Atatürk Ziyaretçi Defteri

CaLLaHaN

Uzman üye
6 Kas 2010
1,935
0
117
ƒєηєявαнçєCυмнυяiyeti
Evet arkadaşlar Başlıkta da belirttiğim gibi tıpkı Anıtkabirdeki gibi bir ziyaretçi defteri oluşturuyoruz.Katılımlarınızı bekliyoruz.Buraya Atatürk'e söylemek istediklerinizi yazabilirsiniz.Saçma sapan mesaj yazanlarla ilgili Agemon adlı mod.umuz işLem yapacaktır.Konumuz onun gözetimi aLtındadır.

Perdeyi ben açıyorum...

Sevgili ATAM,

Senin doğuşun bu dünyada yasanan en güzel doğumdur bizim için. Nedenini sorma sakın!!! Nedenini zaten yaşadın, yasattın ATAM.
Emdigin sütlerin, attıgın ilk adımın, söylediğin annene gurur veren ilk kelimenin, okuduğun her satırın, kısacası hayatın, şu anda gençliğimde kendimi korkusuz hissetmemin tek sebebiydi ve bu yüzden devim, ben senin o mavi gözlerinde duyguyla baktığın hiçbir bakışın hakkını ödeyemem.
O baskışlarının altında nede çok yaşayan varmış halbuki. Bir vatanmış senin gözlerinin ardındaki...
Senin her resmine baktığımda, 'işte bu' diyorum. işte ilk kurtarıcımız olarak duydugum ve tekrar tekrar doğumunu, hayatını ve en önemlisi ülkemize kurtarıcı melek olarak geldiğini bildiğim, mavi gozlü devim diyorum. İşte seni böyle güçlü, böyle kudretli biliyor ve böylesine seviyorum.
Biliyorum ki yazdığım bu mektup eline ulaşmayacak ve sen bu mektubu okuyamayacaksın, ben sadece sana olan duygularımı, sana olan hayranlığımla yazıyorum bu mektuba. Ve şunu da çok iyi biliyorum ki yazdığım bu mektubu okuyamasan da her okuduğumda senin beni duyacağını ve hissettiğini anlıyor olacagım. Yazdıgım bu mektup son olarak kalmayacak Atam, mektubunun devamı her zaman gelecek ben yasadığım sürece. Ben sana yazıp okuyacağım ve sen de beni duyup hissedeceksin...
Sen her aklıma geldiğinde ve gökyuzüne her baktığımda bir ılık rüzgar eser, ağaçkların yaprakları oynar ve ortalığı derin bir sessizlik kaplar işte o zaman şöyle diyorum içimden; "Buyuk devim geldi bir rüzgar olup esip gitti..."
Sen benim her zaman kalbimdesin Atam ve öyle kalacaksın...

Son düzenleme:

Agemon

Özel Üye
22 Ocak 2010
6,476
1
Bu Konu Başlığı Altında Ata'mıza Aynı Anıtkabir De Ki Gibi Ziyaretçi Defteri Oluşturduk THT Üyelerimizin Bir Nebze De Olsa Ata'mıza Söylemek İstedikleri Dile Getirmek İstediklerini Belirtebilirler..

Mesajlarınızda Anıtkabir'deki Ziyaretçi Defterine Yazıyormuş Gibi Düşünüp Yazarsanız,Konunun Kirlenmemesine Dikkat Ederseniz Çok Seviniriz..

Kurallar: Kesinlikle Küfür Hakaret İçerikli Mesajlar Yazılmaz Yazanlar Forum İçerisinde Cezalandırılır
Not:" b) 25/7/1951 tarihli ve 5816 sayılı Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkında Kanunda yer alan suçlar." Yasasına Göre Atatürk'e Ve Ailesine Yönelik Hakeret İçerikli Sözler Söz Sahibinin 1,5 Yıl Hapis Cezası Almasına Neden Olabilir..

Hepinize İyi Ve Seviyeli Forumlar Atatürk Bölümüne Gereken İlgilinin Gösterilmesi Dileğiyle..

Son düzenleme:

Ra's al Ghul

Yaşayan Forum Efsanesi
1 Mar 2007
7,966
2
glenn moors
Atam,

yüzyılda bir dahilerin dünyayı ziyaret ettikleri düşünülürse sen 19 ve 20. yüzyılların dahisisin,

ben umut ediyorum ki bu millet senin gibi dahileri barındırıyor,zamanı gelince günyüzüne çıkacaktır,

yüce Allahtan umudum,milletimizin şu sömürü zihniyetten çıkıp gerçek orta asyalı gibi türk gibi davranması ve buna göre içinde bulunduğumuz koşullara şartlanmasıdır,

Allah sana nasıl zor zamanda yardım ettiyse,şu an da bizim buna ihtiyacımız var,

inanıyorum ki milletimiz bu ölü toprağını atıp diğer türk kardeşleri ile birlik kurduğu sürece Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.

