ATAMIN Yanında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Lordom

Yeni üye
25 Kas 2019
2
0
Bursa
Atatürk ü kötüleyenleri anlamıyorum efendim..

Eskiden farkli meslekler ile uğraşan Kemal annesinin sayesinde Osmanlı subayı olur
Ilk tezkeresi yanliş hatirlamiyorsam (trablusgarb)
Ordan terfi artilarak albay olup Çanakkaleye gönderiliyor Abdülhamid in yaptirdiği sur lar ile bi necde'de destek verir ve Çanakkale geçilmez ve sürekli savaşlara girer ve maraşel olur .. bunun gibi atamın ne nice savaşları vardır ..
Atatürk ü din kötüleyicisi olarak her kes der ama oyle deildir .. Atam Peygamber efendimiz Hz.muhammed mustafa nin kabrine suud kralından korumuştur ..
Cocuklara sordumda Ataturk u nasil bilirdiniz dedimizde
Cocuklar: icki icerdi sigara icerdi derlerdi..
Ulan be bu ulkede bana bi tane icki icmeneyen biri gostersin her kul hata yapar ..
Size burda Atatürk un yanliş anlatımi soyledim beni okudunuz icin teşekkur ederim ...
:sırıtan

Tabi ki de Atatürk hz.muhammed (s.a.v) i suud kralindan korumuştur ..
Suud krali hz.muhammed efendimizi mezarlini yikcakti ..
Ataturk bir taşina bile dokunursan seni feth ederim demiştir ..

Moderatör tarafında düzenlendi:

'McKnighT

Kıdemli Üye
17 Ağu 2015
2,680
6
ATATÜRK'ü kötüleyen mahluklar ile bir daha konuşmam buna kendi akrabalarım, arkadaşlarım bile dahildir. Bir çok okul çağında ki çocukların Atamı öyle bilmesinin sebebi ebeveynlerin ve devlet adamlarının suçudur "İki ayyaş" denirse hakların da haber izleyen çocuklar neler düşünür?

mehmet3372

Yeni üye
20 Ocak 2019
14
0
şili
Atatürke saygısı bile olmayan zihniyet var bunlar 2 nci kahraman olmaz bu bilsinler yaşa mustafa kemal atatürk

HBackeR

Üye
19 May 2018
204
0
rootland
Katılıyorum, Ayrıca O olmasaydı şimdi neler çekiyorduk... ama hala anlamıyorum yani Köle olsak daha mı iyiydi? İyiki varsın Mustafa Kemal PAŞA

Son düzenleme:

R4V3N

Adanmış Üye
3 Tem 2016
6,250
38
26
Kocaeli
Konunun açılış amacında sıkıntı yok. Ama Atam Atam deyip de izinden gitmemek de...
Ne bileyim saçma geliyor.
Onun kurduğu bir kurum var, bilir misin? TDK, Türk Dil Kurumu. Türkçe'miz adına güzel kurallar mevcut, biraz takip etsen?

7G4E

Üye
30 Eyl 2019
211
2
Deutschland
Atatürk"ü seven bölüm var sevmeyen bölüm var sevin veya sevmeyin ama saygısızlık yapmayın
bu bilgide benden olsun muhtemelen herkes biliyordur ama yazıyım Atatürk Atam veya Ata kelimesinden hoşlanmaz

axmetmcl

Katılımcı Üye
5 Kas 2011
436
3
Bir ülkeyi bölmek için onun değerlerine saygısızlık yaparsın, böl parçala yönet stratejisinin maddelerinden birisidir. O yüzden hiçbir zaman sorgulamayan, okumayan ve araştırmayanlar bu tip yorumlara körü körüne inanır, daha tanımadığı insan hakkında bile kötü düşünmeye başlar. Şu anda da maalesef yaşadığımız durum bunlardan ibaret.

AndroidAbi

Yeni üye
19 Haz 2014
5
0
Şimdi mademki böyle bir konu açıldı benim gibilerini anlamanız için bende kounşiyim hemde sorularınıza ışık olmuş olurum.
Bakın bizim dinimizde ölmüş insan kim olursa olsun birşey denmez evet hayatı tamamen askerlikten ibaret geçmiş birisi.
Evet bizim için savaşmış birisi hepsi çok güzel ama savaşdan sonra yaptıkları aklımı çok karıştırıyor.
Harf inkilabı neden yani dil gelişmeye engel değildir ki evet ozaman okuma yazma oranı düşüktü bunu düzeltmek için harf deüiştirilmez mektep açılır.
Laiklik şimdi şöyle söyliyim din ve devlet işi ayrılamaz neden mi çünkü kuranı okuyan arkadaşlarım bilirler kuran devlet nasıl yönetilirden kadın haklarına,kişiliğe,nasıl anne baba olunura,nasıl savaşılıra,bir devletin yapması gerek herşeyi kuran size bildirir.Kuran bu kadar geniş bir sesleniş yaparken laiklik kurana ters düşmezmi ?
Son olarak Mustafa Kemal eskiden bir askerdi sonrada siyasetci olmuştur ve siyaset yalan bir politikadır.Balıkesirdeki bir cuma hutbesinde söylediği sözleri size iletiyim ''Kanuni asasi azimüşandır.''
bu demek oluyorki kanun Kurandır.
Bunlar bazı ufak hususlar.Beni yargılamayın bana güzelce anlatın ki bilemdiğim hususlarda bilgi sahibi olayım eğer zaten sevmeyenlere karşı linç girişiminde bulunuyorsanız bu demokrasiye aykırıdır.
Okadar insanla konuştum bir tanesi bile beni bilgisizlikle suçlamadı eğer bilgiisene güvenen varsa her mecrada beklerim bu konulardan kaçarak kurtulunmaz bir sorun konuşularak çözülür

