her gece AP'la evrenin tozunu attığımızı belirtir. Bu basitçe doğru değildir. Astral formunuzun içindeyken dünyayı çok ıssız bir yer olduğunu fark edecek ve nadiren birilerinin oraya projeksiyon yaptığını göreceksiniz. Eğer birilerini görürseniz genelde sadece ayakta durmuş, kafası karışık ve sersem bir şekilde projeksiyon yapma ve yaratma durumu arasında yakalanmış olduğunu fark edeceksiniz. Bilinçli bir OBE (Out of Body Experience - Beden Dışı Deneyim) esnasında kontrolü kaybettiğinizde başınıza gelen budur. Ben bunu ''Alis harikalar diyarında'' etkisi olarak tanımlıyorum. Bu etki eğitimsiz zihinlerin karşısında duran etkin bir bariyeridir.

Astral formdayken inanılmaz derecede güçlü ve genelde rüya yaratmada kullanılan bir yaratıcı gücümüz vardır. Fiziksel dünyanın prangalarından bir kez kurtulduğumuzda tam bir dünya yaratabilirsiniz ve genelde yaratırsınız da. Bu yaratıcı yetenek bir problemdir ve A.P hakkındaki tüm yanlış anlaşılmaların nedenidir.

Her türlü psişik yetenekte olduğu gibi A.P içinde doğal bir bariyer vardır. ''Alis'' etkisi, eğer enerji ve kontrol seviyenizi iyi ayarlayamazsanız gerçek dünyada projeksiyon yapmayı birkaç dakikaya kadar sınırlar. Eğer bir bariyer olmasaydı - Bunu bir düşünün- milyonlarca insan dünya üzerinde gece, gündüz, mahremiyet ve sır kalmaksızın uçuşurdu. Bu içinde yaşanacak çok mutsuz bir dünya olurdu.

Tamamiyle bilinçli bir A.P'de zihninizi ve enerjinizi kontrol edemezseniz ne olur? A.P sırasında bir noktada deneyim üzerindeki kontrolünüzü kaybetmeye başlarsınız ve iyi bilinen eşyalar yanlış yerlerde bulunmaya başlar. Kapılar, pencereler, mobilyalar, ekstra odalar oluşur vs... Bilinçaltı zihniniz yaratmaya başlamıştır veya siz kendinizi bir rüya düzlemine ayarlıyorsunuzdur. Bu bir kere oluşmaya başladığında artık neyin gerçek olduğunu bilemezsiniz. Bazı rüya havuzu seviyeleri veya düzlemleri gerçek dünyanın karbon kopyası gibidir. Onlara kendinizi ayarlayabilir ve kendinizi gerçek dünyada projeksiyon yapıyor sanabilirsiniz, ta ki bir Cheshire kedisine rastlayana kadar.

Son birşey, doğu kökenli seviye konsepti; fiziksel, astral, mental, budik, atmik vs.. gerçektirler. Batılı astral projeksiyon konseptinde hep karıştırılmışlardır. Bunlar değişik bilinç seviyeleridir, o türde planlar değil. A.P yaptığınızda bilinç seviyenizi yükseltmezsiniz, aynen uyanıkken olduğu gibi. Bu ''Yüksek'' seviyelere sadece bilinci arttırarak ulaşılabilir, basitçe onlara projeksiyon yapamazsınız. Bu değişik bir tür projeksiyondur. Ben yüksek seviyelerde bulundum ama onları açıklamak çok zordur. Kesinlikle deneyimlenmeleri lazımdır. Genelde derin meditasyon esnasında ulaşılır.

Bu yüksek seviyelere ulaşabilmek için bir parça durugörü yeteneği gerekir. Bu geliştirilebilir veya doğal yetenek olabilir.

Copyright (c) 19 nisan 1994. Tüm hakları saklıdır. Robert Bruce: [email protected]

Çeviren: Cem Çiloğlu

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.