cansın

Özel Üye
27 Nis 2008
8,788
31
Geçenlerde Cemal Reşit Rey'de Atatürk ve Sufî sergisini gezdim. Her ikisi de ayrı sergiler Atatürk Sergisi sonunda bir defter vardı orada da buna benzer duygularımı yazdım yine yazmaya çalışacağım bu değerli paylaşımınız için çok teşekkürler ByMendereS

<< Yalnızca insanlar doğmadan önce ne olduğunu bildikleri ve doğduktan sonra ne olacağını algılamaları ile kendi davranışlarını yönlendirdikleri için davranışları gerçekten de kasıtlı olabilir.

Dolayısıyla yalnızca insanlar ayaklarının bastığı noktadan daha fazla aydınlatılan bir ışıkla yollarını bulurlar >> Medevar

<< Atatürk öyle bir insandır ki, hayalî değildir. İstediğini bilir, bildiğini yapar, Yapamayacağı bir şeyi de istemez >> Krippel - Avusturyalı Heykelci

Atatürkçü Düşünce Sistemi adıyla ortaya koyduğu düşünce ve uygulamalarının yerindeliğini ve haklılığını yıllar geçtikçe daha iyi anlıyor ve böyle bir öndere sahip olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Mustafa Kemal Atatürk, Türk milletine ilham veren liderliği, modern dünyanın ileri görüşlü anlayışı, bir askeri lider olarak kudret ve yüksek cesareti ile bizlere daima onur vermektedir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin bağımsızlığını şerefli bir şekilde ilan etmesi ve ebedîleştirmesi ancak giriştiği derin ve geniş inkılâplar ile mümkündür. Atatürk ve Türk milleti bunu birlikte başarmış ve bu değeri çok inandığı << Bütün ümidim gençliktedir >> dediği, Türk gençliğine emanet etmiştir. Türk kadınını yüceltmiş, hanımefendiliğini iade etmiştir. Bugün o günleri eleştirmek, hatta karalamak mümkündür. Ancak unutulmamalıdır ki, eğer o günleri yaşamış olsaydık, herbirimiz Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kurulabilmesi için canlarımızı verirdik. Bugün ise bunun için canlarımızı değil, sevgimizi ve saygımızı vermemiz yeterlidir.

Ruhun şad olsun Sevgili Atatürk ve Cumhuriyet adına canını veren, kanını akıtan bu büyük ulusun değerli insanları.

WantedTheBoy

Adanmış Üye
25 Tem 2009
7,298
2
29
*

Sevgili ATATÜRK'üm,

Sarı saçlı mavi gözünle dünyayı önünde diz çöktürdün.Kimsenin yapamadığını sen imkansızlıklara rağmen yaptın.Şerefsizler ülkeyi satmak peşindeyken sen öğrettin bize VATAN sevmeyi.Sen öğrettin bize Vatanı korumayı.Merak etme ATA'm yattığın yerde rahat uyu.Biz bu vatanın bekçileriyiz..

NeGaTive

Kıdemli Üye
16 Haz 2010
2,427
1
Aşk-ı Virane
bunu yazarken bile Atam'la konuşurcasına heyecanlanıyorum. sen bizim önderimiz,örnek alacağımız,dürüst,güzel ahlaklı bir kişiliğe sahip.Yani her insanın olması gereken ama olamayan bir kişi,önder. saygılarımla

muneyt

Yeni üye
18 Tem 2010
25
0
sevgili atam
sana sonsuz tesekkurlerimi sunuyorum bize boyle guzel bi turkiyeyi armagan ettigin icin ama suanda turkiye oyle kotu durumdaki gelde bizi teklar kultar atam bu turkiye sen gibi bi ulu onder lazım ki duzelsin
sen hic bir zaman olmedin her zaman yasayacaksın kalbimizdesin

Moderatör tarafında düzenlendi:

emo_57

Uzman üye
18 May 2010
1,380
0
Ata'ya haykırıs

ATAM...!!!!

Senin, resimlerine bakıyorum ancak...
O resimlerde, bende isterdim olmak.
Savaşta senin yanında, o cepheden bu cepheye koşmak.
Bende isterdim seninle destan yazmak.

Fransız bir şair sana şiir yazmış.
MAVİ GÖZLÜ YUNAN ÇOCUĞU. Diye.
Okudum okudum okudum.
Seni anlatmak istemiş.
Ama yanlış anlatmış.
Tabi cevap gecikmemiş...
Ben ona bir cevap vermek istemiyorum.

ATAM SENİ KALBİMDE TAŞIYORUM
BEN DEĞİL TÜM TÜRK EVLATLARI TAŞIYOR. ATAMMMMMM...