Son düzenleme:

'hia

Üye
16 Kas 2019
118
0
Şimdi mademki böyle bir konu açıldı benim gibilerini anlamanız için bende kounşiyim hemde sorularınıza ışık olmuş olurum.
Bakın bizim dinimizde ölmüş insan kim olursa olsun birşey denmez evet hayatı tamamen askerlikten ibaret geçmiş birisi.
Evet bizim için savaşmış birisi hepsi çok güzel ama savaşdan sonra yaptıkları aklımı çok karıştırıyor.
Harf inkilabı neden yani dil gelişmeye engel değildir ki evet ozaman okuma yazma oranı düşüktü bunu düzeltmek için harf deüiştirilmez mektep açılır.
Laiklik şimdi şöyle söyliyim din ve devlet işi ayrılamaz neden mi çünkü kuranı okuyan arkadaşlarım bilirler kuran devlet nasıl yönetilirden kadın haklarına,kişiliğe,nasıl anne baba olunura,nasıl savaşılıra,bir devletin yapması gerek herşeyi kuran size bildirir.Kuran bu kadar geniş bir sesleniş yaparken laiklik kurana ters düşmezmi ?
Son olarak Mustafa Kemal eskiden bir askerdi sonrada siyasetci olmuştur ve siyaset yalan bir politikadır.Balıkesirdeki bir cuma hutbesinde söylediği sözleri size iletiyim ''Kanuni asasi azimüşandır.''
bu demek oluyorki kanun Kurandır.
Bunlar bazı ufak hususlar.Beni yargılamayın bana güzelce anlatın ki bilemdiğim hususlarda bilgi sahibi olayım eğer zaten sevmeyenlere karşı linç girişiminde bulunuyorsanız bu demokrasiye aykırıdır.
Okadar insanla konuştum bir tanesi bile beni bilgisizlikle suçlamadı eğer bilgiisene güvenen varsa her mecrada beklerim bu konulardan kaçarak kurtulunmaz bir sorun konuşularak çözülür

İlk önce güzel kardeşim Harf İnklabına gelirsek Türk alfabeleri MS.730 lu yıllara dayanıyor ve biz o dönemlerde arap alfabesi kullanıyoruz bu sencede saçma değilmi Trakya Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Günsen, "Dil kültürümüzün, kimliğimizin en önemli unsurudur. Dil bir milletin kimliğini yansıtır." diye bir sözü var ve son derece haklı bir sözdür.
Sıra Laikliğe geldi Laiklik olmassa ne mi olur? en basit örneği alçak feto örgütüdür. Güç ya seni yönetir yada sen gücü eğer böyle bir saygıyı gücü devlet alanında söz sahibi hakkını bir din adamına verirseniz sapıtır ve daha fazla güç ister. Bu da Devletin yıkılmasına zemin hazırlar. Sanada bir sorum var Kuran-ı Kerim i kaç kişi anlıyarak okuyor kaç kişi Arapça bilmediği halde Arapça okuyor da anlıyarak okumak için Türkçe okumuyor. Birde şöyle bir çelişki var Arap ülkeleri o zaman neden güzel yönetilmiyorda ya savaş var yada paranın ve gücün köpeği olmuş devlet başkanları tarafından yönetiliyor.

7 Tem 2007
9,549
89
....Okadar insanla konuştum bir tanesi bile beni bilgisizlikle suçlamadı eğer bilgiisene güvenen varsa her mecrada beklerim bu konulardan kaçarak kurtulunmaz bir sorun konuşularak çözülür
Ortada tartışılacak bir sorun yok. Kimsenin bir yere kaçtığı da yok. Atatürk inkılaplarını sorgulayıp eleştirmek ne sana düşer, ne bize. Yok illa araştırıp sorgulamak, tartışmak ve eksik bilgimi tamamlamak istiyorum dersen burası siber güvenlik, teknoloji ve hack forumu. Farklı platformları deneyebilirsin.
Benzeri bir eleştiri konusu daha açarsan uzaklaştırılırsın.
İyi forumlar..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.