Asus usb-n14 Wi-fi/wireless kart

SadraxamLokumu

Yeni üye
29 Mar 2023
21
4
Öncelikler merhaba. Uzun süredir Kali için bir wifi kart bakıyordum. En sonunda alınabilecek modellerin ya Türkiye'de satılmadığını ya da stoklarının tükendiğini farkettim. Bu yüzden ikinci el olarak bakmaya başladım. İkinci el olarak Asus n14 modelini buldum ve bazı forumlarda bu modelin monitör mod ve accsess point deesteklediğini okumuştum. Satın aldım. Ama içimde bir şüphe kaldı. Kullananlar ya da bu konuda bilgi sahibi olanlar yardımcı olabilir mi? Ürün monitör mod ve accsess point destekliyor mu? Şimdiden değerli bilgileriniz için teşekkür ederim. İyi forumlar.

20 Ocak 2019
185
1
32
Cevap yazan olmamış ben de kullanmadığım için bir şey söyleyemem fakat başka bir tavsiye verebilirim.

Eğer bilgisayarında zaten WiFi modülü varsa (WiFiye bağlanıyorsa) kali linuxu sanal makineye kurmak yerine USB ye kurarsan iyi olur satın alman gerekmez. Bilgisayarındaki anakartın WiFi modülünü kullanır. Pentest yapabilirsin. Ben işlemlerimi böyle yapmaya başladım.

SadraxamLokumu

Yeni üye
29 Mar 2023
21
4
Cevap yazan olmamış ben de kullanmadığım için bir şey söyleyemem fakat başka bir tavsiye verebilirim.

Eğer bilgisayarında zaten WiFi modülü varsa (WiFiye bağlanıyorsa) kali linuxu sanal makineye kurmak yerine USB ye kurarsan iyi olur satın alman gerekmez. Bilgisayarındaki anakartın WiFi modülünü kullanır. Pentest yapabilirsin. Ben işlemlerimi böyle yapmaya başladım.
Evet ama bazı işlerde ve linux de bir problem cikarsa bilgisayarin tamamınin gitmesinden korkuyorum tesekkur edeim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.