Son düzenleme:

emo_57

Uzman üye
18 May 2010
1,380
0
Atam'ya haykırıs 2

Arkadaşlar dünde yazmıştım. Ama dünkünü beğenmedim. Bu günde yazmak istedim.
Türkiye'yi bölmeye çalışıyorlar ATAM...
Uyarıyım diyorum "Baş örtülü" almıyorlar.
Razı gelemeyip "Türkiye'ye n oluyor" diyorum.
Karışma "sen mi kurtarcan" diyolar.

Hakkıdır, Hakk'a tapan, milletimin istiklâl!
ALLAH'ıma yemin olsun düşmeyecek bu hilal.
Canını burda vermiş, vereceklere selamlar...
Kalbimde bir sancı, onu benden aldılar...

Tanımam onun gibi, zeki insan olanı
Eğer sende bizdensen, UYAR onlardan olacakları
Allah'ım "Böldürme bu cennet vatanı"
Masumdur. Onlardan olacaklar, akacak bir damla göz yaşı.
ATAM SENİ BENDEN ALDILAR
Alıntı değildir. Tamamen bana ait olup TurkHackTeam adına yazılmıştır...

Son düzenleme:

mykemal07

Üye
2 Ara 2010
62
0
Senin, resimlerine bakıyorum ancak...
O resimlerde, bende isterdim olmak.
Savaşta senin yanında, o cepheden bu cepheye koşmak.
Bende isterdim seninle destan yazmak.

Fransız bir şair sana şiir yazmış.
MAVİ GÖZLÜ YUNAN ÇOCUĞU. Diye.
Okudum okudum okudum.
Seni anlatmak istemiş.
Ama yanlış anlatmış.
Tabi cevap gecikmemiş...
Ben ona bir cevap vermek istemiyorum.

ATAM SENİ KALBİMDE TAŞIYORUM
BEN DEĞİL TÜM TÜRK EVLATLARI TAŞIYOR. ATAMMMMMM..

alaydogan

Yeni üye
17 Eyl 2010
15
1
BANA 1986 da ORTAOKUL 2. SINIFTA SINAV SORUSU OLARAK ATATÜRK NELER YAPMIŞTIR SORUSU NU OKUDUĞUM ANDA HERKEZ GİBİ GİRİŞ.AÇIKLAMA .VE SONUÇ OLARAK NE YAZACAĞIMI DÜŞÜNDÜM VE ÖMRÜNÜ VATANA VE VATANIN GELECEĞİNE HARCAYAN LİDER'İ 45 DAKİKADA NASIL ANLATIRIM DİYE DÜŞÜNDÜM VE SADECE 'NELER YAPMADIKİ'' CEVABINI YAZIP BAHÇE İZNİ ALDIM DEFALARCA SINIFA GİRİP SİLMEK VE YENİDEN YAZMAK GEÇTİ AKLIMDAN .....
2006 DA ORTA ÖĞRENİM GÖREN YEĞENİM E BU CEVABIMI VE ADIMI SÖYLEYİNCE İNANAMAMIŞ 1500 KM UZAKLITA FARKLI BİR İLDE BENİM YAZILI KAĞIDIMIN FOTOKOPİSİNİ YEGENİMİN SINIFINDA GÖRDÜM DUYGULANDIM

ŞİMDİ ASIL YAZMAM GEREKEN İSE .TEŞEKKÜRLER

ssaass

Üye
19 Ocak 2012
231
0
32
izmir
Liderlik, bu çok özel bir vasıftır herkes başaramaz... özel bir insan olmalıdır; giyimiyle, özel yaşantısıyla, ailesiyle örnek olmalıdır. Önce kendisine saygı duymalıdır. Özüyle, sözüyle ve yaptıklarıyla bütün olmalıdır. Çizdiği yolla, gittiği yol bir olmalıdır. Hedeflerine giderken yıkıcı değil yapıcı olmalıdır. Hep ben değil biz demelidir ancak başarıya böyle ulaşılabilir. Karşısındakini dinlemeli ve ondan daima bir şeyler almalıdır.

Sizi anlattım sevgili Mustafa Kemal'im...Aslında bu yazdıklarım dünya liderlerinin sizi anlatırken yazdıklarıdır. Bütün dünya sizin gibi bir lidere gıptayla bakarken kıymetinizi bilemeyenlere, söylemek istediklerimdir bu yazdıklarım. Saatlerce konuşup boş şeyler söyleyenleredir bu anlattıklarım...
Bizler burada doğduk ve büyüdük, mis gibi gül kokularıyla ruhumuzu dinlendirdik, ormanlarımızla yeşerdik, denizimiz, taşımız, toprağımız, havamız, her şeyimiz bizim vatanımız... bir aile düşünün bir kişi bile eksilse mutlu olur mu? İşte bizler de böyleyiz kayıplarımızla içimiz yanıyor,

