asus kilitli bios

zorba15

Üye
30 Ocak 2013
116
0
bursa
selamın aleyküm arkadaşlar kendime yeni asus marka bir laptop aldım ama biosu kilitli görünüyor windows 8 yüklüyemiyorum şu an 7 yüklü bu sorunu nasıl çözebilirim her yoruma teşekkür verilecektir.( bios pilini çıkaramam garanti var )

Wangaekeo

Yeni üye
17 Eki 2013
23
0
Bios pilini çıkarıp takmalısın ...
Bios resetlenir , dolayısıyla şifrende silinir...
Çok dikkatli aç laptobu , zarar vermeyerek yavaşca aç ve bios pilini çıkar 1 dk bekle geri tak ...
Kolay gelsin...

Not: aynı şey normal masaüstü bilgisayarlar içinde geçerlidir...
Hatta windows xp veya windows 7 nin şifresini bile siliyor , şifre varsa ...
Win 8 de olmuyor ama denedim.. .

AgongyS

Katılımcı Üye
24 Haz 2012
932
1
İstanbul
Kardeşim masaüstü olsa pili çıkart diyebilirdik ama , Enter basıp geçebilirsin . çoğu bios öyle geçiyor. babam saat kilidi koymustu ben öyle kırıp geçiyordum :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.