Atatürk Grafik Tasarımı - Görsel Sanatlar

TurkhisBer

Üye
26 Nis 2016
246
0
Merhabalar, Üniversite sınavına hazırlanmamıza rağmen görsel sanatlar hocamız peşimizi bırakmıyor :)) . Yarına Atatürk ile ilgili bir resim hazırlamam lazım. Hocamız bilgisayardan hazırlamamı kabul etti. Konu: Atatürk'ün ilgilendiği bir dal hakkında afiş, poster, zaman çizelgesi vb. projeler. Aklıma sadece After Effect'den zaman çizelgesi yapmak geldi ancak internette örnek tutorial bulamadım. Önerilerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum.

TurkhisBer

Üye
26 Nis 2016
246
0

Hocam, vektörü photoshop ile de yapabilirim ama ilgilendiği bir dalı anlatmam lazım. Örnek videoları bırakıyorum: [ame]https://www.youtube.com/watch?v=VfLD126vJq4[/ame]
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=Dwa7IdX5oh8[/ame]
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=yPJVBNWuhNI[/ame] (En güzeli de bu. Bunun templat'ini bulursam süper olur)

Bu attığım videoların template'lerini bulup kendime göre düzenlersem süper olur. Ama uygun bir şey bulamadım.

15 Eyl 2018
230
0
Tersce
Hoca senden resim istiyor sen video yapayım diyorsun.

Tavsiyem vektörel bir çalışma yapıp götürmen, ancak mademki video istiyorsun, meşakkatli de olsa bir önerim var.

Gerekli programlar:
Proshow Producer (7 ve üstü tavsiyem)
Camtasia 8 veya 9 (8 tavsiyem)

Gerekli materyaller: Atatürkle alakalı birkaç resim ve birkaç video

İlk olarak proshowda aşağıdaki resme benzer slide ı bul. Resimleri o slideye at. Sonra render al.

images

Video çıktısını camtasiaya at, resimler bir süre durup diğerine geçiyor slayt halinde. O durma anında zoom ver veyahut flash, glow vs bir geçiş ile Atatürkle alakalı videoya geçiş sağla. Video bittiğinde aynı transation ile tekrar resme dön ve diğer slayt için aynısını yap.

Başta dediğim gibi, tavsiyem vektörel çalışma yapman. Hele hoca bir de videodan anlamıyorsa boşuna emek sarf etmiş olursun, başıma geldi birkaç kez. Birkaç senedir özen göstermeden hazırlıyorum çalışmalarımı, hem vakitten kazanıyorum hem de puandan.

TurkhisBer

Üye
26 Nis 2016
246
0
Hoca senden resim istiyor sen video yapayım diyorsun.

Tavsiyem vektörel bir çalışma yapıp götürmen, ancak mademki video istiyorsun, meşakkatli de olsa bir önerim var.

Gerekli programlar:
Proshow Producer (7 ve üstü tavsiyem)
Camtasia 8 veya 9 (8 tavsiyem)

Gerekli materyaller: Atatürkle alakalı birkaç resim ve birkaç video

İlk olarak proshowda aşağıdaki resme benzer slide ı bul. Resimleri o slideye at. Sonra render al.

images

Video çıktısını camtasiaya at, resimler bir süre durup diğerine geçiyor slayt halinde. O durma anında zoom ver veyahut flash, glow vs bir geçiş ile Atatürkle alakalı videoya geçiş sağla. Video bittiğinde aynı transation ile tekrar resme dön ve diğer slayt için aynısını yap.

Başta dediğim gibi, tavsiyem vektörel çalışma yapman. Hele hoca bir de videodan anlamıyorsa boşuna emek sarf etmiş olursun, başıma geldi birkaç kez. Birkaç senedir özen göstermeden hazırlıyorum çalışmalarımı, hem vakitten kazanıyorum hem de puandan.
Haklı olabilirsiniz hocam. Video işini dediğiniz gibi bir sonraki seçeneğe bıraktım. Aklıma basit ama güzel olabilecek bir fikir geldi:
maxresdefault.jpg

Bu resimdeki gibi bir çalışma yapmayı planlıyorum. Ya da bu resimdeki gibi harflerin içini foto ile doldurmayı düşünüyorum:
MV9PRa.png

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.