skyware

Yeni üye
27 Ocak 2012
8
0
Düşmanlar gülüyor
Dostları nerede
Atatürk ağlıyor

Gaziler uyuyor
Bayramlar nerede
Atatürk ağlıyor

Şehitler küsüyor
Gençleri nerede
Atatürk ağlıyor

Dereler akmıyor
Güneşi nerede
Atatürk ağlıyor

Tabiat kurumuş
Ormanlar nerede
Atatürk ağlıyor

Ekinler kurumuş
Efendi nerede
Atatürk ağlıyor

Balıklar ölüyor
Denizler nerede
Atatürk ağlıyor

Kuyusu kazınmış
Seveni nerede
Atatürk ağlıyor

Düşmanı koruyan
Yalaka nerede
Atatürk ağlıyor

Doğrular kovulmuş
Köyleri nerede
Atatürk ağlıyor

Hainler korunmuş
Yiğitler nerede
Atatürk ağlıyor

Atayı savunan
Aydınlar nerede
Atatürk ağlıyor

Vatanı gidiyor
Askerler nerede
Atatürk ağlıyor

Akşamlar geliyor
Sabahlar nerede
Atatürk ağlıyor

Şeriat geliyor
Laikler nerede
Atatürk ağlıyor

Kasımlar ağlıyor
Nisanlar nerede
Atatürk soruyor

Hüzünler çağırıyor
Mutluluk nerede
Atatürk ağlıyor

Gülmeyi unutmuş
Çocuklar nerede
Atatürk ağlıyor

Sevmeyi unutmuş
Gönüller nerede
Atatürk ağlıyor

Bırakın kavgayı
Dostluklar nerede
Atatürk ağlıyor

Bırakın savaşı
İnsanlık nerede
Atatürk ağlıyor

Atatürk ölüyor
Dernekler nerede
Vatanı ağlıyor

xDaredevilx

Yeni üye
25 May 2012
4
0
İzmir
Sevgili Atam

Biliyorumki Bugunlerde Ülkemizde Sana Kötülük Edenler Var Ama Bizim Elimiz Boş Durmuyucagız Sen Rahat Uyu Onlara Sanal Alemde Rahat Vermıyıcez
Biz Seni Yaşatacagız
Ruhun Şad Olsun.

cntrk

Uzman üye
27 Eyl 2011
1,090
0
bursa
Atam !!
Sen gittin ya olanlar oldu
Belki çoğu efsane der senin bir sözüne
Ankaradan gerisini yakın
Şimdi o yakılmayan ların sorunları ile uğraşıyoruz
Biz bu vatanı türk ırkı kurmadı çerkezi,kürdü,lazı da kurdu
Fakat şimdi bazı ermeni uşakları amerika köpekleri
Gelmişler berdüştlük diye bir din uydurmuş
Ellerine almış bir masa örtüsü
heval lakabı takmışlar kendilerine
Bir tarafta askerimin uçağı düşürülmüş
Bir bakan der düşürenin suçu yok
Atam böyle mi olacaktı bu ülke
Demiş bir ülke kimse türkiyenin yanında olmayacak
Onlara şunu hatırlatayım bizler bir cihana kafa tuttuk
Ufak bir ülke ile
Hani dedin ya
Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir.
Atam elimizde ne tersane kaldı ne kale her yeri sardılar hile ile
Din i kullanıp dinden çıkarmaya çalıştılar göz göre göre
Atam sen rahat uyu diyeceğim ama yalan söyleyeceğim
Atam sen rahat uyu bekçiyiz biz bu milletin cumhuriyetin
Atam damarlarımızdaki asil kanla yeri gelecek Mete han gibi diyeceğiz bu kadar kafiri nereye gömeceğiz diye...

satukbugra46

Katılımcı Üye
26 Haz 2012
377
0
Elbistan
Atam sadece birşey söyleyeceğim ''İyiki bu günleri görmüyorsun arkandan konuşulanları duymuyorsun eğer görseydin yada duysaydın bakacak yüzüm(üz) kalırsa yüzümüze tükürürdün ...''

efsanem10

Üye
13 Şub 2012
197
0
Balıkesir/Edremit
Atam,

Türklüğün kıymetini bilemedik. Şimdi tek tek bölünüyoruz.

Amerika, İsrail... İçimizden parçalıyorlar bizi.

Hani Bir Subay Şehit Olduğu İçin Söylediğin Söz Var ya Atam ! (Menemeni Yakın !)

O söz 10 değil 100 değil 1000 değil, 28 YILDA 6 BİN 169 ŞEHİT olan askerlerimiz için bile söylenmiyor.

Ama asıl suçlu biziz ATAM,

Kıymetini bilemedik devletin...

Şimdi ise "tayip" sömürüyor bizi.

Ne diyeyim ATAM.

AFFET BİZİ !

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.